Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

Jim Hacker už sedí v premiérském křesle celé tři dny - a zatím si vede skvěle. Tedy alespoň on sám o tom nemá nejmenších pochyb. Pravda trochu mu vadí, že se asi napříště bude muset obejít bez obědů, neboť v Downing Street se nevaří. Ale tato drobná nepříjemnost je bohatě vyvážena radostným očekáváním nadšených reakcí veřejnosti, jichž se mu nepochybně dostane, až ji seznámí se svým geniálně prostým "Velkým plánem", jímž jediným politickým tahem vyřeší problém obrany, školství i nezaměstnanosti... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze uživatele tranquill k tomuto seriálu (17)

Jistě, pane premiére (1986) 

"Byl jsem dobrý? .. No, mohl jste říct něco víc, především o té nezaměstnanosti.. A co? .. Třeba pravdu..." A pravda je, že sice se člověk u této geniální série plácá do kolen, avšak to chování a politické tahy jsou dozajista obšlehnuté z vládních reálií (a rozhodně nemusíme chodit daleko...). ()

Velký plán (1986) (S01E01) 

"Vždycky bychom měli tisku říkat otevřeně a upřímně cokoliv, co si mohou sami zjistit snadno i jinde!" - "Neuvěřitelné, konečně jsem narazil na premiéra, který má rozum! .. Vážně? Kde? Která je ta šťastná země?" ()

Premiérův projev (1986) (S01E02) 

"Víte, co je smyslem obranné politiky? .. Bránit stát? .. Nikoliv, jejím cílem je přimět lidi věřit, že má stát obranu..." ()

Kouřová clona (1986) (S01E03) 

"Tak to je dobře, to je v pořádku, to můžou i nadále poskytovat peníze anonymně .. Já jsem si dokonce jist, že by to i uvítali. S předpokladem, že by mohli zveřejnit skutečnost, že to dělají anonymně..." ()

Klíč (1986) (S01E04) 

"Čili nemáte klíč.. Pane premiére, já musím trvat na tom, abych dostal nový.. Ve správnou dobu. V ten patřičný okamžik, Až vaše chvíle bude naplněna..." ()

Skuteční partneři (1986) (S01E05) 

"Já jim nemůžu nic nařizovat, já jsem jenom premiér..." - "Pochopte, je to pro mě velmi obtížné, když sedím na dvou židlích.. Ano, není to pro vás moc nepohodlné? .. Když si člověk uchová dvojí mysl.. Anebo dvojí tvář..." ()

Vítězství demokracie (1986) (S01E06) 

"Vy se ptáte, kdo může vědět, co je to, co nevím já, ani vy, ale Zamini ví, že to před vámi tají, abyste to nevěděl, že oni to vědí. Jenže my víme, že je tu něco, co nevíme, a co vědět chceme, ale nevíme co, když to nevíme..." ()

Biskupské šachy (1986) (S01E07) 

"Zamini nepřiměje kabinet, aby s tím souhlasil.. Zamini neočekává, že bude kabinet s jeho politikou souhlasit. No, a proto ji nikdy ani nevysvětlí!" - "To se obvykle časuje podle vzoru: já mám nezávislou mysl, ty jsi excentrik, on je padlej na hlavu..." ()

Jeden z nás? (1986) (S01E08) 

"John věčně v něco věřil. V nějaké ideály. Já jsem v životě v takovou hloupost nevěřil!" ()

Muž přes palubu (1987) (S02E01) 

"Vy vždycky chcete vědět jen to, co potřebujete vědět.. Já vždycky potřebuju vědět všechno!" - "Navrhujete snad, abych tisku zprostředkoval důvěrnou informaci? .. Jistěže ne, jde o důvěrnou dezinformaci..." - "Já už si vzpomínám! .. Vzpomínám na co? .. Na cokoliv si přejete!" ()

Služební tajemství (1987) (S02E02) 

"O co tu jde vám? .. Mně jde o čisté svědomí.. Čisté svědomí.. Ano! .. Vy jste si osvojil pořádně luxusní choutky!" ()

Diplomatický incident (1987) (S02E03) 

"Jestli bude třeba dělat ponižující ústupky, radši bych, kdyby je dělal ministr zahraničí..." - UNESCO? Ano, statečná země!" ()

Střet zájmů (1987) (S02E04) 

Kolegové vypíchli ty nejlepší, tak aspoň jednu hlášku doplním: ""Já jsem celou svou bytostí na Vaší straně! .. Proč tomu máme věřit? .. Protože tentokrát je to pravda!" ()

Všechnu moc lidu (1988) (S02E05) 

"Vy byste chtěl trávit život zavřený se stovkami dalších šílených, vřeštících a smradlavých stvoření? Nemoct dýchat čerstvý vzduch, nemoct se pohnout, nemoct se protáhnout, nemoct myslet! .. Ne, proto nekandiduji do parlamentu..." - "Dělat cokoli je horší než nic!" ()

Patron umění (1988) (S02E06) 

"Omlouvám se pane, že jsem pedant, pane, ale nemohou vás mlátit po hlavě, když klečí na kolenou. Ovšem, ledaže by měli paže dlouhé jako opice..." - "Od toho tady je státní správa .. Aby měnila vládní rozhodnutí? .. No, jenom ta špatná...což je, po hříchu, většina z nich!" ()

Školská reforma (1988) (S02E07) 

"Nejsem proti sexuální výchově.. Tak nejsem proti, aby se dětem dostalo základního poučení. Ne v homosexuálních technikách. Ani ne v heterosexuálních technikách.. Kde se to mají naučit? .. V partě za domem, tak jako my kdysi!" ()

Spletitá síť (1988) (S02E08) 

"Potřebuje to ale vědět? .. Aha, myslíte někdo to potřebuje vědět, a když to víte vy, sir Humprey nepotřebuje. Vy potřebujete vědět, že on to neví, ale on nepotřebuje vědět, že vy to víte, ani že on to vědět nemá.. Díky, Bernarde, sám bych to nedovedl zamlžit víc!" ()

Reklama

Reklama