Reklama

Reklama

Pokémon: Mewtwo vrací úder – Vývoj

  • Japonsko Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back Evolution (více)
Trailer 4

Obsahy(1)

Ash, Misty a Brock přijmou pozvání od záhadného trenéra a setkají se tak s uměle vytvořeným pokémonem Mewtwoem, který už se nemůže dočkat prvního souboje. (Netflix)

Videa (15)

Trailer 4

Recenze (22)

Blackhand47 

všechny recenze uživatele

První Pokémon film jsem viděl naposled někdy před cca patnácti lety a pak samozřejmě po letech dneska, když jsem si řekl, že si jej pustím předtím, než se vrhnu na samotný remake. No, musím říct, že jsem zklamaný. Jediné dobré vtipy, které původní verze měla, tvůrci vystřihli a většina nových dialogů dělá z postav o něco větší idioty. Jasně, nasvícení a voda vypadá ve filmu dobře, ale to kvůli kvalitním programům dnes zvládne každý animátor. Jednotlivé modely však zdaleka nevypadají nijak pěkně a i ona samotná ruční kresba dává Pokémonům daleko lepší texturu. Změnu vzhledu několika postav upřímně nechápu, ale proč ne. Ve výsledku jde ale o úplně zbytečný remake, který nepřináší vůbec nic nového a jednotlivé scény v něm nedosahují kvalit originálu. A to jsem ještě nezmínil ani ty zbytečně svítící útoky. Fakt hnus. 45% ()

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Jelikož jsem viděl původní film minulý rok tak můžu porovnávat. V podstatě zbytečný remake (jak jedničky tak pokračování co vzniklo kdysi taky) , který nepřináší kromě jiné animace nic nového (ani ta není nic tak úžasná, že bych ji chtěl vidět znova) jediné jiné scény jsou tam ty, že na ten ostrov pomůžou Ashovi a kamarádům rakeťáci v lodi ve tvaru Laprasa zatímco v původním filmu se tam dostal na Laprasovi tuším a to, že na začátku bojuje z jiným trenérem než v původním filmu . Už to nemá takové emoce jak předchozí film tam , když ty pokémoni brečely bylo to dojemné tady vůbec nic to samé osud Ashe na konci. Navíc jsou zde takové píčoviny jako to, že Misty a Brock jsou bratr a sestra což teda nejsou a nikdy to nebylo ani naznačeno (nevím jestli je to chyba toho co to daboval nebo ne ) . ()

Reklama

dennykr 

všechny recenze uživatele

Na těch internetech se občas povídá, že přetáčení populárních anime v nové 3D animaci je samoúčelné peklo – mávám Berserkovi a Ghost in the Shell 2.0. Jenže ono to není tak jednoduchý a vlastně ani pravda! Lepší je ptát se, co nám takový přístup přináší. Já obyčejně vidím pozitiva ve dvou rovinách: (a) hra s osnovou vyprávění a (b) prostorem. Osnova se mění z několika důvodů. Ono poměrně málo filmařů chce vyprávět tentýž příběh identicky – čest výjimkám jako Mamoru Ošii –, něco přeskupí, přidá nebo vynechá. Jindy se přechází na úplně jiný formát, takže 25 epizod se změní ve tři filmy jako v případě Berserka (1997) -> Golden Age Arc I, II a III. Taková proměna zas přináší úplně jinou práci s rytmem, protože epizodu o dvaceti minutách nemůže hnát stejné tempo jako dvouhodinový film. Třetí možností je právě Evolution, které převypráví příběh původního filmu se spoustou drobných úprav. Takže můžeme sledovat, která scéna se malinko změnila nebo inspirovala něčím mimo první film – třeba vaření otevřeně vycházející z Pokémon Sword & Shield. Jenže to pořád není tak zábavné jako práce s prostorem. Ona proklínaná 3D animace totiž skýtá fantastický možnosti. A právě Pokémoni je zatím vytěžují na maximum! Pořád. Se. Něco. Hýbe. Kde ruční animace pracuje se statickým obrazem s několika pohyblivými figurami, přináší Evolution neskutečnou spoustu hýbajících se nesmyslů. Každý rám je zaplněný a všechno se v něm hýbe. Ba co víc, neustále se hýbe kamera! Nájezdy, odjezdy, rapidní montáže a dlouhatánské jízdy. Jako by film dával na odiv, co všechno si teď může dovolit. Fantastický! Vlastně to je tak přesycený, až se to vzdaluje klasickému zprostředkování prostoru. Člověk by totiž řekl, že 3D modely znamenají, že anime může pracovat s klasickým stylem. Jenže to se neděje. Naopak je těch pohybů tolik, že vlastně odvádí naši pozornost od vyprávění ke stylu, na který se prostě pro ten pohyb musíme soustředit. Trochu to připomíná [REC]³: Génesis, který se v jeden moment oprostil od ruční kamery a najednou nepůsobil jako klasický film, nýbrž jeho stylizovaná verze, v níž se pořád hýbe kamera. Moc moc dobrý! ()

tnp101 

všechny recenze uživatele

Jako malý capart jsem byl na původním kresleném filmu v kině. Pamatuji si z něj jen útržky, do srovnávání s novou verzí se tak pouštět nebudu. Na rozdíl od detektiva Pikaču to pro mě příjemná nostalgická jízda nebyla. Děj je primitivní, dialogy debilní a animace má své lepší momenty, ale vesměs na mě působila jako béčková videohra. Posledních 30 minut jsem doslova protrpěl nudou. 30% ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Remake, jehož smyslem je zjevně přiblížit se vizuálem současným herním titulům a trochu i Detektivu Pikachu, jemuž je (už původní film) svým způsobem prequelem. Pro fanouška první generace fajn nostalgie bez přidané hodnoty, rozhodně doporučená ke zhlédnutí spíše v originále, neboť dabing je příšerný a překlad stojí za takový pendrek, že si ani nikdo nedal práci s původními překlady reálií. Město Pallet? Bože můj. ()

Galerie (29)

Reklama

Reklama