Láska a basket

Love & Basketball

Drama / Romantický / Sportovní

USA, 2000, 120 min

Len dalsi tuctovy sportovy film o basketbale, Dzina Prins Bifwud je asi cernoska, ale rozhodne len rezisersky rutiner. natocene tuctovou reziserskou rutinou, vystupuju tu sami US cernosi, to je mi jedno, len NBA ma nebavi, a ani ju nesledujem, takze tak. Tuctovy scenar, dialogy nic moc ...... pravom to ma ostat v sivom sedivom, nevyraznom priemere : 60 %(3.6.2020)

• sedlis

Mám celkem rád filmy ze sportovního prostředí, tohle mne ale zklamalo, přestože hodnocení je zde celkem vysoké. Momenty, kdy v poslední vteřině hlavni hrdina zaboduje a zachrání zápas jsou trochu laciné, zde navíc hodně předvídatelne a tim na moji nervovou soustavu nefungující. Těch několik uspokojivýCh scén bohužel nezachrání chabý děj a vztahove eskapády filmu ani na černošské obsazení i celkem sympatické tváře..no a závěrečný zápas o srdce mezi hlavními představiteli posílá film u mne o další hvězdu níž. .(31.5.2014)

Film s docela mistifikujícím názvem, protože je v něm asi trochu víc lásky, než basketbalu, což z toho zanechává jedno ulíbané černošské romantické drama, kterým ten basketbal spíš tak nějak "prochází", než že by ho vyloženě táhl. Mně to nevadilo; ten sport mi nikdy nebyl příliš blízký a k tomu filmu jsem se dostala přes sekci "The Most Memorable Movie Kisses" na webové stránce módního magazínu, takže jsem věděla, co si pouštím. Omara Eppse jsem nepoznávala (třikrát jsem kontrolovala imdb, než jsem uvěřila, že to je vážně dr. Forman) a Sanaa Lathan je pro mě příjemný nový objev. Pokud se těšíte na basketbalové drama s trochou romantiky, vůbec tenhle film nezkoušejte (dopadnete jako Herr_Flick). Pokud ale máte náladu na dva ocucávající se mladé lidi, co občas hážou míčem do koše, tak to s Love & Basketball klidně můžete zkusit.(2.10.2013)

Sice toho basketu tady moc neuvidíte, ale nemyslím si, že by to mělo nějak zasáhnout do kvality filmu. Tohle sportovní drama s prvky lásky je nepochybně spíš příběhem romantiky mezi dvěma přáteli, kteří jsou si z nějakého důvodu souzení. No, když opomenete tu dostatečně velkou nadsázku, kterou je tento snímek zasažen, tak do toho průměru se dá nakouknout. Jinak ta poutavost by mohla být výraznější. Určitě tohle není film, který vám utkne v paměti.(16.3.2014)

Béčková predloha a spočiatku aj spracovanie nedávajú tomuto filmu veľké šance na úspech. Ale medzi hlavnými postavami funguje prirodzená chémia a celý film má až do konca veľmi dobrý náboj. V podstate viete ako to asi skončí, ale pár dobrých scén sa tam nájde, najkrajšia bola asi posledný zápas 1vs1. Pre fanúšika basketbalu určite potešenie, pre ostatných aspoň príjemné strávenie napr. nedeľného popoludnia.(28.11.2010)