Láska a basket

Love & Basketball

Drama / Romantický / Sportovní

USA, 2000, 120 min

Béčková predloha a spočiatku aj spracovanie nedávajú tomuto filmu veľké šance na úspech. Ale medzi hlavnými postavami funguje prirodzená chémia a celý film má až do konca veľmi dobrý náboj. V podstate viete ako to asi skončí, ale pár dobrých scén sa tam nájde, najkrajšia bola asi posledný zápas 1vs1. Pre fanúšika basketbalu určite potešenie, pre ostatných aspoň príjemné strávenie napr. nedeľného popoludnia.(28.11.2010)

Já se na basket ráda dívám, to ano, ve škole na těláku jsem ho hrála, ale se svými 158 centimetry bych asi díru do světa neudělala. Tady ho až tak moc nebylo vidět, spíš se celý scénář točil kolem vztahu Quincyho a Moniky, ale nemohu se zbavit pocitu průměrnosti. Rozdělení do čtvrtin mělo svůj význam, to se povedlo, ale že bych byla okouzlená a emotivně to se mnou cloumalo, tak to ani omylem. Je to příjemná pohodovka na jedno kouknutí, jinak neshledávám žádnou motivaci, dát si jednou repete. Občas jsem zaslechla moc hezký hudební podkres, to ano, ale asi mám dnes špatný den, jinak si nedovedu vysvětlit to poměrně vysoké hodnocení.(29.8.2014)

Film s docela mistifikujícím názvem, protože je v něm asi trochu víc lásky, než basketbalu, což z toho zanechává jedno ulíbané černošské romantické drama, kterým ten basketbal spíš tak nějak "prochází", než že by ho vyloženě táhl. Mně to nevadilo; ten sport mi nikdy nebyl příliš blízký a k tomu filmu jsem se dostala přes sekci "The Most Memorable Movie Kisses" na webové stránce módního magazínu, takže jsem věděla, co si pouštím. Omara Eppse jsem nepoznávala (třikrát jsem kontrolovala imdb, než jsem uvěřila, že to je vážně dr. Forman) a Sanaa Lathan je pro mě příjemný nový objev. Pokud se těšíte na basketbalové drama s trochou romantiky, vůbec tenhle film nezkoušejte (dopadnete jako Herr_Flick). Pokud ale máte náladu na dva ocucávající se mladé lidi, co občas hážou míčem do koše, tak to s Love & Basketball klidně můžete zkusit.(2.10.2013)

tento mily maly filmik si vas ziska svojimi malickymi momentami ktore su pod vedenim citliveho zenskeho vnimania reality basketbaloveho sveta a dvoch mladych ludi opacneho pohlavia v nom..velmi trefny soundtrack a viac ako solidny vykon herecky sanaa lathan ktora ocividne basketballu moc v zivote nehrala aj ked postave som to vo filme na moment uveril dodavaju filmu drive a cozy atmosferu..je to predovsetkym zensky romanticky film s mojou srdcovou zalezitostou - basketballom..aj preto sa neviem dockat filmu More Than a Game!!! v ramci svojho potencialu 8/10(2.10.2009)

Sice toho basketu tady moc neuvidíte, ale nemyslím si, že by to mělo nějak zasáhnout do kvality filmu. Tohle sportovní drama s prvky lásky je nepochybně spíš příběhem romantiky mezi dvěma přáteli, kteří jsou si z nějakého důvodu souzení. No, když opomenete tu dostatečně velkou nadsázku, kterou je tento snímek zasažen, tak do toho průměru se dá nakouknout. Jinak ta poutavost by mohla být výraznější. Určitě tohle není film, který vám utkne v paměti.(16.3.2014)