poster

Hotel delluna (TV seriál)

 • Jižní Korea

  호텔 델루나

 • angličtina

  Hotel Luna

 • angličtina

  Hotel Del Luna

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2019, 21 h 14 min (Minutáž: 73–94 min)

 • Zíza
  ***

  IU je krásná a skvěle to zahrála. No a pak je tam ten zbytek. Tenhle seriál byl skvělý jako pozadí, dalo se při něm dělat něco dalšího a vůbec nic vám neuteklo, vždycky jste se chytli. Rozjelo se to fajn, ty epizodky s různými dušemi se mi líbily, ale pak se vlastně jakože odhalilo, co se stalo v minulosti, nemluvě o tom, že se dost brzy vyjasnila přitažlivost mezi hlavními postavami, takže pak tam najednou nasekali sériového vraha, což zabralo nějakou dobu, aby se to ke konci vzalo úprkem, rychle se všichni odlifrovali na onen svět a čao. Nevyrovnaný krásně vypadající seriál. Ale pustoprázdný. Taková ta pohodička na nedělní odpoledne, když nechce absolutně nic dělat. 60 %.(24.7.2020)

 • Pethushka
  *****

  Hotel Del Luna byl od začátku velkolepý, úchvatný a úžasné nápady z něj sršely v každé epizodě. A uprostřed toho kouzelného světa září i dojímá IU, která je bezesporu hvězdou seriálu. Kromě práce scénáristek a hereckých talentů by se dala vyzdvihnout překrásná kamera, originální outfity, velkolepé interiéry, nádherný soundtrack... a tak dál. Až by to mohlo vypadat, že je to celý dokonalý. Ale to zase není, i scénář má svoje drobné mouchy (rozuměj trochu opakované, natahované pasáže) a zaregistrovala jsem i herce, u kterých mi přišlo, že ještě nemají tak úplně rozvinutý talent. Stejně mě to ale (zejména ke konci) plně pohltilo. 4,5*(25.11.2019)

 • Tyckin
  ****

  Tenhle seriál nabízí celkem nebezpečnou věc. Pokud smícháte okouzlující IU s krásnými šperky, účesy a nepřeberným množstvím nádherných šatů a rób, vzniká smrtelně nebezpečná krása jež by mohla vyústit v můj infarkt a stal bych pak jedním ze zákazníků Hotelu Del Luna :-) Herecky je IU vážně úžasná, bohužel to samé nelze prohlásit o jejím mužském protějšku – ne že by předváděl špatný výkon, ale nijak zvlášť nezaujme, prostě jen dobrý herec. Prostředí hotelu je vážně působivé a děj velmi zdařilý, oplývá spoustou pěkných, působivých, emotivních i napínavých příběhů, pominout nelze samozřejmě ani ústřední dvojku. Oproti tomu historická část vyprávění mi přišla realizací malinko chudá, trošku lacině odbyté. Pochválit musím ale skvělou kameru a zdařilý soundtrack – na samostatný poslech sice úplně není, ale v seriálu se vyjímá víc než dobře. Takže závěrem - ač to bylo moc příjemné a nejen díky IU velmi zábavné pokoukání (tu zhýčkanou potvoru hrála bravurně), pro nějaké ty menší nedostatky a slabší mužskou hlavní roli nemůžu napálit plný počet, tolik upoutat mne to prostě nedokázalo, ač mnohé scénky z hlavy jen tak nevyženu. Možná kdyby Ku Chan Seonga hrál někdo působivější, bylo by z toho víc než 85%.(27.11.2019)

 • Jirka_Šč
  *****

  Přidávám se k lidem tvrdícím, že sestry Hongovy dovedou psát výborné příběhy. Hotel Del Luna nemá slabá místa a kupodivu vyzní nově a jinak. Majitelka hotelu je velmi plastická silná postava a ke konci jsem občas přestával sledovat titulky a zaměřoval se na spektrum výrazů její tváře. Viděl jsem ji v Scarlet Heart a tady nesmírně potěšila, o kolik je lepší (samozřejmě se mi také líbilo množství outfitů, které v průběhu seriálu ukáže). Celkově lepší, než Goblin. OST https://www.youtube.com/watch?v=Dtu5yGDttCw(25.10.2019)

 • ainny
  *****

  Neskutečná záležitost. A v mnoha směrech. Tak jako Yeo Jin-goo strhl celého Crowned Clown svým výkonem na sebe, tak tady to udělala IU. Všichni byli dobří, ale ona byla jedinečná! Že umí hrát, dokázala už ve Scarlet Heart, ale tohle byla její zatím životní role. Těch výrazů, těch poloh, co tam zahrála. Opravdu nemám slov a ani dost vhodných superlativů. Že sestry Hong umí psát, je bez debat. Na moji první Koreu (My Girlfriend is a Gumiho) Hotel svým způsobem nemá a ani mít nemůže. Je to něco úplně jiného. Je to nejenom příběh, ale i filmový obraz, v kterém si kamera úžasně vyhrála i s barvami. A hlavně je to smutný seriál. Ale vlastně to není smutek, který vás rozpláče. Naopak vnese vám do duše klid. Přesto i tady jsou vtipné scény a nejednou se člověk usměje. A ještě jeden nezvyklý aspekt má. Prakticky v každém díle je nějaké luxusní cameo. Nemám co vytknout a podle toho taky můj komentář vypadá.(24.11.2019)

 • - Krátké cameo v seriálu ztvárnil herec Soo-hyeon Kim, který se zde objevil jako majitel hotelu Blue Moon. (kklepkaa)