Reklama

Reklama

Epizody(16)

Špičkový hoteliér přijme nabídku řídit hotel plný mrtvých duší. Potká tak jeho původní majitelku a pronikne do jejího prapodivného světa. (Netflix)

Recenze (21)

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Hotel Del Luna byl od začátku velkolepý, úchvatný a úžasné nápady z něj sršely v každé epizodě. A uprostřed toho kouzelného světa září i dojímá IU, která je bezesporu hvězdou seriálu. Kromě práce scénáristek a hereckých talentů by se dala vyzdvihnout překrásná kamera, originální outfity, velkolepé interiéry, nádherný soundtrack... a tak dál. Až by to mohlo vypadat, že je to celý dokonalý. Ale to zase není, i scénář má svoje drobné mouchy (rozuměj trochu opakované, natahované pasáže) a zaregistrovala jsem i herce, u kterých mi přišlo, že ještě nemají tak úplně rozvinutý talent. Stejně mě to ale (zejména ke konci) plně pohltilo. 4,5* ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Nevěřil jsem dalšímu duchařskému námětu sester Hongových, ale ony to kupodivu zvládly. Jedinečný příběh o mrtvých přebývajících ve speciálním hotelu se zvláštní majitelkou Jang Man Weol a jejím nedobrovolným asistentem - Koo Chan-Sung, kterého vlastní otec pro záchranu života zaprodal hotelu duchů. Oba se dva musí postarat o přání svých hostů, které zasahují do světa živých. Takže dostanete žánrový mix, příběhy s nádechem hororu, romantiky, pomsty, hlavní linka je ve druhé polovině jasná vengeance story se silným podílem romantiky. Naštěstí jsou tady výborné hlavní i vedlejší postavy. IU jsem nevěřil, že zvládne vytvořit tak silnou hrdinku(V Bel Ami je nováček, ve Scarlet Heart sympatický nováček, stejně jako v The Producers a v My Mister je naprosto příšerná). No a teď náhle stvoří neuvěřitelně plastickou postavu s aurou moci, charismatu, ona je skutečný idol (bez pejorativní významu), který se stal ikonou, předvádí svoje nejsilnější herectví, nejen drahé šperky a róby, dokonalá směs vypočítavosti, černého humoru a zálibě v luxusním životním stylu. Její partner Yeo Jin-Goo se rovněž snaží v roli střízlivě uvažující hoteliéra, který musí krotit svoji šéfku, která potřebuje občas uzemnit. IU ho však naprosto zastínila, ačkoliv mi tento herec nepřijde jako to nejlepší co Korejci mají, nevadil mi. Musím se však zeptat, nezastal by tu samou roli a nehodil se na ni více Jang Keun-Suk, Yoo Seung-Ho, nebo Kim Soo-Hyun? To už by bylo prostě dokonalé. Navzdory tomu, že díly jsou hodně nad hodinu, tak v žádném případě nejde o nudu a natahování. Je to náročnější seriál ke sledování, díl, dva maximálně naráz. Příběh o lásce, pomstě jdoucí přes staletí byl k vidění mockrát, ale ne zparacován takto. Sestry Hongovy vytvořily příběhy, kde Vás vždy něco překvapí, občas se leknete horrového settingu, děj se postupně vybarvuje, vynikající humor, narážky, camea hereckých hvězd nemají chybu, pěkná instrumentální složka OST, v rámci písní, asi jen jedna skladba, co mě zaujala, ale celkově před sebou máte korejský seriál roku, 4,5 hvězdy. Jsem rád, že v odhadu kvality herectví a seriálu jsem se tentokrát mýlil, protože duchařské téma prostě moc nemusím, tady jde však o něco jiného. ()

Reklama

Zíza 

všechny recenze uživatele

IU je krásná a skvěle to zahrála. No a pak je tam ten zbytek. Tenhle seriál byl skvělý jako pozadí, dalo se při něm dělat něco dalšího a vůbec nic vám neuteklo, vždycky jste se chytli. Rozjelo se to fajn, ty epizodky s různými dušemi se mi líbily, ale pak se vlastně jakože odhalilo, co se stalo v minulosti, nemluvě o tom, že se dost brzy vyjasnila přitažlivost mezi hlavními postavami, takže pak tam najednou nasekali sériového vraha, což zabralo nějakou dobu, aby se to ke konci vzalo úprkem, rychle se všichni odlifrovali na onen svět a čao. Nevyrovnaný krásně vypadající seriál. Ale pustoprázdný. Taková ta pohodička na nedělní odpoledne, když nechce absolutně nic dělat. 60 %. ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Přidávám se k lidem tvrdícím, že sestry Hongovy dovedou psát výborné příběhy. Hotel Del Luna nemá slabá místa a kupodivu vyzní nově a jinak. Majitelka hotelu je velmi plastická silná postava a ke konci jsem občas přestával sledovat titulky a zaměřoval se na spektrum výrazů její tváře. Viděl jsem ji v Scarlet Heart a tady nesmírně potěšila, o kolik je lepší (samozřejmě se mi také líbilo množství outfitů, které v průběhu seriálu ukáže). Celkově lepší, než Goblin. OST https://www.youtube.com/watch?v=Dtu5yGDttCw ()

ainny 

všechny recenze uživatele

Neskutečná záležitost. A v mnoha směrech. Tak jako Yeo Jin-goo strhl celého Crowned Clown svým výkonem na sebe, tak tady to udělala IU. Všichni byli dobří, ale ona byla jedinečná! Že umí hrát, dokázala už ve Scarlet Heart, ale tohle byla její zatím životní role. Těch výrazů, těch poloh, co tam zahrála. Opravdu nemám slov a ani dost vhodných superlativů. Že sestry Hong umí psát, je bez debat. Na moji první Koreu (My Girlfriend is a Gumiho) Hotel svým způsobem nemá a ani mít nemůže. Je to něco úplně jiného. Je to nejenom příběh, ale i filmový obraz, v kterém si kamera úžasně vyhrála i s barvami. A hlavně je to smutný seriál. Ale vlastně to není smutek, který vás rozpláče. Naopak vnese vám do duše klid. Přesto i tady jsou vtipné scény a nejednou se člověk usměje. A ještě jeden nezvyklý aspekt má. Prakticky v každém díle je nějaké luxusní cameo. Nemám co vytknout a podle toho taky můj komentář vypadá. ()

Galerie (264)

Zajímavosti (2)

  • Krátké cameo v seriálu ztvárnil herec Soo-hyeon Kim, který se zde objevil jako majitel hotelu Blue Moon. (kklepkaa)

Reklama

Reklama