poster

Hotel delluna (TV seriál)

 • Jižní Korea

  호텔 델루나

 • angličtina

  Hotel Luna

 • angličtina

  Hotel Del Luna

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2019, 21 h 14 min (Minutáž: 73–94 min)

 • Andrea1717
  *****

  Veľmi smutný seriál aj keď napriek tomu veľmi pozitívny, námet mŕtvych duší bývajúcich v špeciálnom hoteli kým si "nevyriešia resty na zemi" a neodídu za posmrtným životom je zaujímavý. Majiteľka odpykávajúca si svoje hriechy, nie živá, nie mŕtva, odsúdená čakať na svoje rozhrešenie, ktoré si musí vykúpiť najťažším spôsobom. Priznám sa, že do posledného okamihu som dúfala, že jej bude odpustené aj bez tej obete a pekne som to oplakala. Páčilo sa mi to ako námetom, tak aj obsadení. Pieseň Done for me mi dlho nevypadne z hlavy.(12.2.2020)

 • Vavča
  ****

  Nevěřil jsem dalšímu duchařskému námětu sester Hongových, ale ony to kupodivu zvládly. Jedinečný příběh o mrtvých přebývajících ve speciálním hotelu se zvláštní majitelkou Jang Man Weol a jejím nedobrovolným asistentem - Koo Chan-Sung, kterého vlastní otec pro záchranu života zaprodal hotelu duchů. Oba se dva musí postarat o přání svých hostů, které zasahují do světa živých. Takže dostanete žánrový mix, příběhy s nádechem hororu, romantiky, pomsty, hlavní linka je ve druhé polovině jasná vengeance story se silným podílem romantiky. Naštěstí jsou tady výborné hlavní i vedlejší postavy. IU jsem nevěřil, že zvládne vytvořit tak silnou hrdinku(V Bel Ami je nováček, ve Scarlet Heart sympatický nováček, stejně jako v The Producers a v My Mister je naprosto příšerná). No a teď náhle stvoří neuvěřitelně plastickou postavu s aurou moci, charismatu, ona je skutečný idol (bez pejorativní významu), který se stal ikonou, předvádí svoje nejsilnější herectví, nejen drahé šperky a róby, dokonalá směs vypočítavosti, černého humoru a zálibě v luxusním životním stylu. Její partner Yeo Jin-Goo se rovněž snaží v roli střízlivě uvažující hoteliéra, který musí krotit svoji šéfku, která potřebuje občas uzemnit. IU ho však naprosto zastínila, ačkoliv mi tento herec nepřijde jako to nejlepší co Korejci mají, nevadil mi. Musím se však zeptat, nezastal by tu samou roli a nehodil se na ni více Jang Keun-Suk, Yoo Seung-Ho, nebo Kim Soo-Hyun? To už by bylo prostě dokonalé. Navzdory tomu, že díly jsou hodně nad hodinu, tak v žádném případě nejde o nudu a natahování. Je to náročnější seriál ke sledování, díl, dva maximálně naráz. Příběh o lásce, pomstě jdoucí přes staletí byl k vidění mockrát, ale ne zparacován takto. Sestry Hongovy vytvořily příběhy, kde Vás vždy něco překvapí, občas se leknete horrového settingu, děj se postupně vybarvuje, vynikající humor, narážky, camea hereckých hvězd nemají chybu, pěkná instrumentální složka OST, v rámci písní, asi jen jedna skladba, co mě zaujala, ale celkově před sebou máte korejský seriál roku, 4,5 hvězdy. Jsem rád, že v odhadu kvality herectví a seriálu jsem se tentokrát mýlil, protože duchařské téma prostě moc nemusím, tady jde však o něco jiného.(7.10.2019)

 • kklepkaa
  ****

  Hned na úvod musím zmínit, že už od začátku mi to dost připomínalo Goblina. A teď už k Hotelu Del Luna... Epický příběh plný propracovaných postav. IU byla úžasná. Krom toho, že je sama o sobě krásná, tak některé róby a účesy to dotáhly k dokonalosti a jen podtrhly charakter její postavy. Jin-goo Yeo pro ni rozhodně nebyl rovnocenný partner, ale i tak nehrál špatně. Romantiky mi tu tentokrát přišlo kupodivu spíš méně. Bavily mě i jednotlivé příběhy duchů. Vizuální stránka se také povedla. Opět mě hodně bavily flashbacky. Ke konci ale bylo znát, že už trochu docházel dech. Soundtrack rozhodně patří mezi ty povedenější. Závěrečné cameo bylo skvělé, brala bych druhou sérii. Btw. rozhodně kvituji, že tentokrát jsme se v rámci titulků dočkali i překladů písní, ono to hned udělalo některé scény ještě působivější, když člověk věděl o čem že se to vlastně zpívá :-))(18.9.2020)

 • Martrix
  ***

  Uf, pro mě osobně zatím nejslabší korejský seriál. Kdyby se vykuchaly ty otravně unylé pasáže, doprovázené přeslazenými songy, nejspíš bychom se dostali na snesitelných deset epizod. A kdyby si ve střižně tvůrci vyhráli, tak mohl být Hotel Delluna skvělý osmidílný seriál plný příběhů tak silných, že by se z nich dalo udělat několik parádních celovečeráků. A to nemyslím jen ten hlavní motiv o osudové lásce. Nápadů měli tvůrci hromadu. Jenže....i když jsou korejské seriály mixováním žánrů proslulé, tady byl ten love bujón místy tak silný, že ty ostatní žánry totálně zahlušil. A je to škoda, protože velmi dobře fungovaly flashbacky, resp. dějové linky z minulosti, postavy byly velmi dobře napsané a samozřejmě kapitola sama pro sebe byla IU. Přesto líp hodnotím třeba Tajemný pop-up bar, který je pro cílovku dospělý chlap podstatně stravitelnější. Ale přiznávám, že kritizovat že je K-dorama moc romantické je jako vyčítat koale, že vypadá roztomile. Suma sumárum...některé momenty byly luxusní, jiné příšerné, v průměru tedy za 3*.(12.4.2021)

 • Roby
  ***

  Až do konce mě seriál nedokázal patřičně zaujmout k tomu ta romance mezi hlavními hrdiny byla žalostná a z celé doramy byla nejslabším článkem. Naopak flashbacky byly skvělé a poutavé přičemž, každý zaměstnanec měl svůj vlastní silný příběh. Závěrečné dvě epizody moje hodnocení žene nahoru, ale průměrný dojem, který ve mě seriál zanechává už nezmění.(11.1.2020)

 • - Krátké cameo v seriálu ztvárnil herec Soo-hyeon Kim, který se zde objevil jako majitel hotelu Blue Moon. (kklepkaa)