Why Women Kill (TV seriál)

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2019, 8 h 28 min (Minutáž: 46–56 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (15)

Finále to těsně vyneslo na pět, Jack Davenport konečně mohl někde zazářit :)(17.10.2020)

Iný a záživný seriál. S finále ako sa patrí. Odporúčam.(18.10.2019)

Příliš jsem nevěřil, že by se mi seriál mohl líbit, faktem ale je, že si mě získal už po úvodní epizodě. Myslel jsem si, že zvolený způsob vyprávění (s rozdělením do tří neustále se střídajících časových linií) bude chaotický, ale nemohl jsem se mýlit víc. Právě to střídání mi velice vyhovovalo, navíc jsem se mohl bavit na vtipném propojení scén a naprosté odlišnosti prostředí (přestože šlo stále o tentýž dům). Už několikrát jse popisoval svůj kladný vztah k retro snímkům, takže mě dějová linie z roku 2019 oslovila nejméně, ale i ta mě bavila. Tuhle záležitost jsem si k vlastnímu překvapení opravdu užil. P.S. Nemůžu přijít na to, koho myslel dixx v obsahu tou socialistkou z osmdesátých let, ale ještě nad tím budu dumat.(16.6.2020)

Nechápu, jak je možné, že tento seriál může úspěšně fungovat. Je to kýčem obdařená fraška, ve které vám od začátku není sympatická jediná postava a zápletka. Ale nějakým zázrakem - možná tou vzletnou ironií, kterou se propojují tři věkem rozdělené osudy, možná vyzývavou humornou přemrštěností nastolených příběhů, možná i příhodnými a spravedlivými klišé, možná něčím originálním, co nelze popsat - je poutavý, napínavý a zábavný až do konce.(10.11.2019)

Marc Cherry stojí za Zoufalými manželkami. Takže pokud máte rádi černý humor, nejdnoznačné postavy a líbivé prostředí jednoho velkého domu s vizuálem 60. a 80. let a současnosti, nemůžete sáhnout vedle. Proč ženy zabíjejí je totiž taková hodně ostrá rozprava o manželství, kde rozhodně není vše tak, jak se zdá. Za sebe musím říct, že se mi nejvíc líbila linka s Lucy Liu a Jackem Davenportem, kteří byli prostě kouzelní. Ale nutno uznat, že Ginnifer Goodwing utáhla celou svoji linku prakticky sama. A vzhledem k tomu, že až do konce není jasné, kdo vraždí a kdo je mrtvola, stojí za to si počkat do konce i přes občasnou pomalejší epizodu. Závěrečné tango je totiž jedno z nejpovedenějších finále za poslední roky.(25.10.2019)

Rozhodne jeden z nejlepších seriálů, které jsem za poslední dobu viděla. Nalákala mě hlavně Ginifer Goodwin a samotné téma. Překvapilo mě, že je to sice komedie, ale poměrně temná, a hrozně mě to bavilo. Nejslabší linka byla rozhodně ta ze současnosti, obě linky z minulosti byly stejně napínavé. Musím říct, že jsem byla opravdu napnutá až do poslední chvíle, kdo vlastně koho zabije a jak. Jsem zvědavá, jak bude vypadat druhá řada.(4.11.2019)

Očekávala jsem nabouchaný kriminální nervydrásající seriál typu How To Get Away With Murder a dostala jsem Velmi křehké vztahy, kde se všichni nějakým způsobem podvádí. Chjo.(17.9.2020)

Uzavřená série o třech prolínajících se povídkách je to nejlepší, co moh Cherry udělat. Narozdíl od Zoufalek to totiž celý pěkně graduje, humornost střídá temnota, a výprava je tak opojná, až bych se skoro napil. K nekompromisnímu pětihvězdí ale Ženám přece jen něco schází. Úžasně potměšilá Ginnifer Goodwin v parádní roli to ale není.(18.11.2019)

Nenápadný seriál, který byl vypuštěn do éteru už v srpnu, ale do povědomí lidstva se zapsal až na konci roku, kdy se ukázalo, že jde vlastně o velmi dobrou práci. Vlastně o jednu z nejlepších roku a dokonce a mezi výjimečnými celé historie. Tolik k objektivitě. Je to pravda? Těžké popsat. Seriál automaticky působí dojmem určité odpočinkovky nad kterou nemusíte nijak přemýšlet. S v celku zajímavými nápady v rámci provedení. Nehraje se zde nijak na vážnější nebo filozofickou tóninu, jelikož se zde mnohdy stanou velmi veselé momenty, které někdy postrádají bohužel logiku. Obecně to trochu připomíná lehce tuctové provedení, které hraje na rádoby vážné momenty, které jsou ale používané u nějakých tajemných skoro hororů, ale zde to nemůže za nic platit, jelikož kamera a styl provedení obrazu připomíná Tima Burtona na colorgradingovém LSD tripu. Nedá se nicméně upřít dobré odsýpání posledních dvou dílů a hlavně jedné z posledních scén posledního dílu, kdy se proplétají všechny linky. Obecně vzato pohodová podívaná. Lehce nadprůměrná, ale mluvil o těch číslech, která má je skoro směšné. Že by se dalo mluvit o nějakém extrémním obohacení se říci nedá. Dalo by se to vidět i za deset let a mělo by to asi stejný lehce nadprůměrný dosah(10.1.2020)

Snad jeden slabší díl, jinak výborné po všech stránkách. 90%(21.9.2020)

I přes slabší třetí dějovou linku (ze současnosti) je to zábavné, dech-beroucí a lehce návykové. Našla jsem odpovědi :) nemám co dodat. Snad jen, že se Ginnifer podařilo stát se z mé nejneoblíbenější postavy tou, která mě postupně naprosto uchvátila.(24.2.2020)

Seriál, který mne hodně překvapil: ačkoli jde o komedii, detektivku a rozbor dynamiky partnerských vztahů - seriál je netrapný, napínavý a plný emocí. Herecké výkony hlavních představitelek vynikající. "Nestalo se ten den něco zvláštního?"(15.12.2019)

Brilantní! Vtipem předčí Zoufalé manželky a napětím Sedmilhářky. Tři časové linie, které na sebe nezávisle navazují, řeší to samé a přesto jinak a za jiných okolností. Lucy Liu nepřehlédnutelná, konec graduje do poslední chvíle. Co víc si přát.(29.10.2019)

Tak tohle nemělo chybu, byť se jedná spíše o seriál pro ženy. Ženy jsou zde vyobrazeny jako oběti mužských nevěr, ovšem rozhodně ne jako bezbranné oběti. Je zde spousta skvělých dialogů, černého humoru i překvapivých odhalení. Ač se ze začátku zdála dějová linka z let 60. nejméně záživná, tak měla nakonec nejlepší finále. Léta 80. mě bavila od začátku do konce, Lucy Liu zde prokázala nesporný komediální talent. Takže nakonec byl asi nejslabší příběh ze současnosti, ale dějové linky se nevzájem tak prolínaly, že těch 10 dílů uteklo jako voda a hned bych si dal nášup.(15.4.2020)

Naprosto skvělej a entertaining počin od začátku až do konce. TOP writing, TOP výprava, TOP obsazení, TOP kamera, prostě všechno to do sebe zapadlo naprosto dokonale. SPOILER: Jednu výtku bych měl, a to ukončení tý nejnovětší linie, ačkoliv byla Jade psycho bitch, její hlavní arc byla spíš o preservation, takže jsem moc nechápal, proč na ně zaútočila, spíš bych čekal, že je okrade, ať má nějaký love na těn útek před policií. Ale co už, jen malej blemish na jinak velmi logickym scénáři. 90%(22.3.2021)