Reklama

Reklama

Why Women Kill

(seriál)
Komedie / Krimi / Drama
USA, (2019–2021), 16 h 31 min (Minutáž: 43–56 min)

Tvůrci:

Marc Cherry

Hrají:

Lucy Liu, Ginnifer Goodwin, Kirby Howell-Baptiste, Alicia Coppola, Philip Anthony-Rodriguez, Bobby Nish, David Banks, Alexandra Daddario, (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Obsahy(1)

Seriál popisuje životy troch žien, ktoré žijú v rôznych dekádach. Ženu starajúcu sa o domácnosť zo šesťdesiatych rokov, socialistku z osemdesiatych rokov a právničku z roku 2018. Všetky tri riešia neveru v manželstve. Seriál poukazuje na to, ako sa zmenila rola žien, ale ako sa nezmenila ich reakcia na zradu. (dixx)

Recenze (23)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Příliš jsem nevěřil, že by se mi seriál mohl líbit, faktem ale je, že si mě získal už po úvodní epizodě. Myslel jsem si, že zvolený způsob vyprávění (s rozdělením do tří neustále se střídajících časových linií) bude chaotický, ale nemohl jsem se mýlit víc. Právě to střídání mi velice vyhovovalo, navíc jsem se mohl bavit na vtipném propojení scén a naprosté odlišnosti prostředí (přestože šlo stále o tentýž dům). Už několikrát jse popisoval svůj kladný vztah k retro snímkům, takže mě dějová linie z roku 2019 oslovila nejméně, ale i ta mě bavila. Tuhle záležitost jsem si k vlastnímu překvapení opravdu užil. P.S. Nemůžu přijít na to, koho myslel dixx v obsahu tou socialistkou z osmdesátých let, ale ještě nad tím budu dumat. ()

Hrabka 

všechny recenze uživatele

1. série: Jeden dům, tři příběhy, tři rozdílné časové linie, tři zajímavé sondy do partnerského soužití. Nechybí dramatické i komediální momenty. Každý si najde oblíbenější linii, každá nabízí trochu něco jiného, přitom je to v mnohém velmi podobné. Solidní seriál, který se dá zkouknout velmi rychle. 75% ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prvá sezóna napriek zvráteným netflixovským hodnotám špička. Humorom, zvratmi, celkovo príbehom, všetko mi sadlo, len ten samotný záver až tak nie. Druh séria je krok do úplného lajna. Pekné herečky dali preč a namiesto nich na castingu (alebo skôr zabíjačke?) hľadali čím šerednejšiu a tlustejšiu matrónu, normálne že estetické peklo. Nemohol som sa dívať, nie to ešte počúvať tú prasačiu farmu, kde aj hlavný chlap má parametre slovenského hlavného hygienika. ()

Elyssea 

všechny recenze uživatele

Marc Cherry stojí za Zoufalými manželkami. Takže pokud máte rádi černý humor, nejdnoznačné postavy a líbivé prostředí jednoho velkého domu s vizuálem 60. a 80. let a současnosti, nemůžete sáhnout vedle. Proč ženy zabíjejí je totiž taková hodně ostrá rozprava o manželství, kde rozhodně není vše tak, jak se zdá. Za sebe musím říct, že se mi nejvíc líbila linka s Lucy Liu a Jackem Davenportem, kteří byli prostě kouzelní. Ale nutno uznat, že Ginnifer Goodwing utáhla celou svoji linku prakticky sama. A vzhledem k tomu, že až do konce není jasné, kdo vraždí a kdo je mrtvola, stojí za to si počkat do konce i přes občasnou pomalejší epizodu. Závěrečné tango je totiž jedno z nejpovedenějších finále za poslední roky. ()

annihilation 

všechny recenze uživatele

Nechápu, jak je možné, že tento seriál může úspěšně fungovat. Je to kýčem obdařená fraška, ve které vám od začátku není sympatická jediná postava a zápletka. Ale nějakým zázrakem - možná tou vzletnou ironií, kterou se propojují tři věkem rozdělené osudy, možná vyzývavou humornou přemrštěností nastolených příběhů, možná i příhodnými a spravedlivými klišé, možná něčím originálním, co nelze popsat - je poutavý, napínavý a zábavný až do konce. ()

Galerie (160)

Související novinky

Pokračování Shazama našlo záporačku

Pokračování Shazama našlo záporačku

13.04.2021

Herečka Lucy Liu (Kill Bill, Kung Fu Panda) hlásí návrat do první ligy, objeví se totiž jako záporačka v pokračování komiksového blockbusteru Shazam! Fury of the Gods od studia Warner Bros. Liu…

PF 2020

PF 2020

30.12.2019

Tak Le Mans ’66 nakonec v celkovém hodnocení uživatelů ČSFD.cz porazil i oceňovaného Jokera. Není to zas až tak překvapivé, jedná se přeci jen o pozitivnější film, a to máme rádi. Což dokazuje i…

Reklama

Reklama