Tenkrát poprvé

(seriál)
  • USA Never Have I Ever
Trailer
Komedie
USA, (2020–2021), 9 h 28 min (Minutáž: 22–32 min)

Série(2) / Epizody(20)

Američanka indického původu prodělala traumatický rok a teď chce hlavně místo outsidera být oblíbená. Jenže kamarádi, rodina ani její pocity jí to neulehčují. (Netflix)

Trailer

Toren

8,5/10. Největší překvápko letošního roku. Alespon prozatím. Čekal jsem zaměnitelnou školní dramedy a dostal vybroušené Prci, prci, prcičky nové generace. Sympatické postavy, výborný mix žánrů, skvělá feel-good atmoška, hrátky s očekáváním, důležitá míra nadsázky a mnohdy až šokantně silné pasáže. Jako celek téměř bez chyb a plně funkční. Kruciš... takhle se to dělá. Klobouček! Více: https://www.youtube.com/watch?v=_QJ1C5OpYBU&t ()

Bebacek

Perfektní lék na tvůrčí krizi, ideální na vypnutí a restart. Seriálů z americké střední není nikdy dost a vtípků na adresu kulturních rozdílů (amerikanizovaní Indové) a korektnosti taky ne. Protagonistka má sympatickou bitching personality, občas se chová jako kráva, ale to je na tom boží, neboť – ruku na srdce – kdo z nás se na střední nechoval jak kráva? Když v druhé sérii Darren Barnet přehrává Magic Mikea při hoblování dřeva, bavila jsem se nesmírně vesmírně. A nakonec přiznání jedné dívky: dala jsem si jeho fotku na plochu počítače (a že jsem si těch printscreenů udělala hodně, haha). What the hell, tetelila jsem se u toho jak tele a nestydím se za to. 💁🏼‍♀️ Jo a navíc se člověk přiučí anglické hovorové mluvě dnešních teenagerů, takže to má velký vzdělávací aspekt! ()

silentname

Toto bude možno znieť zvláštne. Ale koniec koncov, už som si na CSFD zvykol, že občas napíšem veci, ktoré asi ľudia moc nebudú očakávať. Ale poďme na to. Myslím si, že "Never Have I Ever" by bolo lepšie, keby sa to tvorcovia rozhodli spraviť ako film. Nemyslím si, že za celú dobu, čo som sem prispieval som toto niekedy napísal. Ale to je môj dojem potom, čo som si odsedel behom jedného večera všetkých 10 epizód. Keby sa to trošku skresalo, keby sme nechodili občas v kruhu a stiahli runtime na možno dve hodiny, tak by to mohlo byť ideálnym filmom na večer. Vnútorne nemám nejako silný pocit, že by sme sa počas tých 4 a pol hodiny nejako výrazne zdržovali, no na druhú stranu sa tu odohrávajú často konflikty, ktoré vidíme v bežných amerických filmoch. A často aj z produkcie Neflixu. Miestami to skutočne ide podľa šablón a dokopy je tu jedno jediné vybočenie, kedy sa v šiestej epizóde venujeme inej postave seriálu. Inak to v podstate funguje rovnako. Sledujeme našu hlavnú hrdinku Devi, ktorá sa snaží zorientovať v živote. A John McEnroe robí rozprávača jej príbehu. Takisto sa nezaobídeme bez konfliktov medzi priateľmi, zložitou love-story, v podstate všetko čo vidíme v oddychovom filme, ktorý máva premiéru na Netflixe. A preto si myslím, že to mohli tak pokojne urobiť aj tu. Ako film. Inak si myslím, že to viac-menej spĺňa všetky zásady oddychového projektu. Príbeh je viac-menej jednoduchý. Je tu pár rozdielov a zaujímavých momentov, no v podstate ako to často býva, máme ten istý príbeh podaný v inom obale. Myslím si, že highlightom série je posledná epizóda, ktorá prináša veľmi príjemné a emocionálne zakončenie, ktoré funguje. Má to niečo do seba. A je vidieť, že Devi otec skutočne chýba a sama sa snaží nejakým spôsobom bojovať s vlastnou traumou. Lenže to nie je jednoduché. Mám rád vedľajšie postavy, naša hlavná hrdinka je okey a v závere to pôsobí ako skutočné finále. Ale opäť - "pre film". Neviem či budú chcieť tvorcovia priniesť ďalšiu sériu. Lebo úprimne, pôsobilo to iba dosť nasilu. Myslím si, že malo by to skutočne ostať tak, ako to je. Potom by to už bolo len ako zbytočné pokračovanie. Hodnotenie: B+ ()

Marze

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál se věnuje sexuálním a etnickým menšinám. Bohužel obvyklými schématickými korektními postupy bez originality. Je to dost neokázalé, ale trochu to drhne. Hrdinka řeší jednu událost za druhou, hádá se, má špatné nálady , protože má v hlavě teenagerské zmatky trauma a úzkosti. Poctivě odvedené prostředí seriálu je zalidněno indickými emigranty, kteří se seznamují se sexem. Hlavně že o něm mluví.Naštěstí to není drama, ale komedie. Seriáll nejvíce ocení náctiletí, protože se do svých seriálových hrdinů dokáží vcítit. Určitě to jsou jejich vzory, protože mají větší charisma a sebevědomí. ()

bart_

Vyloženě špatný 'Nikdy jsem' (což je správný název pro seriál, a zároveň má veeeelice oblíbená pijácká hra) veskrze není - přesto jde o ten klasickej teen kydanec z našeho milovaného stream štaclu pro seriálový hrcprce, jimž se ani znojemský rychlokvašky nevyrovnaj, a maximálně jsou hodny kemry z nosohrtanu - ale chtělo by to víc libozvučných tónů sitáru Raviho Shankara a míň bollywoodských drnkání na ukulele, stydké pysky a harfu - u podobné rodiny hinduistů jsem navíc pobýval při pobytu v Británii, takže jsem předem jakž takž věděl, co očekávát z hlediska indické subkultury, zvyků a tradicionalismu - krom cynických McEnroeových keců a narativních paralel mě teda nic extra neupoutalo. Půlhodinovou minutáž jsem vřele uvítal, ovšem forma jako taková je příliš konvenční a patetická nátura nesnesitelně iritující. Když to ale vezmu z jiný perspektivy, kdyby mi tenhle stereotypní teen vergl nedoporučila jedna kamarádka, pochybuju, že bych tomu dal někdy vůbec šanci.... ()

• Scéna, kdy na Maitreyi Ramakrishnan zaútočil pes, nebyla scéna nijak upravována nebo trikově zpracována. Na herečku reálně zaútočil pes. (orionn12)