Reklama

Reklama

Epizody(7)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (9)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Byla jen otázka času, kdy se někdo této látky chopí, ale nemyslím si, že si to lidskoprávní bojovníci představovali zrovna takhle. Už postava samotného vypravěče dává tušit, že tohle bude trochu jinak. Henry je sice černošský kluk, ale během jeho osvobozování John Brown špatně porozumí jménu a tak je přesvědčen, že osvobozuje Henriettu. A pak už je pozdě, aby ho Henry přesvědčil, že fakt není holka. Ani samotný Brown tu není nijak idealizován. Bezpochyby je to člověk, který hluboce věří v to, co dělá. Ale zároveň se jedná o náboženského fanatika, který je svému cíli ochoten obětovat vše. Včetně sebe. A podobně svérázné jsou i další postavy a postavičky ať už mezi otroky a jejich osvoboditeli na jedné straně či otrokáři a jejich přisluhovači na té druhé. Celkově to na mě působilo jako čistokrevná coenovka řízlá troškou Tarantina. Co se Hawkea týče, tak souhlasím s hodnotícími kolegy, že se jedná možná o jeho nejlepší roli. Ten fanatismus mu v očích vydržel do hořkého konce. Nicméně v tom vidím i trochu problém, protože jeho neustálé vyzývání Pána a Ježíše působilo občas značně otravně. Ale co už. Slušná práce. 75% ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Táto uzavretá 7-dielna miniséria patrí k tomu najlepšiemu, čo som za uplynulý rok v rámci TV tvorby videl. Asi životná rola Ethana Hawka, ktorý tu famózne a na doraz hrá fanatického bojovníka proti otroctvu Johna Browna v predvečer americkej Občianskej vojny. Je to čiastočne historická dráma, sú tam dosť krvavé westernové prestrelky a má to taký zábavný cynicko-ironický nadhľad (hrdinovia nie sú vôbec pateticky idealizovaní, práve naopak, často sa správajú naivne či vyslovene hlúpo), ktorý spolu s vizuálom spôsobuje, ako by sa to odohrávalo v tom istom vesmíre ako Django Unchained. ()

Reklama

AppleCore 

všechny recenze uživatele

Tohle je přesně ta show, který chci vidět a ztrácet u nich čas. Nejenom, že se to skvěle hodí do světa nekonečně omílaných témat, ale zároveň to má potenciál diváka trochu vzdělat. Good Lord Bird je stylem vyprávění i humorem blízko tvorbě bratří Coenů, a třeba scenáristicky je to, jako jejich většinová tvorba, rovnou fenomenální. Ethan Hawke si navíc svojí roli užívá neuvěřitelnym způsobem, kdy si každou jednu scénu krade pro sebe. John Brown věřil, že v boji proti otroctví nelze použít slov, naopak za rovnoprávností lidu je nutno jít přes mrtvoly. A vskutku, proti idiotům nelze kráčet s knihou, jen s nabitými kolty v rukách. Neuvěřitelná seriálová satira a zároveň dosud nezfilmovaná lekce historie. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Cynická černohumorná lekce černé historie vyprávěná černým chlapcem ve svátečních dívčích šatech. Ethan Hawk se chopil ztvárnění abolicionisty Johna Browna s neuvěřitelnou chutí. Uřvaný bibli citující fanatik, bojující za práva černých, který de facto odstartoval občanskou válku je hlavním tahounem celé série a slabší jsou jen pasáže, kde odchvátá mimo záběr. Coenovský styl sem tam přeruší fantastické krvavé pasáže. Pochybné výklady bible ve světle těch rudých jatek dávají dokonalý smysl. Jmenuji se kapitán John Brown! A přišel jsem ve jménu Vykupitele. Krále králů a svaté trojce, a tímto vám přikazuji jděte! Jděte v Jeho blahoslaveném jméně. Jděte! Protože on je na straně spravedlnosti a vy na straně okovů! ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Po Underground Railroad příjemně odlehčená série, příběh Johna Browna a jeho božích pistolníků na výpravě zburcovat Ameriku, vymýtit otroctví na Jihu a pokrytectví na Severu. Osobně jsem našel kámen úrazu ve fiktivní hlavní postavě černošskýho děcka - mnohem radši bych ten fokus na samotného Browna, v jehož roli "starozákonně" zapálený Hawke je zábavný a super. Až moc často jsem si říkal sakra, tohle mě nezajímá, dejte mi radši dění jinde. To a ještě něco málo mi chybělo ke čtvrté hvězdě... ♪♫ ()

Galerie (124)

Reklama

Reklama