Reklama

Reklama

Epizody(7)

Videa (17)

Trailer 2

Recenze (9)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

poslední dobou mám čím dál raději filmy a seriály z tohoto období a Good Lord Bird se hodně povedl.Inspirován skutečností nabízí mix dramatu,westernu a hodně černé komedie,přičemž nikoho neidealizuje ani neshazuje a nechybí mu nadhled.Nejvíc to platí o samotném Johnu Brownovi.Ten je vnímán jako rozporuplná postava a přesně takový je i tady.Náboženský fanatik,který je dost často úplně mimo,ale má svoje ideály,které nejsou v jádru špatné a je ochoten jim obětovat cokoliv.Ethan Hawk je skvělý a i když byl skvělý i v jiných kouscích,tohle je jeho zatím životní role...80% ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Byla jen otázka času, kdy se někdo této látky chopí, ale nemyslím si, že si to lidskoprávní bojovníci představovali zrovna takhle. Už postava samotného vypravěče dává tušit, že tohle bude trochu jinak. Henry je sice černošský kluk, ale během jeho osvobozování John Brown špatně porozumí jménu a tak je přesvědčen, že osvobozuje Henriettu. A pak už je pozdě, aby ho Henry přesvědčil, že fakt není holka. Ani samotný Brown tu není nijak idealizován. Bezpochyby je to člověk, který hluboce věří v to, co dělá. Ale zároveň se jedná o náboženského fanatika, který je svému cíli ochoten obětovat vše. Včetně sebe. A podobně svérázné jsou i další postavy a postavičky ať už mezi otroky a jejich osvoboditeli na jedné straně či otrokáři a jejich přisluhovači na té druhé. Celkově to na mě působilo jako čistokrevná coenovka řízlá troškou Tarantina. Co se Hawkea týče, tak souhlasím s hodnotícími kolegy, že se jedná možná o jeho nejlepší roli. Ten fanatismus mu v očích vydržel do hořkého konce. Nicméně v tom vidím i trochu problém, protože jeho neustálé vyzývání Pána a Ježíše působilo občas značně otravně. Ale co už. Slušná práce. 75% ()

Reklama

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Táto uzavretá 7-dielna miniséria patrí k tomu najlepšiemu, čo som za uplynulý rok v rámci TV tvorby videl. Asi životná rola Ethana Hawka, ktorý tu famózne a na doraz hrá fanatického bojovníka proti otroctvu Johna Browna v predvečer americkej Občianskej vojny. Je to čiastočne historická dráma, sú tam dosť krvavé westernové prestrelky a má to taký zábavný cynicko-ironický nadhľad (hrdinovia nie sú vôbec pateticky idealizovaní, práve naopak, často sa správajú naivne či vyslovene hlúpo), ktorý spolu s vizuálom spôsobuje, ako by sa to odohrávalo v tom istom vesmíre ako Django Unchained. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Cynická černohumorná lekce černé historie vyprávěná černým chlapcem ve svátečních dívčích šatech. Ethan Hawk se chopil ztvárnění abolicionisty Johna Browna s neuvěřitelnou chutí. Uřvaný bibli citující fanatik, bojující za práva černých, který de facto odstartoval občanskou válku je hlavním tahounem celé série a slabší jsou jen pasáže, kde odchvátá mimo záběr. Coenovský styl sem tam přeruší fantastické krvavé pasáže. Pochybné výklady bible ve světle těch rudých jatek dávají dokonalý smysl. Jmenuji se kapitán John Brown! A přišel jsem ve jménu Vykupitele. Krále králů a svaté trojce, a tímto vám přikazuji jděte! Jděte v Jeho blahoslaveném jméně. Jděte! Protože on je na straně spravedlnosti a vy na straně okovů! ()

KoRner 

všechny recenze uživatele

Skvelý seriál, ktorý prekvapivo neidealizuje ani jednu stranu, ale skôr sa na ne pozerá s cynickým nadhľadom. Hawke si túto postavu trochu vyšinutého abolicionistu naozaj užil a aj kvôli nemu sa počas siedmich častí mieša napätie, prestrelky, dojatie, ale tiež humor. Je trochu hanba, že takýto kúsok tu má medzi "odborníkmi" z CSFD iba 71%, ale asi nie každý dokáže pochopiť, aký dopad mal John Brown na americkú spoločnosť a že odkaz, ktorý zanechal by mu určitá minorita nikdy nemala zabudnúť. ()

Galerie (124)

Reklama

Reklama