• Indie

वॉर

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Drama

Indie, 2019, 155 min

Na Indii normálně nekoukám, ale na tohle jsem na doporučení mrkla. A nebylo to špatný, ale... No, pár jich tam bylo. Tiger Shroff se půlku filmu tváří jako ztracený medvídek, který neví, která bije, ale jinak dobrý. Asi mám prvního oblíbenýho indickýho herce :) Z jeho intenzivních pohledů s Hrithikem Roshanem jsem už jen čekala, kdy ty dva na to vletí. Takový pohledy Roshan nevrhal ani na tu holku. Taneční scény naštěstí jen dvě. Druhá umístěná celkem v poho, i když nudnější, ale první opět tak nepřirozeně vmáčknutá, že jsem si říkala, co to sakra...? Jak to pasuje do děje? Přitom by třeba úplně stačilo, aby Roshan řekl: A teď se jdeme bavit, aby to srozumitelně navazovalo, a ne vážný řečičky, střih a tajtrlíkování na útesu. Akce a souboje slušný, na stopáž 155 min to vcelku rychle utíkalo, prostřední část sice trošku drhla, ale pak se zas rozjelo, líbilo se mi postupné odkrývání příběhu, zvraty, chemie mezi hlavní dvojicí :) lokace a hudba. Překvapivě tedy spokojenost. Musím se přiznat, že jsem se u toho bavila víc než u JK filmů, které jsem v poslední době viděla.(6.12.2019)

Tu to bolo u mňa skoro na 5. Fantasticky vystavaný príbeh, síce riadne podojená frenčíza MI, ale ok nič proti tomu. Roshan je "iba" cool, ale Tiger si strihol mega dvojrolu, za čo mu treba zatlieskať. Tú emočnú stránku moc neriešim, ale akcia obsiahla snáď všetko. Kontaktné martialy (a nejedna one-shotovka), prestrelky pri ktorých to len tak čvachtá krvou a finále ako sa dvaja rivali naháňajú na lamboch po zamrznutej zemi. Veľmi efektívne a na bolly musím povedať, že 2 a pol hodiny tu bolo plne využitých bez akejkoľvek vaty. Okrem spomenutého MI tu bolo cítiť aj riadny vplyv T2 a o výbuchoch až Bayovských, či Emmerichových rozmerov ani nehovorím.(7.3.2020)

Nejdražší a největší Bollywoodský film letošního roku s dvěmi největšími bodybuildery a tanečníky a je to nečekaně dost super. Nejblíže má film k Fast and Furious, co se týká akce, příběhově je to samozřejmě daleko spletitější, často se skáče v čase a film dokáže šokovat nečekanými zvraty. Dějově mě to hodně bavilo, má to velmi rychlé tempo, intenzivní hudbu, různorodou akci ( motorky, sporťáky, letadlo, boj na zemi) a i ty dvě taneční vsuvky mě bavily ( první je úžasná choreo a podobný footwork dělám taky). Věřím, že né všem to sedne ( hodně lidí můžou odradit náruživé pohledy dvou hlavních protagonistů, či přehnanější akce), ale člověk si zvykne, stačí přistoupit na pravidla a taky na jiný svět. Testosteronem nabitá a vášnivá akčnárna, která má koule. 8/10:(3.12.2019)

War sa mi v podstate páčil, hlavne zaujal, akcie je tam požehnano a tie tanečné vsuvku, no ťažko do takéhoto filmu toho narvať viac, ale to poletovanie vzduchom a kopanie nohami bolo dobré. V princípe dobrý akčný film, samozrejme vlastenectvo v prvej úlohe, romantická línia sa nakoniec nekonala a pripomínalo mi to "nejaký" Hollywoodsky film :-)(2.12.2019)

No, pro mě to bylo zklamání, když už utratím tolik peněz za lokace, specialisty na triky a akce, tak snad už nemusím šetřit na scénáři. Také je škoda, že taneční vsuvky byly jen 2, když mám k dispozici 2 nejlepší tanečníky (tedy 2 z nejlepších) v Indii, tak proč to nevyužít více. Tanec společenský je však ve velké míře nahrazen tancem bojovým. Za ten bych v rámci hodnocení sportovních dvojic dala za umělecký dojem šestku. Asi spoiler: Je důležité vědět, že součástí povinné výbavy ledoborce není člun, záchranná vesta či KPZ, ale 2 luxusní sportovní automobily.(7.10.2019)

• - Původní název „Fighters“ byl změněn po uvedení oficiálního teaseru v červenci roku 2019. (ALIENka_)

• - Akční režii na filmu dělali Paul Jennings, Parvez Shaikh, SeaYoung Oh a Franz Spilhaus. (Rominator)

• - Tiger Shroff v rozhovoru zmínil, že je nadšený prací s Hrithikem Roshanem, kterého považuje za svého idola. (ALIENka_)