VOD (1)

Agent indických elitních speciálních sil Kabir (Hrithik Roshan) má sestavit a vycvičit tým pro boj s islámskými teroristy. Do Indie přijel právě jeden nechvalně známý člen ISIL a tuší se, že chystá velký bombový útok. Neví se ale kde. Khalid (Tiger Shroff), jehož otec byl odhalen jako zrádce a zabit přímo Kabirem, se snaží očistit jméno rodiny tvrdou prací v protiteroristických jednotkách a chce se účastnit i této mise. Kabir ho odmítá, ale na doporučení velení jej nakonec přijme. Moc mu však nevěří. Tvrdí, že zrádná krev se dědí a navíc mu zabil otce, což Khalid ví. Jenže teroristé, proti kterým tým stojí, jsou první liga a je nezbytné si naprosto důvěřovat… Je nutno celou teroristickou síť co nejrychleji rozkrýt a odhalit dříve, než bude pozdě. Jak se ale zdá, zase se roztáčí kola zrady. Nebo je vše jinak? (Big Bear)

Trailer 1

T2

Rozpočet $21miliónovTržby USA $4,654,000Tržby Celosvetovo $67,179,155▐ Indovia sú čistý blázni, okopčiť Mission Impossible, no fúha. Doslova pózerské predvádzanie svalov, drsných svalnatých chlapov v najlepšej forme, akčné až nad mieru, spomalené vycibrené zábery, no ako keby to bolo od Baya. Je vidieť že Siddharth Anand asi úplne žerie americké akčné filmy, proste je tam stále cítiť Bay či John Woo. Prvú polovicu som akosi trpel tím všetkým čo sa na mňa sypalo, fakt dosť všemožne prekombinované. V druhej som sa už nechal unášať tým akčným dejom až mi tá strmhlavosť prestala vadiť ale druhý krát by som to už nedal, ten záver fakt už bol cez čiaru prehnaný. /55%/ ()

Big Bear

Od Indů jsem už lecos viděl a musím říci, že jdou nahoru. Jasně, je to pořád takové hodně hi tech béčko, ale stačí už málo a bude to dobré. Hlavně omezit ty planoucí pohledy do kamer a trochu zkrátit to baletění při střelbě. Kdo se bojí písní a tanců nemusí. Ve filmu se s tím divák setká jen dvakrát a je to tam docela umně zakomponováno, takže to tak neruší jako jindy, kdy třeba vojáci najednou po boji začnou tančit jak smyslů zbavení. Indie má problém s islámským terorismem, čemuž se díky sousedům není co divit a tak i zde můžeme sledovat boj protiteroristické jednotky s islamisty chystajícími na hranicích Indie velký útok. Akce střídá akci a stejně tak co se týče lokací se divák podívá od Portugalska až na Severní pól. Za mne docela milé překvapení u kterého jsem vydržel bez zívání celých 155 minut. Dávám za 4 šachové figurky. * * * * ()

Flipnic-RE

Mega-epická a pompézní indická akční jízda! Testosteronem "překypující", anaboliky a posilovnou 30 hodin/den naboostovaní Alpha-males Hrithik a Tiger se proženou 155 minutovým akčním nářezem jako dva uragáni!! Karate, kungfu, střílení, honičky na motorkách, honičky autama, atomová raketa vypuštěná ze severního pólu, seskok z mostu do vody asi 1000 metrů dolů, emotivní dramata, kdy se hrdinům samotným derou z těch pompézních a od samotného začátku extrémně vypjatých scén, derou se jim slzy do očí... Do toho příjde několik naprosto nečekaných zvratů, kdy všem divákům padá klapačka nevěřícně na zem. V první polovině kluci taky zazpívají a zatančí, ve finále si to pak natvrdo v kostele (jak jinak!!) rozdají. A kdyby se tam na konci nakonec zeslíkli oba úplně do naha a ošukali se, ani bych z toho překvapenej nebyl, protože tam to od začátku stejně směřovalo ... Hele je to prostě masakrózní Indie se vším všady ... Můj epickej komentář si vynásobte stem a zhruba se dostanete na level toho filmu. Nemyslet, nepřemýšlet, vypnout mozek, nejlíp se pořádně vyhulit a budete se fakt bavit. Ale ne přímo tím filmem, ale na úkor filmu ... :-D ()

LangiJ

Na Indii normálně nekoukám, ale na tohle jsem na doporučení mrkla. A nebylo to špatný, ale... No, pár jich tam bylo. Tiger Shroff se půlku filmu tváří jako ztracený medvídek, který neví, která bije, ale jinak dobrý. Asi mám prvního oblíbenýho indickýho herce :) Z jeho intenzivních pohledů s Hrithikem Roshanem jsem už jen čekala, kdy ty dva na to vletí. Takový pohledy Roshan nevrhal ani na tu holku. Taneční scény naštěstí jen dvě. Druhá umístěná celkem v poho, i když nudnější, ale první opět tak nepřirozeně vmáčknutá, že jsem si říkala, co to sakra...? Jak to pasuje do děje? Přitom by třeba úplně stačilo, aby Roshan řekl: A teď se jdeme bavit, aby to srozumitelně navazovalo, a ne vážný řečičky, střih a tajtrlíkování na útesu. Akce a souboje slušný, na stopáž 155 min to vcelku rychle utíkalo, prostřední část sice trošku drhla, ale pak se zas rozjelo, líbilo se mi postupné odkrývání příběhu, zvraty, chemie mezi hlavní dvojicí :) lokace a hudba. Překvapivě tedy spokojenost. Musím se přiznat, že jsem se u toho bavila víc než u JK filmů, které jsem v poslední době viděla. ()

BarryLyndon

Aktuálně nejlepší filmovou sérii nemá Marvel, Disney ani Universal nebo Paramounti, ale..... Mají to Indové a jmenuje se to YRF SPY Universe.  Aktuálně je v sérii 5 filmů Tiger 1, 2 a 3, Pathaan a právě tady War a plánují se další čtyři - Pathaan 2, Alpha, War 2 a spoiler alert Pathaan vs Tiger, to je pro západ asi jako Bond vs. Ethan Hunt.  K samotnému filmu jsem přistupoval trochu s despektem, protože ústřední duo je sice cool, ale ani jeden se nejmenuje Khan. O to víc mne posadila na prdel jednozávěrová akční sekvence, celkově to má choreografii na top západní úrovni, skoro jak kdyby vyrabovali Hongkong. A také je to poměrně drsné. Po patosu střídá twist další twist a přiznám se že ten hlavní mne docela zaskočil. :-o  No a parádní finále, kde Diesel dost závidí a do jednoho filmu to trochu opsal až trapně. Bavil jsem se 8/10 ()

• Tiger Shroff hraje kapitána Khalida Rahmani a sdílí s ním svoje skutečné datum narození – 2. 3. 1990. (Rominator)
  • Původní název „Fighters“ byl změněn po uvedení oficiálního teaseru v červenci roku 2019. (ALIENka_)
  • Akční režii na filmu dělali Paul Jennings, Parvez Shaikh, SeaYoung Oh a Franz Spilhaus. (Rominator)