Kto je ďalší?

Drama / Thriller

Slovensko, 2018, 90 min

Richard Žolko

Dominik Reisel

Je to obcas hrozne naivne, moralizujuce a casto to ani zdaleka nesplna parametre kvalitneho filmarskeho remesla. Ma to vsak mnozstvo napadov, tie pribehy su dostatocne silne a vrcholne momenty triafaju do cierneho. Takze na slovenske pomery alibistickych 8/10. Ta tema proste prebija kvalitu spracovania a robi to omnohoho presvedvijsie ako napr. nestastny Unos(23.8.2019)

Na slovenské pomery absolútne výnimočná záležitosť, napriek tomu má Kto je ďalší? od dokonalého filmu dosť ďaleko. Každá z troch doku-poviedok je absolútne odlišná od tej ďalšej-predchádzajúcej, ale styčný prvok tu je jasný. Bohužiaľ sa Drobný nevyhol pátosu a asi ani nechcel. U mňa s prehľadom vedie časť prostredná, kde nebudete chvíľami ani dýchať. A za pozornosť určite stojí aj pointa tretieho príbehu, ktorá potom aj umne uzatvára celé dielo. Skôr by sa hodilo hodnotiť každú tretinu zvlášť, než Kto je ďalší? ako celok, takže asi sa bude vo veľkom výsledok u verejnosti spriemerovávať. Za mňa 50-80-60.(21.8.2019)

• Latinus

Isiel som do kina lebo bola nuda .ale v kine bola este vacsia....tento akoze reziser... ,toto boli love od Sorosa? kto a co mal riesit?...toto su tipy pre mladez...a katolicky farari su zombici ? ale migranti a musulmaci su kamosi......myslim ,ze vyrasta generacia jebnutych,ale uplne zato nemozu lebu uz ich lektori su jebnutii a to myslim aj rodicov aj ucitelov aj atd....(strata casu aj penazi....aspon to nabuduce nebudem pozerat),,(22.8.2019)

Odporucam ako povinnu literaturu na zakladnych a strednych skolach. A to ticho v kine na konci... Voiceless.(22.8.2019)