Kto je ďalší?

Drama / Thriller

Slovensko, 2018, 90 min

Richard Žolko

Dominik Reisel

Nový film Mira Drobného je veľmi súčasný a zaoberá sa tým, ako smart telefóny, internet a sociálne média ovplyvňujú deti a mládež. A tento vplyv je tak významný, až je to zarážajúce a smutné. Film sa dotýka 3 tém - kyberšikany, robenia selfies (svojek) vo výškach a na nebezpečných miestach a youtube videami mladých dievčat a tým ako môžu byť tieto zneužité. 1. a 3. téma sú ako keby hrané amatérskymi hercami a tieto 2 časti sú tým slabším vo filme. Najsilnejšia je 2. časť, kde ide skôr o dokument v ktorom môžeme sledovať 3 mladých Rusov ako robia selfie fotky a videá na exponovaných miestach vo výškach po celom svete, čo je až dych berúce. Film sa oplatí vidieť kvôli súčasnej téme, ale zaujme vás určite hlavne 2. časť, z ktorej sa vám zatočí hlava a bude vám viať vietor vo vlasoch...(24.8.2019)

Rozpočet EUR690,000 ($0,8milióna)Tržby USA Tržby Celosvetovo $214,936▐ Drobný prekvapuje ako polodokument to v celku dobre funguje a zanechá patričnú stopu. Doslova vryje sa do kože. Každý z troch príbehov dá / ponúkne niečo na zamyslenie. Výškový pózeri dajú dosť svojmi výstupami zabrať. Mal som dosť kam všade sa vylápali. Hlavne záverečný príbeh je dosť silný. Novodobé vydieranie šikana cez sociálne siete razantne otrasie. Dosť silná výpoveď. Toto by mali pústať deckám na školách, nech sa spamätajú. /videl v kine: 80%/(4.9.2019)

• wushuista

Oceňujem (na slovenské pomery) skutočne výnimočne dobre spracovaný trailer, ktorý ma dostal do kina. Taktiež, druhý príbeh, ktorý bol asi najlepšia časť filmu. Inak som ostal sklamaný. Keď som zbadal, koľko ocenení to získalo na rôznych festivaloch, moje očakávania sa zvýšili. Bohužiaľ, hneď prvý príbeh ma zhodil až na zem. Dovtedy som Aless nepoznal, podľa mňa však toto bola jej prvá herecká skúsenosť. A vôbec ma nepresvedčila. Veľmi afektovaná a neautentická výpoveď spojená so "selfpromo" s cieľovým publikom okolo 13 rokov. Pri tom námet skvelý... Tretia časť filmu mi prišla veľmi prehnaná. Nemôžem tu uprieť snahu filmárom o momenty napätia, avšak v niektorých momentoch sa tlačilo moc na pílu. Na druhú stranu, je vidno, že sa slovenský film posúva. Kedysi tu boli len vysoko umelecké trpké tragikomédie...(30.8.2019)

Je to obcas hrozne naivne, moralizujuce a casto to ani zdaleka nesplna parametre kvalitneho filmarskeho remesla. Ma to vsak mnozstvo napadov, tie pribehy su dostatocne silne a vrcholne momenty triafaju do cierneho. Takze na slovenske pomery alibistickych 8/10. Ta tema proste prebija kvalitu spracovania a robi to omnohoho presvedvijsie ako napr. nestastny Unos(23.8.2019)

• Latinus

Isiel som do kina lebo bola nuda .ale v kine bola este vacsia....tento akoze reziser... ,toto boli love od Sorosa? kto a co mal riesit?...toto su tipy pre mladez...a katolicky farari su zombici ? ale migranti a musulmaci su kamosi......myslim ,ze vyrasta generacia jebnutych,ale uplne zato nemozu lebu uz ich lektori su jebnutii a to myslim aj rodicov aj ucitelov aj atd....(strata casu aj penazi....aspon to nabuduce nebudem pozerat),,(22.8.2019)

• - Tvorcovia filmu si dali záležať na tom, aby hodnoverne zobrazili lokácie svojich príbehov. Nakrúcalo sa tak vo Francúzsku, Číne, Hongkongu, Južnej Kórei, Českej republike a na Slovensku. [Zdroj: Emefka.sk] (stankolord)

• - Ruská modelka Angela Nikolau patrí k takzvaným „extreme models“. Často sa totiž fotí na mimoriadne nebezpečných miestach. Pre film tak musela podpísať vyhlásenie, v ktorom potvrdila, že ak počas nakrúcania zomrie, štáb za jej smrť nenesie žiadnu zodpovednosť. [Zdroj: Emefka.sk] (stankolord)

• - Všetci protagonisti vo filme vystupujú pod vlastnými menami. Jedinú výnimku tvorí ukrajinský herec Vitalij Raskalov, ktorý to odmietol. Ako dôvod uviedol záverečnú scénu filmu a svoju poverčivosť. Jeho postava bola teda premenovaná na Olega. [Zdroj: Emefka.sk] (stankolord)