Kto je ďalší?

Drama / Thriller

Slovensko, 2018, 90 min

Richard Žolko

Dominik Reisel

Drobny prekvapuje ako polodokument to v celku dobre funguje a zanecha patricnu stopu. Kazdy z troch pribehov da nieco na zamyslenie. Vyskovi pozery daju dost svojimi vystupmi zabrat. Mal som dost kam vsade sa vylapali. Hlavne zaver je dost silny. Novodobe vydieranie sikana cez socialne siete dost otrasie. Dost silna vypoved.(4.9.2019)

Na slovenské pomery absolútne výnimočná záležitosť, napriek tomu má Kto je ďalší? od dokonalého filmu dosť ďaleko. Každá z troch doku-poviedok je absolútne odlišná od tej ďalšej-predchádzajúcej, ale styčný prvok tu je jasný. Bohužiaľ sa Drobný nevyhol pátosu a asi ani nechcel. U mňa s prehľadom vedie časť prostredná, kde nebudete chvíľami ani dýchať. A za pozornosť určite stojí aj pointa tretieho príbehu, ktorá potom aj umne uzatvára celé dielo. Skôr by sa hodilo hodnotiť každú tretinu zvlášť, než Kto je ďalší? ako celok, takže asi sa bude vo veľkom výsledok u verejnosti spriemerovávať. Za mňa 50-80-60.(21.8.2019)

• wushuista

Oceňujem (na slovenské pomery) skutočne výnimočne dobre spracovaný trailer, ktorý ma dostal do kina. Taktiež, druhý príbeh, ktorý bol asi najlepšia časť filmu. Inak som ostal sklamaný. Keď som zbadal, koľko ocenení to získalo na rôznych festivaloch, moje očakávania sa zvýšili. Bohužiaľ, hneď prvý príbeh ma zhodil až na zem. Dovtedy som Aless nepoznal, podľa mňa však toto bola jej prvá herecká skúsenosť. A vôbec ma nepresvedčila. Veľmi afektovaná a neautentická výpoveď spojená so "selfpromo" s cieľovým publikom okolo 13 rokov. Pri tom námet skvelý... Tretia časť filmu mi prišla veľmi prehnaná. Nemôžem tu uprieť snahu filmárom o momenty napätia, avšak v niektorých momentoch sa tlačilo moc na pílu. Na druhú stranu, je vidno, že sa slovenský film posúva. Kedysi tu boli len vysoko umelecké trpké tragikomédie...(30.8.2019)

Nový film Mira Drobného je veľmi súčasný a zaoberá sa tým, ako smart telefóny, internet a sociálne média ovplyvňujú deti a mládež. A tento vplyv je tak významný, až je to zarážajúce a smutné. Film sa dotýka 3 tém - kyberšikany, robenia selfies (svojek) vo výškach a na nebezpečných miestach a youtube videami mladých dievčat a tým ako môžu byť tieto zneužité. 1. a 3. téma sú ako keby hrané amatérskymi hercami a tieto 2 časti sú tým slabším vo filme. Najsilnejšia je 2. časť, kde ide skôr o dokument v ktorom môžeme sledovať 3 mladých Rusov ako robia selfie fotky a videá na exponovaných miestach vo výškach po celom svete, čo je až dych berúce. Film sa oplatí vidieť kvôli súčasnej téme, ale zaujme vás určite hlavne 2. časť, z ktorej sa vám zatočí hlava a bude vám viať vietor vo vlasoch...(24.8.2019)

• Latinus

Isiel som do kina lebo bola nuda .ale v kine bola este vacsia....tento akoze reziser... ,toto boli love od Sorosa? kto a co mal riesit?...toto su tipy pre mladez...a katolicky farari su zombici ? ale migranti a musulmaci su kamosi......myslim ,ze vyrasta generacia jebnutych,ale uplne zato nemozu lebu uz ich lektori su jebnutii a to myslim aj rodicov aj ucitelov aj atd....(strata casu aj penazi....aspon to nabuduce nebudem pozerat),,(22.8.2019)

• - V prvý premiérový víkend sa film bude premietať v historicky najväčšom počte slovenských kín. Dohromady ich bude 86, čím tvorcovia prekonali rekordy filmov Jurský svet: Zánik ríše (2018) (82 kín), LEGO príbeh 2 (2019) (81 kín) či Tajný život maznáčikov 2 (2019) (81 kín). [Zdroj: Emefka.sk] (stankolord)

• - Ruská modelka Angela Nikolau patrí k takzvaným „extreme models“. Často sa totiž fotí na mimoriadne nebezpečných miestach. Pre film tak musela podpísať vyhlásenie, v ktorom potvrdila, že ak počas nakrúcania zomrie, štáb za jej smrť nenesie žiadnu zodpovednosť. [Zdroj: Emefka.sk] (stankolord)

• - Všetci protagonisti vo filme vystupujú pod vlastnými menami. Jedinú výnimku tvorí ukrajinský herec Vitalij Raskalov, ktorý to odmietol. Ako dôvod uviedol záverečnú scénu filmu a svoju poverčivosť. Jeho postava bola teda premenovaná na Olega. [Zdroj: Emefka.sk] (stankolord)