Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po mnoha sklizních... Honza (Kryštof Hádek) a Klára (Tereza Ramba) se stali rodiči dvojčat a majiteli vinařství. Všední starosti je však odcizily a momentálně žijí odděleně. Toto je příběh renesance jejich lásky v překrásné krajině jižní Moravy. Pro Kláru s Honzou nastává rozhodující čas vinařského roku – vinobraní. Honza se za dramatických okolností po letech setkává s kumpánem Jirkou (Lukáš Langmajer). Ten se nadšeně hrne do návštěvy Moravy, aby pomohl se sklizní, které samozřejmě vůbec nerozumí. Zatají přitom Honzovi, že svého pubertálního syna Kubu, který cestuje s nimi, unesl, a k tomu utíká před dluhy, které stihl nasekat za dobu, co se neviděli. Honza s Klárou mají sami problémů nad hlavu. Vedle manželství řeší, jak pomoci krachujícímu vinařství a zamezit krádežím ve vinicích. Klára navíc bojuje s úklady zaměstnance Humpla a předsudky okolí, které nevěří, že coby žena může dělat kvalitní víno a překročit stín svého otce (Václav Postránecký)... (Bioscop)

(více)

Recenze (223)

Tosim 

všechny recenze uživatele

Oceňuju, že po šíleném druhém dílu tvůrci vyprávějí o krizi (jak manželské, tak podnikatelské), pořád je tento film ale z ranku těch, u kterých nevíme, proč vznikl. Tedy kromě peněz a potvrzování stereotypů o Moravácích, dětech a zlodějích. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Spíš kýčovitý turistický katalog a věšák na product placement než film. Zápletka skoro neexistuje, osmdesát procent scén by šlo vystřihnout, aniž by to poznamenalo smysl a vyznění filmu. Podzápletky z filmu trčí a vyznívají do prázdna (např. aktivity dětí). Postavy se od sebe vzdalují a znovu k sobě nacházejí cestu naprosto nahodile (např. policistka se v závěru dá dohromady s jedním z hlavních hrdinů, ačkoliv mezi nimi během celého filmu nedošlo k ničemu, co by vysvětlovalo jejich vášnivý polibek). Všechny podvody, vztahové neshody, nezodpovědné chování (Honza se zas a znovu opíjí, s kamarádem tráví podstatně víc času než s partnerkou a dětmi) jsou v závěru jako zázrakem odpuštěny. Stačí podvést většího podvodníka, omluva, náprava a proměna nejsou třeba. Nostalgické rámování filmu Postráneckého voice overem (a neustálým vzpomínáním na jeho postavu) spíš vytrhává z letní atmosféry a přispívá k těžkopádnosti vyprávění, které se už tak vinou nezvládnuté rytmizace zoufale vleče. Když si odmyslíme tři čtyři fungující vtipy, zůstane akorát hezky nasvícené nic. Zejména zásluhou vyšší řemeslné úrovně jde o nejlepší ze všech tří dílů, ale je to zhruba totéž, jako když si krabičák namísto do plastového kelímku nalijete do sklenice na víno. 45% Zajímavé komentáře: castor, honajz ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Zatím co, první díl byl děstský bezstarostný, druhá pubertálně potrhlý, tak třetí je dospělácký vyspělý. Za nejcennější devízu filmu považuji vykreslení vztahu Honzy a Klárky, to bylo fakt hezky a citlivě napsáno. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Sice dávám nejnižší hodnocení z celé trilogie, ale pořád musím říct, že jsem si 3Bobule užil. Největším problémem třetího dílu je asi ten, že už to není komedie. Nesmál jsem se...nebo minimálně. Na druhou stranu je to poměrně pěkné existenční drama Honzy a Klárky, kteří se začali odcizovat a tak si k sobě zase hledají cestu. To na tom filmu bylo hrozně hezky ztvárněné, stejně tak i krajina a pohoda, která z filmu šla. Příjemné zakončení příběhu, který mě před mnoha lety tak učaroval svým nápadem a vtipem, končí v nostalgii a s hlasem Václava Postráneckého, který si derniéru v podobě tohoto filmu jednoznačně zasloužil. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $1,750,746▐ Nechápem, keď už prvý diel nemá čo to do seba ako sa dokážu vyšplhať na ďalšie pokračovania. Táto séria teda moc toho prevratného, či aspoň zábavného moc neponúkne, taká skôr príliš rutinná zívačka. /40%/ ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,…VÍNO A ŽIVOT TĚ ODMĚNÍ…““ /// Je to takový… trapný. Manželská krize, kamarádský shledání, vinařská ekonomika, děti, zloději… prostě Jižní Morava. Postavy nic moc – ale víno jim evidentně chutná. (Tož to bych tam mohl něco vodštěkat taky!) No a tak se tak nějak prochlastáme na konec, kterej je – dobrej (jako optimistickej). A pěkné to teda není! Spíš trapné, ale to už jsem říkal… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se se unýst syna (svýho). Na Moravu (kam kurva jinam!) 2.) Kupuju víno od týpka, co nemá vinohrad. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Já mám pro tu bobuli prostě slabost. Protože Terezka, se kterou bych koukla snad na všechno, protože Hádek, který toho sice moc nenamluví, ale stejně ho mám ráda, protože vinice... Nemá cenu spekulovat, jestli byla lepší dvojka nebo trojka, mě ani jeden díl nezklamal. I když jednička je jednom jedna. 3,5* ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Komedie to není ani náhodou a jako reklama na Moravu to také moc nefunguje. Ovšem úplně nejhorší je na tom zbytečnost, která přímo sálá z každého záběru. Nic se tam neděje. Nebýt příjemné hudby a extrémního množství záběrů na Pálavu, tak se třetí Bobule nedají dokoukat. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Nekonzistentní podobu jednotlivých filmů z trilogie Bobule dotahuje téměř do dokonalosti trojka, kterou natočil člověk zodpovědný za jeden z nejvýraznějších odpadů roku 2017, Martin Knopp. Už to, že někdo, kdo je podepsán pod Bajkery znovu točí, je napováženou. Ale lid má co chtěl. Další nezajímavou letní záležitost, která je tak hezká a tak česká. Dalo by se dlouze rozepisovat o tom, jak nesmyslně na sebe jednotlivé filmy navazují, jak se mění kvalita hereckých výkonů podle toho jak moc jsou herci ponecháni sami sobě, protože o hereckém vedení nemůže být řeč atd, ale bylo by to jen k uzoufání. #kinonakolečkách ()

troufalka 

všechny recenze uživatele

2bobule jsem považovala za průšvih, dalšího pokračování jsem se obávala. Nečekala jsem tedy prvotřídní menu. Pocity jsou rozporuplné. No nepošmákla jsem si, ta pachuť nastavované kaše na patře zůstala. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Jednou za čas se i v rámci českého mainstreamu urodí film, co není úplně k nepřežití a k tomuto se u mě série Bobulí určitě řadí. Jedná se sice o patrně o nejslabší díl (musel bych si po letech zopakovat dvojku) s předvídatelnou zápletkou a černobílými charaktery, ovšem má své feel good momenty, jež vás po skončení na chvilku zvládnou přesvědčit, že jste svoje těžce vydělané chechtáky za časů korony neutratili úplně zbytečně. Jen tu Terezu Voříškovou nám vyměnili za toho času těhotnou a nemístně nabalovanou Terezu Ramba (existují umělecká jména). PS : Karel Roden je ve filmu 2 sekundy, Marian Roden 2 minuty. PPS : Češi vážně neumí product placement a nikdy se to nenaučí...lehký nadprůměr...6/10...[30.6.2020_Letní kino_Klatovy] ()

castor 

všechny recenze uživatele

Znovu prázdné jako hlavy nějaké partičky z ubytovny po vyklopení několika kusů krabicových vín. Dějově to prostě zase nefunguje. Žádnou slávou nebyla ani jednička (jistý pražský švihák fušuje do realitního světa tak vehementně, až po něm jde kriminálka, zašije se u dědy na venkově, kde se blíží sklizeň i sbližování s místní kráskou) a hrdinové řešili potíže o dost banálněji, než by se dělo ve skutečném životě. Ale tak nějak to bylo fajn. Dvojka byla průšvih. Docela velký. Tvůrci nechali diváky rudnout hanbou v sedačkách, přibyl například Jiří Krampol nebo nájemný vrah Jiří Korn. A scénář, který byl tak prázdný, až z toho bolelo břicho. Přesto odfláknutá dvojka měla to, co jednička i aktuální trojka: fajn hudbu, krásnou Terezu, malebnou krajinu jižní Moravy, scény nasáklé vínem a vizuál, který se prostě musí líbit. Kryštof Hádek a Tereza Ramba jsou manželé, na cestě je třetí dítě, mají sice partnerskou krizi, ale rodinné vinařství se snaží vést poctivě. Ovšem byznys a prachy budou vždy mít zelenou. Starého Michalicu vnímáme alespoň prostřednictvím voice-overu (bohužel zesnulého) Václava Postráneckého, což je fajn. Trable přijdou s potížistou v podání Lukáše Langmajera, který „přijel pomoci“ se sklizní, ale kvůli osobním problémům dotáhl i otravného Slováka. A ten je tu skrze zmiňovaný byznys. Zápletka přesto skoro neexistuje. Mnohé se drolí, mnohé by šlo vystřihnout, mnohé linie vyznívají do ztracena. Děti vylezou na skálu, otec pro ně jde a prostě spolu slezou dolů. Některé neshody končí u posezení s pohárkem, jiné jsou prostě odpuštěny. Policistka nám nejprve ukáže zadek, pak se tváří drsně a odhodlaně, pak asi vyřeší případ, aby na konci nečekaně strčila jazyk do pusy jedné z postav. Pokusů o hlášky vyjde opravdu jen pár, hlubší emoční dopad na diváka chybí, pro napětí jděte jinam. Přesto je to tak nějak hezké. I díky Richardu Krajčovi a Janu P. Muchowi. Dvě až tři hvězdy. ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Kupodivu mi to nepřišlo tak hrozné, jak bych vzhledem k mé odvěké averzi k sequelům čekal, ale stejně tak ani nemohu říct, že bych z toho byl nějak nadšený. Myslím, že ten film měl možná někdy nakročeno k tomu být opravdu povedený, ale zůstalo někde na půl cesty. Ty líbivé letecké záběry moravské krajiny mi tam přišly veskrze zbytečné, postavy neschopných policistů mě tam vyloženě iritovaly (odporně protivné klišé české kinematografie), hned v úvodu mě poněkud otrávilo, že film to nijak neulehčuje lidem, kteří jedničku a dvojku neviděli, případně ji viděli už před dlouhou dobou, protože se nijak neobtěžuje s tím nějak děj starších filmů připomenout a rovnou hupsne do děje (asi se prostě předpokládalo, že to budou chtít vidět jen lidi, co jsou s oběma filmy obeznámeni, ale stejně mě tenhle přístup irituje, protože mezi dvojkou a trojkou uběhlo dlouhých 11 let; mimochodem nechápu, že každý film natočil jiný režisér), děj mi osobně přišel hodně předvídatelný a mnoho věcí jsem odtušil dopředu, ty repliky mrtvého Postráneckého na mě působily zvláštně a rozhodně si nemyslím, že by byl ten film díky nim o něco lepší, a celkově jsem moc nechápal, proč ten film vlastně vzniknul, pokud tou jedinou motivací nebyla prostě jen perverzní snaha vrátit se znovu k postavám z filmu, který si kdysi z nevím jakých důvodů získal jistou popularitu (v časech, kdy si Ramba ještě říkala Voříšková). Btw. přišlo mi, že si scénář dal hodně záležet na tom, aby se do filmu dostalo hodně z vinařské hantýrky (Ramba kupříkladu ve filmu o vínu neřekne, že je dobré, ale že je pěkné), ale stejně mi to tam přišlo tak nějak zbytečné, a pokud by přišla řeč na to, zda nějaký hraný film dává dobře nahlédnout do světa výroby vína, tak mě napadl výborný francouzský snímek Víno nás spojuje, který u nás kdysi bohužel profrčel kinosály bez většího zájmu. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tak nějak začínám tuši proč si na Moravě myslí o Pražácích, že jsou to blbci. Když se tam točí tohle, tak se není čemu divit. Scénář připomínal nějakou dětskou pohádku o tom jak hodný nakonec zvítězil a lump zaplakal... Osobně ctím ten názor, že když je něco komedie, měl by se u toho člověk smát. Žel, nepodařilo se. Průlety nad Pálavou byly hezké, ale to už jsme viděli i v předchozích Bobulích. Tereza mi přišla nějaká vyfluslá, Langmajer byl tradičně toporný a jediný kdo hrál na pohodu byl Kryštof Hádek. Z hlasu pana Postráneckého bylo slyšet, že v přesýpacích hodinách jeho života je už pramálo zrnek písku. A co měla být ta Lumíra - prapočice PČR či co to bylo, to už jsem vůbec nepochopil. Hlavně, že nám jí ukázali nahou s kolťákem před zrcadlem a ta zuřivá líbačka na konci... Eh... Dávám za dva Pražské sklepmistry. * * ()

kingik 

všechny recenze uživatele

No, vinař ze mě nikdy nebude, nicméně nový realizační tým na čele s neobroušeným režisérem Martinem Koppem přišel napravit nanicovaté předešlé pokračování. Po starém vinaři Michalicovi se dochoval jen jeho hlas, na Kláru s Honzou dolehla prvotní manželská i finanční krize, očekávají příchod už třetího potomka a líčí na neznámého zloděje, co jim za noci loupí na jejich vinici, Jirka má opletačky se zákonem a nevítaná návštěva ze slovenských fitcenter vážně ohrožuje nerozlučné přátelství našich dvou sympatických hrdinů. Každé pokračování Bobulí mělo značně rozdílnou kvalitativní úroveň, asi tak, jak to je s kvalitou vína. Trojka sice trpí mnohdy dějovým (nevz)ruchem, ovšem Václav Postránecký svojí neskutečnou hlasovou kreací v posledním tažení dodává dějství nezvyklý zážitek. Humorná dvojka Kryštof Hádek a Lukáš Langmajer je nezvykle umírněná, asi jako užitý product placement, a už hláškuje pomálu. V tomhle ohledu éterem neproletí vyloženě extrémně zapamatovatelný slovní bonmot, i tak je jejich působení příjemné a nevtíravé. Tereza Ramba a zbytek poměrně nepříliš zajímavě využit. Čestnou výjimku tvoří vinařský starousedlík Miroslav Táborský, jehož neprodejný patok nakonec najde obchodní uplatnění. Policejní hlídka se osvědčila minule, tak dostala o dost větší prostor i tentokrát. Policejní uniforma pro Radima Nováka a Lumíru Přichystalovou má (ne)seriózně nažehlené sekvence. Celkově se jedná o příjemnou vinotéku značky Pálava, co má přijatelný buket. 7/10 ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Ani po dlouhých 11-ti letech se žádný zázrak nekoná. Naše postavy se sice posunuly, ale to i svět okolo. Mají své problémy a neví, jak je řešit. Vody trochu rozvíří rádoby sympatický Slovák, který má jejich vinici spasit. Nic ale není, jak se zdá a za vším je jeden velký podraz. Je sice hezké se vrátit opět na Pálavu, ale film se nevyhýbá klasickým klišé, ať už jde o policajty nebo Pražáky. Takže určitě nebylo špatné si to pustit, ale žít bych bez toho taky dokázal... Alespoň policistka byla sympatická. "Přijď, bude řiť." ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Je to takové prostoduché, prosté, nostalgické, průhledné. Neškodná anekdotka bez tajemství. Všichni se kochají krajinou, dojímají, letně popíjejí, rozjímají a vzpomínají. Všude jsou pozitivní lidi. Na komedii je zde málo humoru. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Na české poměry slušný a příjemný film, který sice nemá žádné pamětihodné scény ani výrazně vtipné momenty, na druhou stranu není trapný a za herce a jejich postavy se divák nestydí, což je u českých filmů vzácnost. Film rychle a příjemně uteče a stejně rychle se na něj zapomene. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Popravdě bych moc rád, aby se mi ten film líbil. Náběhy tu jsou, třeba na začátku nebo na konci, tam je to slušně vedené a dokonce to má i sem tam vtip a dobře vypointované scény. Jenže pak je tam to mezi tím. Reklamní záběry na Pálavu, vychcaný Slovák, hloupá policie, jeden zloděj, jeden neumětel... jo, a v té vesnici nebo městečku jinak nikdo jiný nebydlí. Vážně. Tam, kde v Mladém, Bouřlivém a Zralém vínu ta vesnice žila, tady bydlí jedna rodina, jeden soused a dva policajti, nikdo jiný. Jako jo, v úvodu má cameo Karel Roden, jeho bratr se tu taky mihne, ale to je tak vše. Příběhem provází už žel jen hlas Václava Postráneckého, a už jen kvůli úctě k němu je hrozně těžké film hodnotit. Zápletka je fakt taková povrchní a jednoduchá, některé motivy vám dojdou docela rychle, jiné jsou wtf (krádeže a děti), herci nemají co hrát, resp. někteří ani moc hrát neumějí a jen deklamují, ale pořád je to alespoň takové pohodové a milé - jenže někdy až moc. Vážně nevím, jak film hodnotit. Přidat třetí hvězdu za Postráneckého? Bylo by to fér? Hele, su z Moravy a přece jen tyhlety reklamy pro bohaté Pražáky, kteří si pak v Práglu budou hrát na someliéry, reklamy o tom, jak na Moravě všici při západu Slunce s výhledem na vinohrad bo ve sklípku popíjíme vínečko a baštíme klobásku, tak takové reklamy jsou podobné realitě asi jako reklama na úžasně levné půjčky, z nichž se budete radostně usmívat. Ne že bychom nepopíjeli, ale jindy a jinak. Btw, Kryštof se pěkně vykrádá, tady ta závěrečná písnička má takty z Cesty. ()

Reklama

Reklama