1919. Konec první světové války se stal začátkem bouřlivého období německých dějin a mladá studentka Dörte Helmová se právě zapsala na výmarskou uměleckou školu Bauhaus založenou architektem Walterem Gropiem. Pro konzervativní dceru z bohaté rodiny je atmosféra Bauhausu něco zcela nového, jako ostatně pro většinu společnosti, která byla zvyklá na umírněné linie, klasické náměty a sešněrované mravy. Bauhaus není ale jen výtvarná škola, učí své studenty nejen svobodně tvořit, ale především svobodně přemýšlet a stát se generací nové doby. (Česká televize)

Dechman

Veľmi nevšedný pohľad na vznik moderného umenia v ťažkej dobe po prvej svetovej vojne obzvlášť v zruinovanom Nemecku. Potešilo prostredie, výprava i prepojenie 60 rokov, obsadenie hercov je excelentné! Toto proste zbožňujem a teším sa... ()

JitkaCardova

Pecka. Aspoň tedy v tom, že celou první epizodu nedokážu vstřebat, že August Diehl Mladý Marx je August Diehl Walter Gropius. Mystérium absolutního přepodstatnění mě vede k výbušnému nápadu, že August Diehl by měl být obsazen do role strhujícího revolucionáře nové doby i dnes, in real. To bychom opravdu měli šanci změnit svět k lepšímu, dokonce možná k dobrému. Dívejte se na něho! Hodně se na něho dívejte! *** Pokud jde o všechno ostatní, nasávám atmosféru, kterou to nepochybně vyzařuje, ale mám i nějaké výhrady a pochybnosti. Uvidíme. *~ ()

meda2016

Zvědavost! Opravdu zvědavost, jak se rodí ve studentské a učitelské "anarchii" něco úplně nového za jiným než tradičním účelem. Problém zapamatovat si jména postav. S tím, že v poválečném Německu se děly neuvěřitelne politické věci, jsem se už seznámil, ale Bauhaus bylo zatím pro mne jen symbolické jméno. ()

fabecc1222

První epizoda zatím nabízí docela zmatek v některých postavách, hlavně z řad studentů, kteří se docela pletou. Problematika vývoje Německa je zatím nastíněna hlavně skrze (ne)financování nové umělecké školy a taky kontrast mladých studentů se staršími generacemi. ()

• Na začátku epizody (čas 2:11) sedí Stine Branderupová (Trine Dyrholm) v autě a pod kabátem má černé oblečení. Když ale vzápětí vejde do domu Waltera Gropia (August Diehl), má pod kabátem světlý rolák (čas 2:23). (Zlatohlávek)