Život Lizzie (Noomi Rapace) poznamenala životná tragédia, keď jej čerstvo narodená dcéra Rosie zahynula pri požiari nemocnice. Udalosť sa stala pred siedmimi rokmi, ale žena stále smúti. Žije sama so svojím synom Thomasom (Finn Little), ktorého vychováva striedavo s bývalým manželom Mikeom (Luke Evans). Na narodeninovej oslave kamaráta svojho syna uvidí Lolu (Annika Whiteley), malú sestru oslávenca. Lizzie je presvedčená, že Lola je jej stratená dcéra. Spriatelí sa s jej rodičmi a začne vyhľadávať spôsoby, ako byť s dievčaťom sama. Začne žiť ako v tranze, príde o zamestnanie a hrozí jej, že stratí aj syna. Nikto jej neverí, pretože sa po strate Rosie dlho liečila u psychiatra. Sú jej predpoklady iba výplodom jej fantázie alebo majú reálny základ? (TV Markíza)

rublik05

Po nicneříkajícím úvodu nás tvůrci naplno uvrhnou do nudného a nezáživného drama, které se nese ve velmi pomalém tempu, po celou dobu se víceméně nic neděje. Snad jen závěr má alespoň malý náznak dramatických prvků, kterých je v celém filmu velice poskrovnu. I tak je však závěr, respektive celkové rozuzlení děje od začátku dost předvídatelné. První polovina je veskrze o ničem, zachraňuje ji snad jen dobrý výkon Noomi Rapace, které role hysterické matky poměrně sedla. V druhé půlce se už tvůrcům povedlo navodit lepší, tajemnější atmosféru, takže konečně snímek trochu šlape a je se na co dívat. Na kvalitní thriller to však bohužel nestačí, Můj andílek je silně průměrné, možná i podprůměrné drama. Nebýt herců, prakticky by nebylo co hodnotit. 4/10. ()

bourec

Spíš psychologickej film s trochou mysteria.Většina starších a opravdovejch thrillerů na tohle téma zhruba po půlhoďce šlápne na plyn,a už to jede.tady se ale za zvuků ambientní nehudby neděje skoro nic.To co se stane v posledních dvaceti minutách sem tušil.Jinak je to kravina,a nechtěl bych vidět,jak řešili tuhle zapeklitou situaci.30%. ()

Marze

Australské domácí drama jako adaptace románu není sice úspěch, ale také ne selhání. Některé nedostatky pramení už z předlohy. Je to takové stále bolestné. Švédská herečka Noomi Rapace předvádí ve své postavě vytrvalé zneklidnění. Scénář je mnohovrstevnatý a má překvapivé zvraty. Trochu ruší hloupé detaily. ()

silentname

"Angel Of Mine" ma dostalo celkom nepripraveného. Myslím si, že dobrý thriller viem vždy oceniť, a tento austrálsko americký projekt fungoval veľmi dobre. Na úvod filmu som si neodpustil vtip na Yvonne Strahovski v súvislosti so seriálom "The Handmaid´s Tale", a nakoniec sa to ukázalo pravdivejšie, než som si vôbec myslel. Nebudem hovoriť o čo ide, aby som nedával spoilery. Každopádne, na konci som sa poriadne zasmial. Niekedy sa stanú zvláštne veci. Ak by som mal ohodnotiť jej výkon, tak rozhodne je veľmi silný a uveriteľný. A rovnako skvelá je aj Noomi Rapace, ktorej role tohto typu skutočne sedia. Veril som jej to vo všetkom. Myslím si, že záverečná scénka medzi oboma ženami je asi highlight celého filmu. Človek to celé sleduje, snaží sa jedno s druhým prepojiť a ako celok to nakoniec dojde do skutočne silného finále. Mňa to osobne skutočne dostalo a bolo v tom veľa emócií a veľa sily. Uznávam. Čo sa zvyšku filmu týka, rozhodne sú tu scénky, ktoré ma brali a fungovali. Ako napríklad časť na loďke, alebo balet. Dokonca aj časť, keď spadne Lola do bazénu je podľa mňa veľmi dobre vybudovaná a funguje. Kde film na mňa moc emócií nedáva sú scénky, kedy sa poustupne Lizzie likviduje celý život. A jej posadnutosť ju postupne úplne likviduje a berie jej všetko čo má. Na druhú stranu však potom dojdeme do skvelého finále, ktoré pôsobí absolútne zaslúžene a funguje. Myslím si, že film za pozornosť stojí. Má atmosféru, má v sebe dávku mystérie a rozhodne vie na konci poriadne dramaticky udrieť. Som rád, že som film videl a nemal by som problém sa k nemu ani vrátiť. Hodnotenie: B+ ()

veverysiak

Žiadna sláva, ale pozerateľné, Noomi ťahá uveriteľný part vyšinutej matky, ktorej spočiatku celkom nerozumieme, ale relatívne rýchlo sa v tom dá zorientovať, ostatné postavy sú len komparz, akurát na cieľovej rovinke sa vzpučí Ivona, aj tá však rýchlo zhasne, žiadna mystéria, žiadne napätie, takže 35%. ()

• Film sa natáčal v Melbourne (Austrália). (Arsenal83)