Aneb další z filmů, kde jsem se neoprávněně těšil na Sinatru. Hned úvodní titulky však prozradily, že tu bude vystupovat jen "hlas Franka Sinatry". Čekal jsem čekal, a on si jen zazpíval jednu písničku (ve filmu je z ní ještě navíc jen zlomek) v klubu 602.___ Obecně nemám příliš rád tyhle filmy z vysoké politiky a Advise and Consent to bohužel spíš potvrdil. Při stopáži 142 minut prostě diváka neupoutá dostatečně, navíc v angličtině při té spoustě neznámých jmen se zpročátku silně ztrácíte. Rada: Zvládněte prvních třicet minut a nenechte se odradit, že nevíte, kdo je kdo. Pak se film slušně rozjede.(21.3.2009)

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(25.8.2006)

Konverzační politický thriller o tom, kterak špinavá může být hra a její účastníci na nejvyšších americkych úřadech a vládě, když jim jde o schválení vybraného kandidáta na ministra zahraničí..!(7.8.2016)

Nadšenci politiky, alebo aspoň tí, ktorí sa o ňu zaujímajú, si prídu na svoje. Konverzačná politická dráma s brilantnými dialógmi rozkrýva politický svet, ktorý je obyčajným ľuďom nedostupný.(22.1.2019)

Viděno na MFFKV. Nečekala jsem, že mě bude film o politice, dokonce takto dlouhý, natolik bavit. Mistrovsky natočeno, skoro detektivka. Psychologie postav, vtipné či chytré dialogy i monology, lidská dramata, pěkná kamera i hudba. A samozřejmě má oblíbená černobílá 60. léta, tentokrát v USA, kde už se schylovalo k většímu zásahu ve Vietnamu, což bylo na dění ve filmovém senátu znát i bez toho, aby se probíral konkrétně. Na začátku trochu pomalejší, potom to stojí za to. Opět jsem si potvrdila, že bych politiku nikdy nemohla dělat. Samé překrucování pravdy, podrazy od kariéristů, až příliš mnoho kompromisů. Ale stejně bych 20 min. ubrala :-)(9.7.2016)

• - Názov filmu je odvodený z americkej ústavy, konkrétne z II. článku - oddiel 2, kde sa píše. "Americký prezident môže nominovať a po porade a súhlase senátu aj menovať, veľvyslancov, iných verejných ministrov a konzulov, sudcov Najvyššieho súdu a všetkých ostatných úradníkov Spojených štátov.“ (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Charles Laughton (senátor Seabright Cooley) v dobe nakrúcania trpel rakovinou obličiek a bol to jeho posledný projekt. Zomrel šesť mesiacov po premiére, v decembri 1962. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film existuje aj v počítačom kolorovanej verzii. (Svadbos)