• Všežrout
  ***

  Vodohospodářská odysea řídící se heslem "Přehrada, to není zaměstnání!", zalidněná postavami s brutálními jmény (Palyza, Sikyta, Rudyšar, Nocárek), pomalejším tempem a osvětovými pasážemi. Pavlu Novotnému jeho role hrázného sedí perfektně, dodnes se ale snažim pochopit, kdo mohl obsadit opoceného Jandáka do role záletného manžela Jožina, s vysokým skóre osmi potratů. Vilda (Kraus) a jeho výpalná banda jsou docela k uvěření, méně už jednání jejich oběti. Náměstek Nocárek (Vochoč) nám připomene, jak vypadalo "údernické nasazení" vedoucích kádrů, zejména pokud šlo o soukromé záležitosti v pracovní době, a naučí nás mlékárenský pozdraj Adoj!(23.2.2020)

 • Tony.cs
  ****

  Jako vodák nemůžu jinak. Co vám na tom přijde tak strašného? Že se problémy kolem vody berou tak vážně? Ano. My je opravdu bereme velmi vážně. Je to náš život a každodenní chleba. Možná je to jistá režimová propagace, ale také ukázka souhry s přírodou. Samozřejmě, natočené to mohlo být lépe, ale jestli se mi dostane postu hrázného, v což doufám, chci být jako Palyza.(13.11.2014)

 • honajz
  ***

  Žádné Dietlovo veledílo, ono je poznat, že ne všechna prostředí mu jsou blízká (viz Inženýrská odysea), a že se pak necítí pevný v kramflecích. Takže opět je seriál silný v mezilidské rovině, i když někteří herci zde hrají vyloženě koženě (Krausová a vlastně i Nový), a samotné příběhy z přehrady jsou spíše o nějakých výjimečných problémech, kde záleží, jak moc někoho tohle téma zajímá.(17.8.2014)

 • Stejšn
  **

  "Dyť ta Krausová se pořád tváří jako prdel" - tak tohle je jedna z věcí, na které nikdy nezapomenu. Takhle komentovala seriál při premiérovém uvedení moje máma. Od té doby, vždycky když o seriálu slyším, vybavím si tuhle hlášku Celkem se to dá vidět, ale žádný zázrak to opravdu není. Snad ani jedna sympatická postava, celé trio Palyza - Palyzová - Sikita je špatné. Zajímavé prostředí.(11.9.2008)

 • Samarol
  ***

  Tenhle seriál jsem si pustil, aniž bych věděl, do čeho jdu. Asi jako každému i mě, už z dřívější doby, byl znám pojem hrázný Palyza. Ohodnotil bych to jako další chmurné dílo z dílny Jaroslava Dietla. Až na tu atmosféru se mi seriál docela líbil, ale hlavně jeden díl, kde je letecká prohlídka všech slezských přehrad i popsání počínající výstavby Slezské Harty. Jinak, jak je běžné u Dietlových seriálů, vztah střídal vztah a komunistická myšlenka komunistickou myšlenku. Proto asi u mě, už někdy během osmého dílu, propukla vcelku třeskutá bolest hlavy. Už za tu přehradu a hlavně pak přírodu, s přihlédnutím k mému hodnocení ostatních seriálů dávám tři hvězdičky.(29.12.2013)

 • - Ve scéně po rvačce u Šperla, kdy zraněný Michal Stanko (Tomáš Jirman) usedá na lavici, se na mžik v zrcadle objeví kameraman s ruční kamerou. (Ganglion)

 • - Natáčelo se na přehradě Kružberk, na nádrži Hrázka v Podhradí u Vítkova, Ostravě - Plesné, Kerharticích, přehradě Slezská Harta. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

 • - Tento díl se natáčel na přehradě Kružberk, na nádraží Budišov nad Budišovkou, Ostravě. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)