Serial v dobe meho detstvi byl pro mne velkym zazitkem.Pri soucasnem sledovani mne zajimavym pripada Radeni Jozina, znovuzarazeni se do spolectnosti z vezeni navrativsiho se Michala.Pamatuji si ze Vyskociluv Sykyta mi byl desne nesympaticky , v soucasne dobe uz Sykytu snesu.On si za to totiz hrazny Jan Palyza skoro mohl sam,ze se mu do Ivanky montoval Vyskocil-Sykyta v podstate bez prestani na hraz zvany na ruzne akce.V serialu je mozne zahlednout i silnici vedouci pres Orlickou prehradu,za coz tvurcum dekuji.Zajimavosti: Rezie se ujal pan Frantisek Mudra,jinak tvurce dalsiho znameho serialu Pratele Zeleneho udoli .Rok vyroby je 1986.(23.7.2008)

• rigby

Docela příjemný seriál, dá se na něj dívat i v dnešní době. Je to vlastně celé jen o vztazích, ale ještě to není zcela o ničem jako v současných několikasetdílných sériích. Prvních několik dílů je velmi dobrých, pak to ale rychle začne uvadat, až se to rozplizne do nekonečné křeče. Hodně vaty a málo děje, jen čekání na nevyhnutelný konec, o kterém je zhruba od poloviny rozhodnuto. A tam to mělo skončit a celkový dojem by byl mnohem lepší. Ale chápu, že devět dílů je devět dílů.(21.11.2016)

Určitě to není žádný skvost české tvorby, ale když se podívám na ty hnusy, které se dnes točí, tak je tohle pořád dobré. Žádná tvůrčí násilnost, vyumělkovanost ani ubohost, jako v dnešních serálech, které jsou stejně uvěřitelné jako to, že země je placatá. Herecké výkony nejsou žádný zázrak, režie také ne, ale standardní lidskost Dietlova scénáře to vynahrazuje, je to takový nenáročný odpočinek, i když chvílemi už moc dlouhý.(4.9.2011)

Seriál jsem v době jeho premiéry s despektem ignoroval, proslýchalo se, že jej napsal či dopsal s posvěcením paní Dietlové Jiří Hubač na kostře Dietlova scénáře. Teď, po mnoha letech, jsem se na něj podíval a byl bych ochoten tomu uvěřit. V každém případě jsou tu postavy o něco méně ploché, dialogy zas méně nápadité a konec rozhodně méně rozverný, než jak jsme byli u Dietlových příběhů zvyklí.(30.1.2012)

• Bart

Tak tady myslím vyschlo pero i mistru Dietlovi. Seriál je celkem o ničem. Nejdřív je moc sucho, pak zase moc mokro :-) Rádoby dramatické situace nejsou vůbec dramatické. Hlavní dějové linie jsou úměrně protahovaný. Herci jsou nemastný, neslaný, v čele s Janou Krausovou. To, že ten seriál ČT po dlouhých letech v polistopadovém trezoru opět odvysílala je sice krok správným směrem, ale mě to iluze o seriálu, který si matně pamatuju z dětských let, sebralo.(4.9.2008)

• - Natáčelo se na přehradě Kružberk, Ostravě, v dole Michal - Ostrava, na nádraží Budišov nad Budišovkou. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Natáčeno na přehradě Kružberk, Ostravě - Plesné. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Točilo se na přehradě Kružberk, v Budišově nad Budišovkou, Ostravě, Polance nad Odrou, Jánských Koupelích, důl Michal v Ostravě, Kerharticích, nádrž Hrázka, na přehradě Žermanice,přehradě Morávka, přehradě Těrlicko, přehradě Šance. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)