Serial v dobe meho detstvi byl pro mne velkym zazitkem.Pri soucasnem sledovani mne zajimavym pripada Radeni Jozina, znovuzarazeni se do spolectnosti z vezeni navrativsiho se Michala.Pamatuji si ze Vyskociluv Sykyta mi byl desne nesympaticky , v soucasne dobe uz Sykytu snesu.On si za to totiz hrazny Jan Palyza skoro mohl sam,ze se mu do Ivanky montoval Vyskocil-Sykyta v podstate bez prestani na hraz zvany na ruzne akce.V serialu je mozne zahlednout i silnici vedouci pres Orlickou prehradu,za coz tvurcum dekuji.Zajimavosti: Rezie se ujal pan Frantisek Mudra,jinak tvurce dalsiho znameho serialu Pratele Zeleneho udoli .Rok vyroby je 1986.(23.7.2008)

Tenhle seriál mám velice rád. O životě u přehrady ,určitě jeden z těch povedenějších. Vždy mě je líto toho kluka co se nakonci při záchraně jiných utopí. A pohled na starého Šperla je velice dojemný ,stejně jako na otce Michala ,který si odváží jeho věci a ptá se hrázného ,že nebyl tak špatný?A postava V. Jandáka jako záletníka taky dobrý. Jeden ze seriálů ,který končí velice smutně viz zmínění utopení kluka a odchod partnerky od hlavního představitele a on jde se psem po silnici. a vidí avii jak odváží nábytek.(3.6.2008)

Tenhle seriál jsem si pustil, aniž bych věděl, do čeho jdu. Asi jako každému i mě, už z dřívější doby, byl znám pojem hrázný Palyza. Ohodnotil bych to jako další chmurné dílo z dílny Jaroslava Dietla. Až na tu atmosféru se mi seriál docela líbil, ale hlavně jeden díl, kde je letecká prohlídka všech slezských přehrad i popsání počínající výstavby Slezské Harty. Jinak, jak je běžné u Dietlových seriálů, vztah střídal vztah a komunistická myšlenka komunistickou myšlenku. Proto asi u mě, už někdy během osmého dílu, propukla vcelku třeskutá bolest hlavy. Už za tu přehradu a hlavně pak přírodu, s přihlédnutím k mému hodnocení ostatních seriálů dávám tři hvězdičky.(29.12.2013)

• Alt.64

Jako manuál pro obsluhu a stavbu přehrad v 80. letech s neodmyslitelnou propagandou možná, jako televizní seriál nikoli. Strojená řeč, dialogy naprosto, ale naprosto stupidní. Nebudu srovnávat se seriály dnešní doby, jako mnozí nostalgici zde, dopadlo by to jasně ve prospěch těch současných (i když pitomostí).(28.8.2011)

Miluji seriály z totalitní doby. Zbožňuji : Ženu za pultem, Okres na severu, Nejmladší z rodu Hamrů, Nemocnice na kraji města, Sanitka, .... a další. Herci v té době hráli přirozeně, nehrálo se pouze v jedné místnosti, jako je tomu dnes. Komedie z té doby nemají chybu. A dnes? Co seriál, to katastrofa! Nepřirozené hraní a vše mi připadá jako divadlo, otřesné kulisy. Takže jsem rád, že ČT 1 opět vysílá tento seriál (červen 2008) a já mohu relaxovat.(11.6.2008)

• - Tento díl se natáčel na přehradě Kružberk, na nádraží Budišov nad Budišovkou, Ostravě. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Tento díl se natáčel na přehradě Kružberk, v Ostravě, v Ostravě - Plesné. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Natáčelo se na přehradě Kružberk, Ostravě, v dole Michal - Ostrava, na nádraží Budišov nad Budišovkou. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)