• Muztag Ata

Normalizační sračka o budování přehrad a vodních elektráren. Nezapomenutná je pro mě především scéna, kdy Nový s Matyášem přelétají nad vodními díly a stupidním dialogem popisují co vše již bylo a co ještě bude potřeba zatopit: "To víš, lidi ze začátku reptali, ale nakonec pochopili, že vody je zapotřebí...".(27.2.2006)

Jako vodák nemůžu jinak. Co vám na tom přijde tak strašného? Že se problémy kolem vody berou tak vážně? Ano. My je opravdu bereme velmi vážně. Je to náš život a každodenní chleba. Možná je to jistá režimová propagace, ale také ukázka souhry s přírodou. Samozřejmě, natočené to mohlo být lépe, ale jestli se mi dostane postu hrázného, v což doufám, chci být jako Palyza.(13.11.2014)

• Kri-kri

Tento normalizační seriál jsem nikdy dřív neviděl, teprve až nyní, ale tentokrát nebylo moc o co stát. Už ty zbytečně rozvláčné tříminutové rekapitulace na začátku dílu příšerně nudí. Seriál je v podstatě o tom, jak hned v prvním dílu hlavnímu hrdinovi zdrhne jeho žena, on si následně nabrnkne jinou i s dítětem a na konci posledního dílu mu zdrhne i ona s otcem své dcery, neboť on se po letech vrátil do jejího života. Co tím chtěl Dietl vlastně říci? Nikdy si nic nezačínejte s ženskou s dítětem, jehož otec je neznámý? Napravený trestanec ochotně pomáhá druhým, aby v posledním dílu utonul? No hlavně že pro děvkaře, který udělá milence děcko je všechno v cajku. Chtělo by to trochu optimističtější zakončení, takto zpracovaný Dietlovský seriál mě příliš nezaujal. 40%(30.3.2018)

• MM_Ramone

Za totalitnej vlády boľševikov sa v socialistickom Československu natočila poriadna kopa hlúpych ideologických televíznych seriálov. Boli to nudné propagandistické chujoviny glorifikujúce komunistickú stranu, jej neomylných predstaviteľov a štátom riadené hospodárstvo. V roku 1986 bol vyprodukovaný deväť dielny seriál "Veľké sedlo", ktorý vzdal hold podcitvým socialistickým vodohospodárom. To vám bola teda ale nesmierne trápna blbosť. Hlavnú úlohu si v nej strihol nemožný Pavel Nový. *(27.3.2019)

Zatímco v současných seriálových paskvilech, kde místo kvality rozhoduje pouze kvantita, tedy čím více dílů, tím lépe, tak u těch starších se jednalo přesně o opak. Kvalita byla prioritou. Odráželo se to také tím, že do nějakých zhruba 10 - 20ti dílů je možné zahrnout všechno podstatné a přitom se neopakovat. Stejně tak tomu je i u seriálu Velké sedlo, kde je barvitým a poutavým způsobem vykreslen příběh hrázného, ve skvělém podání Pavla Nového, jenž dává přednost své práci před odstěhováním se pryč s manželkou, která nebyla schopna pochopit, co pro něj přehrada a práce kolem ní znamená. V tomto dojemném, místy i dramatickém příběhu Pavlu Novému skvěle sekundují V. Jandák, J. Smutná, I. Vyskočil, J. Krausová, J. Holý či krásně legrační K. Vochoč. Zvlášť bych chtěl vyzdvihnout pro mě zcela neznámého herce Tomáše Jirmana, který předvedl tak věrohodný výkon, až měl člověk dojem, že to snad ani nehraje, ale žije! Scénář je na 4 bodíky, herecké výkony 5, hudba 5, natáčecí prostředí 5, celkem tedy zasloužených 5 bodíků.(8.1.2010)

• - Natáčelo se na přehradě Kružberk, přehradě Žermanice, přehradě Šance, přehradě Morávka, přehradě Těrlicko, přehradě Slezská Harta, Ostravě, na nádraží Budišov nad Budišovkou. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Scénárista Jaroslav Dietl zemřel v průběhu realizace tohoto seriálu. (cariada)

• - Natáčeno na přehradě Kružberk, Ostravě - Plesné. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)