Epizody(9)

Devítidílný seriál Jaroslava Dietla o pitné vodě a lidech kolem ní je snad trochu romantickou představu o vodohospodářích a jejich životě. Seriál natočil pro Československou televizi Ostrava František Mudra. Tehdy bylo zapotřebí ukázat divákům člověka silného, zásadového a zoceleného, který neustupuje přívalu problémů. A i když ztratí rodinu, stále se znovu staví na nohy. Devět dílů seriálu se soustřeďuje na soukromý život hlavních postav, řeší se partnerské konflikty, rozpady rodin apod.

Pavel Nový hraje hrázného Jana Palyzu. Jeho postava není jednoznačně ani kladná, ani záporná, i když převažují kladné vlastnosti. Jana Krausová ztvárnila roli Ivany Opatové, Palyzovy přítelkyně a svobodné matky, právě ona je dost nevyrovnanou osobností v partnerských vztazích. (Česká televize)

MM_Ramone

Za totalitnej vlády boľševikov sa v socialistickom Československu natočila poriadna kopa hlúpych ideologických televíznych seriálov. Boli to nudné propagandistické chujoviny glorifikujúce komunistickú stranu, jej neomylných predstaviteľov a štátom riadené hospodárstvo. V roku 1986 bol vyprodukovaný deväť dielny seriál "Veľké sedlo", ktorý vzdal hold podcitvým socialistickým vodohospodárom. To vám bola teda ale nesmierne trápna blbosť. Hlavnú úlohu si v nej strihol nemožný Pavel Nový. * ()

Wacoslav1

Mno bude se v tomto případě asi z mojí strany jednat o zcela neobjektivní a o ničem nevypovídající hodnocení a komentář, ale nemůžu si pomoct. Jasně, že ten seriál je více či méně škvár a i když má dostatečný počet dílu, aby se v něm stalo něco zásadního, tak se tam víceméně nic neděje a v hodně dílech se rozebírají nepodstatný píčoviny, ale... Jsem prostě vodař no. Jsem přes řeky, přes přehrady a jiná vodní díla. Je to moje srdcovka a tak jsem rád za jakékoliv zpracování seriálu z tohoto prostředí. Navíc Nový a jeho hrázný Palyza si mě okamžitě získal. Takže kašlat na objektivitu. Mě se to líbí, takže za sebe dávám 75% ()

golfista

Ve své době jsem tenhle skvost považoval za jeden z nejhorších seriálů co kdy vznikly. Po porevoluční záplavě různých telenovel, dallasů, odpadlíků, zábavných šou na Nově atd atd se v naší rodině ustálilo rčení "to si radši pustím hráznýho" .... Za to je tam ta třetí hvězdička, jinak je to samozřejmě příšerná pitomost :) ()

Bart

Tak tady myslím vyschlo pero i mistru Dietlovi. Seriál je celkem o ničem. Nejdřív je moc sucho, pak zase moc mokro :-) Rádoby dramatické situace nejsou vůbec dramatické. Hlavní dějové linie jsou úměrně protahovaný. Herci jsou nemastný, neslaný, v čele s Janou Krausovou. To, že ten seriál ČT po dlouhých letech v polistopadovém trezoru opět odvysílala je sice krok správným směrem, ale mě to iluze o seriálu, který si matně pamatuju z dětských let, sebralo. ()

LIVINGDEAD

Miluji seriály z totalitní doby. Zbožňuji : Ženu za pultem, Okres na severu, Nejmladší z rodu Hamrů, Nemocnice na kraji města, Sanitka, .... a další. Herci v té době hráli přirozeně, nehrálo se pouze v jedné místnosti, jako je tomu dnes. Komedie z té doby nemají chybu. A dnes? Co seriál, to katastrofa! Nepřirozené hraní a vše mi připadá jako divadlo, otřesné kulisy. Takže jsem rád, že ČT 1 opět vysílá tento seriál (červen 2008) a já mohu relaxovat. ()

• Točilo se na přehradě Kružberk, v Budišově nad Budišovkou, Ostravě, Polance nad Odrou, Jánských Koupelích, v dole Michal v Ostravě, Kerharticích, nádrži Hrázka, na přehradě Žermanice, přehradě Morávka, přehradě Těrlicko a přehradě Šance. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Natáčelo se na přehradě Kružberk, na nádrži Hrázka v Podhradí u Vítkova, Ostravě - Plesné, Kerharticích, přehradě Slezská Harta. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Do roku 1992 stál na pravém břehu přehrady srub, v němž prožila dětství Joy Adams, autorka knih o lvici Else. (jenik71)