Jeoseutiseu

• Jižní Korea 저스티스 (více)

Epizody(16)

mmatuli

Dost pomalé tempo, jinak zajímavé téma o úplatnosti prakticky kohokoli a psychopatech. A následcích. Neni to veselé koukání. ()

Vavča

Solidně propracovaný krimi-právnický seriál, který ukazuje, že se veřejné korejské televize marně pokouší v kvalitě dostihnout a předstihnout kriminálky od OCN. Pravda první dva díly dokonale navnadí, když vidíme příběh mladého bezskurpulózního právníka - Lee Tae-Kyung (Choi Jin-Hyuk), který pod vedením svého patrona - Song Woo-Yong (Son Hyun-Joo), obhajuje kdejakou spodinu (byť bohatou). Lee se však musí rozhodnout, zda zůstat u dosavadního životního stylu, bohatého na finance, ale jinak chudého a prázdného, nebo se znovu vrátí k případu smrti bratra, když indicie ukazují tam, kam se mu nelíbí. Do cesty mu přijde také jeho bývalá Seo Yeon-A (Nana), toho času státní zástupce. Vyšetřování případu mrtvých a zmizelých aspirujících hereček může začít. Příběh se pomalu odvijí, ale má svoje napětí zhruba 2/3, ale pak se ukáže, že některé věci se prostě tvůrcům nepovedly. Sice perfeketně napsané ústřední mužské duo, ale charakter státní zástupkyně šíleně neživotný a plochý, modelový, nemá prostě žádné pořádně vlastnosti, kromě toho jsem zastánce spravedlnosti i nad svými blízkými, fakt slabé...S tím nemůže nic udělat, ani sympatická začínající herečka Nana. Dějově je to navíc dost překombinované a průhledné, prostě bez pořádných nápadů. Postava hlavního psychopata působí někdy také spíše komicky a neživotně, Výkon hlavních herců v této lehce depresivní a tragické je výborný, zejména Choi Jin-Hyuk natolik zaujal svým charismatem, směsí nonšalance, ironie, tragiky, že si ho OCN vyhlédla pro příští rok na špionážní kriminálku Rugal http://asianwiki.com/Rugal Z kladů série zmiňme i slušné OST, nadprůměr, ale letos byly a budou lepší série. ()