Hledá se Bunny Lakeová (festivalový název)

Bunny Lake Is Missing

Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1965, 107 min

I když je tahle Premingerova hra s divákem starší více jak čtyřicet let, tak se většina dnešních tvůrců (a jejich modernější hračky) může jít zahrabat. Kamerová akrobatika je dovedena k dokonalosti a nejistota, zda dívka uvedena v názvu vůbec existuje, je zdůrazněna tím, že objektiv matku nikdy neopouští (naopak čím dál víc ji snímá intimněji až do samotného závěru). A když Preminger odhalí tolik touženou skutečnost, rozjíždí svůj druhý plán, z kterého mrazí. Neuspěchaný, výborně natočený snímek, který povyšuje thriller na umění ...(18.1.2009)

Preminger meets England (nebo England meets Preminger?). Další prachem zapadlé mistrovské dílo hollywoodského nonkonformisty, tentokrát spadající do škatulky "mysteriózní thriller" (vzpomněl jsem si na Roegovo Teď se nedívej). Hutná atmosféra, skvělá kamera, odpovídající herecké výkony, vygradovaný závěr - nic z toho ale u Premingera nepřekvapuje. Remake bojkotuju.(27.1.2009)

Nápaditý mysteriózny triler, ktorý pripomína hammerovky. Hlavne štýl práce na výstavbe mysterióznej atmosféry je podobný. Obsadenie takého velikána akým je Olivier s tým však príliš nekorešponduje, dodáva však "áčkový" punc. Celkovo sú herci veľmi solídni. Prvé dve tretiny sú zaujímavo a nápadito spracované, záver ma však sklamal. Dejový zvrat bol síce nečakaný, ale aby sa dospelé deti hrali a takto došlo k vyústeniu zápletky, takto ich dokonca "čapli" aj vyšetrovatelia, som iba ťažko spapával. Nedotiahnuté. Preto slabší 4 zajačikovia.(27.2.2019)

Film, jehož atmosféra zraje jako víno. Po poměrně nudném přetrpěném začátku přichází první mystérium - divákovi šrotuje v hlavě, tuší, že příběh by mohl mít klasicky profláklou zápletku s rozuzlením (co když ale nemá..), a když se pak konečně pravdu dozví, začne se zase rozčilovat, proč je to sakra takhle (všechny ty překvapivě zamčené dveře, nemožnost vydat se na ulici, mezi lidi; nebo dokonce zavolat policii). Můj první film od Premingera.(12.3.2010)

To najsympatickejšie na snímku bol akýsi pokus o hru s divákom, škoda len, že tá udička na diváka bola až príliš priehľadná a moc jednoduchá. Navyše už pomerne skoro tu človek vie, čo je asi vo veci a ako to celé skončí. Na druhú stranu ale aj napriek týmto mínusom ma príbeh bavil a ani atmosféra, ktorá dejovú linku obalila, nebola najhoršia. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100(10.7.2017)

• - Bunny Lake Is Missing je poslední film Finlaye Currieho. (Vampireman)

• - Columbia Pictures přemlouvaly Premingera, aby do role Ann obsadil Jane Fonda, která se o roli aktivně zajímala. Preminger však trval na obsazení Carol Lynleyové. (Vampireman)

• - Průměrná délka záběru činí 21 sekund, což bylo na tehdejší populární filmy dost. (Vampireman)