poster

Carmen Jones

 • anglický

  Carmen Jones

Muzikál / Drama / Romantický

USA, 1954, 105 min

Režie:

Otto Preminger

Předloha:

Prosper Mérimée (kniha)

Scénář:

Harry Kleiner

Kamera:

Sam Leavitt

Producenti:

Otto Preminger

Kostýmy:

Mary Ann Nyberg
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aleee89
  ***

  Chystám se psát jednu seminárku o indigenizovaných adaptacích a vybrala jsem si k tomu Carmen, protože to je látka vděčná a nejen ve filmech stokrát omílaná. Postupně nakoukávám různé snímky a Carmen Jones v mém výčtu nemohla chybět. Je rozhodně zajímavé sledovat, jak se s tradičním tématem popasoval režisér Preminger, který z Carmen pro tentokrát udělal černošku. Carmen je v tomto filmu tradičně vášnivá a přitažlivá, láme mužská srdce na počkání. Pro mě bylo překvapivé, že se ve filmu, i když se tam objevují četné davové scény, nezjeví ani jeden běloch. Ocenit musím hudbu. Dynamická, melodická, rytmická, známá i neznámá, dobře zazpívané písně. S příběhem samým je to horší, nepřekvapí, ale ani neurazí. Stejně si myslím, že on není stěžejní.(3.4.2012)

 • Houdini

  NFR 1992, Oscar 2 nominace: Herečka HR - Dorothy Dandridge, Hudba - M. . . . . Zlatá Palma - výběr(2.4.2004)

 • Rob Roy
  ***

  Konečně vím z jaké opery jsou ty známé melodie. A Dorothy Dandridge mohla být opravdu velká, škoda že se nedožila...(13.12.2013)

 • kaylin
  ***

  Muzikál, který vyhrává hlavně na tom, že ty melodie jsou prostě známé a krásné. "Carmen Jones", už podle jména, si bere inspiraci z opery "Carmen", ale zazní zde i další známé melodie. Představitelka hlavní role je krásná, ale osobně se mi více líbil její zpěv, který je skutečně devizou tohoto filmu. Jinak je to pořád příběh o tom, že je těžké si vybrat toho správného, a ještě těší to tomu druhému říct.(15.12.2014)

 • Sarkastic
  ***

  Carmen Jones jako muzikál funguje docela slušně, ale v ostatních žánrech se dost ztrácí. Hudba je fajn, úpravy známějších skladeb překvapivě ani moc nevadily, taneční choreografie (mám na mysli hlavně tu z baru) je však přinejmenším zvláštní. A když k tomu připočtu ne zrovna úplně nejsympatičtější hlavní hrdiny, pak některé scény, které působí směšně a nebyly tak původně myšleny, vychází mi z toho celkově průměr.(27.2.2013)

 • - Diahann Carroll v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

 • - Dorothy Dandridge byla první Afroameričanka v historii Oscarů nominovaná na cenu pro nejlepší herečku v hlavní roli. (Ruuzha)