Ztracené hračky

• Velká Británie Forgotten Toys, The (více)
Velká Británie, 1995, 28x15 min

Příběhy hadrové panenky a plyšového medvídka. (Česká televize)

Tommassi3

Rozhodně ne Ztracený čas u jednoho z nejpodivuhodnějších projektů posledních let, přinejmenším v kontextu jeho vzniku.. ()

Gemini

Nevím, jestli se Zapomenuté hračky u nás už někdy vysílaly, každopádně teď je dávají na Déčku. Nikdy bych si nepomyslel, že by to mohla být taková cenami ověnčená záležitost, jen jsem si všiml hlasů Boba Hoskinse a Joanny Lumley (které na Déčku samozřejmě neuslyšíte;)). Ale po několika dílech musím uznat, že ty pozitivní reference jsou jednoznačně zasloužené. Tohle putování médi a panenky totiž je sice cílené primárně na děti, ale dospělý si užije nemála inteligentních narážek - jako když se principál loutkového divadla jmenuje Mario Netti. Pokud se vám při téhle zmínce usadil na tváři alespoň lehký úsměv, pak věřte, že jste lapeni, a jakmile uvidíte jakýkoliv další kousek, už vám ten úsměv - a celkový "feel good" pocit - zůstane. "Kupodivu" je to podle dětské knížky - od Jamese Stevensona. Ale to je celkem jedno, hlavní je, že pro děti to je v každém případě lepší než všechny možné Beyblady, LEGO Chimy, a nevím co ještě. Za mě 80%, bez debat. ()