1BR

• angličtina 1BR: The Apartment
Trailer 1

Po smrti svojej matky sa Sarah (Nicole Brydon Bloom) presťahuje do Los Angeles, pretože už nevydrží žiť s otcom, ktorý jej matku podvádzal. Pošťastí sa jej nájsť komunitu s príjemnými susedmi a jediným problémom sa zdajú byť podivné zvuky, kvôli ktorým v noci nedokáže spať. Všetko sa mení vo chvíli, keď niekto z jej susedov zistí, že si napriek zákazu Sarah so sebou priniesla svojho domáceho miláčika. (Marceloo)

Trailer 1

tron

Zo začiatku skvelé a ku koncu to nebolo márne. Lenže v strede sa „niečo“ stane a od hororu sa to začne prikláňať skôr k takému tomu typu hororov, ktoré sa nám snažia niečo povedať, ale jednak to príliš nefunguje a jednak sa vytráca hororovosť a prichádza iný žáner, po akom príliš netúžite. Chcieť niečo povedať nemusí nutne byť mínusom, ako ostatne podľa mňa v praxi parádne dokazujú hororové pecky Jordana Peelea. V prípade filmu BR1 ma to ale každopádne dosť otravovalo a s pribúdajúcimi minútami výrazným spôsobom klesal môj stupeň bavenia sa. A nepomohla ani sympatická hrdinka a pár nepríjemných scén k tomu. Škoda, ak by to bolo trochu inak vystavané a podané (a proste viac hororové), v pohode by som to radil medzi 20 najlepších hororov roka. Takto neviem. Fakt neviem. Každopádne som určite za to, aby sa robilo oveľa viac činžiakových hororov, lebo je to výborný nápad a pre horor fantastické a vďačné prostredie. ()

Marceloo

Po smrti svojej matky sa Sarah (Nicole Brydon Bloom) presťahuje do Los Angeles, pretože už nevydrží žiť s otcom, ktorý jej matku podvádzal. Pošťastí sa jej nájsť komunitu s príjemnými susedmi a jediným problémom sa zdajú byť podivné zvuky, kvôli ktorým v noci nedokáže spať. Všetko sa mení vo chvíli, keď niekto z jej susedov zistí, že si napriek zákazu Sarah so sebou priniesla svojho domáceho miláčika. - Pozeratelný hororový thriller s velmi príjemnou hlavnou hrdinkou, ktorá sa nasťahuje do komunity, ktorá je len zdanlivo prívetivá a má s ňou nepríjemné plány. Už od začiatku je jasné, že keď má za susedku Naomi Grossman, tak nedopadne dobre. Krvi tu vela nie je a film hrá skôr na psychiku, ale prinesie viacero nečakaných prekvapení. Nepopieram, že po dopozeraní mám pocit, že som tento námet videl stokrát, ale vďaka už spomínanej hlavnej hrdinke sa mi na to pozeralo dobre, takže odporúčam. + herečka z American Horror Story a Fear, Inc. ()

J*A*S*M

Do tohoto snímku jsem šel tak nějak bez jakéhokoli očekávání a i bez rámcové znalosti jeho námětu, a najednou jsem se překvapeně přistihl, že mě to vlastně celkem dost baví. Jasně, kdybych si mohl vybrat, tak bych tenhle souboj individualismu a přehroceného komunitarismu radši viděl zpracovaný filmařem, který to vezme trochu víc seriózně a uvěřitelněji, ale i tahle jednoduchá béčková variace mě vcelku uspokojila. ()

EvilPhoEniX

Tohle je milé překvapení, které plulo pod radarem. Sympatická mladá hrdinka odjede do LA začít nový život. Najde si práci i nové bydlení v bytovém komplexu, avšak její noví sousedé nejsou ti, za které se vydávají. Film spíš než hororem je hutným psychologickým dramatem ve stylu Wicker man či Midsommar a spíš než konkurent je jejich bratříček, ale vůbec mi to nevadí, protože podobně laděné filmy můžu a zdejší komunita má zajímavě stanovené pravidla. Hlavní hrdinka je velmi sympatická a některé momenty jsou nejen napínavé, ale i velmi mrazivé a ve finále dojde i na trochu krve, takže jsem překvapen. Bavilo mě to. Naprosto ideální jednohubka. Film se hodně bude líbit ženám. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí***. 7/10. ()

Asia_Power

Tohle mělo hloubku, pyčo !! Kdo ještě nemá úplně vymletej mozek si nemohl nevšimnout jasné podobnosti se současnou situací v ČR kdy národu (hlavní hrdince) je tak totálně gumována hlava a tak neskutečně dáváno přes píču všemi možnými způsoby od Babiše a zblitku vlády (vůdce a sousedi), až si nakonec lidé (hrdinka) myslí, že vše je opravdu pro jejich dobro a to, že jim někdo diktuje každý krok v životě a nedovolí jim mít se dobře, je vlastně v pořádku. Rozdíl mezi ČR a hrdinkou je ten, že hrdinka nakonec procitla a udělala to, co by měl udělat národ. Ale mně je to u prdele, já naštěstí oVčan ČR nejsem, jen mě ta shoda praštila do mojich šikmých očí. ()