1BR

David Marmor

David Marmor

David Bolen

Ronen Landa

Tohle je milé překvapení, které plulo pod radarem. Sympatická mladá hrdinka odjede do LA začít nový život. Najde si práci i nové bydlení v bytovém komplexu, avšak její noví sousedé nejsou ti, za které se vydávají. Film spíš než hororem je hutným psychologickým dramatem ve stylu Wicker man či Midsommar a spíš než konkurent je jejich bratříček, ale vůbec mi to nevadí, protože podobně laděné filmy můžu a zdejší komunita má zajímavě stanovené pravidla. Hlavní hrdinka je velmi sympatická a některé momenty jsou nejen napínavé, ale i velmi mrazivé a ve finále dojde i na trochu krve, takže jsem překvapen. Bavilo mě to. Naprosto ideální jednohubka. Film se hodně bude líbit ženám. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí***. 7/10.(29.4.2020)

Po smrti svojej matky sa Sarah (Nicole Brydon Bloom) presťahuje do Los Angeles, pretože už nevydrží žiť s otcom, ktorý jej matku podvádzal. Pošťastí sa jej nájsť komunitu s príjemnými susedmi a jediným problémom sa zdajú byť podivné zvuky, kvôli ktorým v noci nedokáže spať. Všetko sa mení vo chvíli, keď niekto z jej susedov zistí, že si napriek zákazu Sarah so sebou priniesla svojho domáceho miláčika. - Pozeratelný hororový thriller s velmi príjemnou hlavnou hrdinkou, ktorá sa nasťahuje do komunity, ktorá je len zdanlivo prívetivá a má s ňou nepríjemné plány. Už od začiatku je jasné, že keď má za susedku Naomi Grossman, tak nedopadne dobre. Krvi tu vela nie je a film hrá skôr na psychiku, ale prinesie viacero nečakaných prekvapení. Nepopieram, že po dopozeraní mám pocit, že som tento námet videl stokrát, ale vďaka už spomínanej hlavnej hrdinke sa mi na to pozeralo dobre, takže odporúčam. + herečka z American Horror Story a Fear, Inc.(24.4.2020)

Hodně originální a námětem zajímavý film nováčka Davida Marmora, od kterého bych tohle nečekal. Mladá holka se přistěhuje do nové komunity sousedů, kteří vypadají jako vysnění spolunájemníci, časem se to ale zvrhne v psychický teror a nic není, jak si původně myslela. Film má rychlé tempo, už po 20 minutách vykládá všechny karty na stůl (což je možná škoda, protože to je ten největší boom filmu a dále už nic tak silného nevytasí) a od toho momentu divák neví, co dále čekat. Nechci moc spoilerovat, takže k ději toho víc napsat nemůžu. Některé scény jsou nečekaně šokující, místy drtivá a dusná atmosféra sousedského "systému", která zároveň nabízí podstatné otázky o dnešní společnosti a nechtěl bych vidět, jak by to vypadalo, kdyby se lidé reálně přiblížili životu jako zde. Dost nevšední a zajímavá záležitost, která ne všem sedne, ale průměr si to zaslouží. Za nápad a mrazivý závěr tomu tu opatrnou hvězdu navíc dám.(3.5.2020)

• pornogrind

Nepovedená adaptace do komunity. Tak tenhle snímek se zrovna nemůže pyšnit zrovna originálním námětem. Ale i přesto mě ze začátku celkem zaujal. Ale zhruba od půlky mu začíná docházet dech a to se nespraví až do konce. Navíc samotnej konec mi přišel takovej nemastnej, neslanej a tak nějak odfláklej. Mě osobně ani moc nesedla hlavní představitelka Nicole Brydon Bloom ( ale to je můj problém ). Za mě celkem zklamání. Čekal jsem něco víc.(27.4.2020)

• bourec

Od odpadu to zachránila jen moje dobrá nálada.Pomalej film o vymejvání mozku.Nesnášim filmy o komunitách.Sice bych si tipnul,že v současným světě bude spousta kreténů,který by tohle přivítali,ale já to nejsem.Bejt na místě hrdinky,tak to tam vypálim do základů,a pak bych ještě u producentů vyškemral pokračování týhle blitky,a vystřílel bych i ty zbylý baráky,který v tom jeli taky.Mramor patří na hřbitov,a ne na židli režiséra.10%.(30.4.2020)