...pravda, některé díly mě dokázali dosti postrašit... chvilkami jsem nevěděla, jestli mám být na straně jen dítek, či i nějakým "strašidlům" dávat za pravdu a věřit jim... viz Vladimír Dlouhý jakožto vlkodlak... bohužel Pavel Kříž to měl prohrané jako vodník... ale Chýlková opět celkem nezklamala... no chudák Jirka Schmitzer - že mu nikdo téměř nevěřil... jestli si chcete projet různé pověry, říkadla a co by na nich mohlo být pravdy, tak je tento seriál pro vás téměř jako stvořený :)(20.2.2009)

• May

Ne, tohle neni prumerny cesky serial, je silne podprumerny, neuveritelne hloupy a kompletne ubohy. Je tak spatny, ze je porad jen a pouze strasne spatny a cloveka az boli u srdce z toho, co se u nas toci a prezentuje v televizi. Jak pak nekdo muze nebohym starenkam vycitat, ze se radsi koukaji na telenovely?!(30.10.2004)

No to ne. Jak můžou mít Přízraky, legenda legendovatá, v době psaní týhle recenze jen pětapadesátku? To je hluboký nepochopení kouzla tohodle českotelevizního veledíla. Tohle je tak televizní a cheap, až to má prostě vlastní kouzlo. Něco jako vážně myšlený Byl jsem mladistvým intelektuálem. Přes "prozíravýho blázna" Schmitzera, zmíněnou kouzelnou ! Fialový Polednici, přes boží Chýlkovou-Durmanovou až po fakt děsivýho mistrnýho vlkodlaka Vladimíra Dlouhýho a vítěze Pavla Kříže, kterýmu se v naší domácnosti prostě od roku 2000 neřekne jinak, než "Vodník"; tenhle seriál je boží a krutě nedoceněnej. Ty děti jsou cute, Klára, jako malý Klárce, která si nechala z dětskýho rozmaru ostříhat ježka a matky na pískovištích kvůli tomu mojí babi chválily "roztomilýho vnoučka", mi byla morální podporou. Tohle tady můžou zdrbávat jen miléniálové anebo naopak přestárlý jedinci, který se to snažej vnímat hrozně empiricky a nechápou, že tohle v našich zemích děsilo děcka s tim, že přízraky jsou mezi námi dřív, než jim to v laskavý formě sdělila JKR. P. S. tohle že psal Hubač mladší? No tak za mě první věc, kterou mu chválim.(20.7.2016)

Krásné vzpomínky mám na tento seriál.. zase se musím vrátit do mého dětství. Sice jenom 7dílů, ale nemohu na ten seriál zapomenout. Možná nesplňuje klasické hodnoty a kvality, které jste tu tak tvrdě nastolili:), ale pro mě byl součástí mého dětství a přátelství :) Krásná mini série pro "odvážné" děti.(20.6.2010)

50% - Celkem ucházející seriál, na který bych se asi nedíval, nebýt miniroličky mojí sestřenice. Takhle jsem sledoval každý díl a čekal, kdy se tam objeví. No a nakonec to celkově nebylo tak hrozné, dalo se na to koukat (teď nemyslím výkon sestřenice, protože ta se tam téměř neobjevila, ale celý seriál)...(8.12.2007)