• Peytl

Ne, nesmějte se mi, nejsem až tak infantilní, že se zaobírám tvorbou, pro kterou nejsem na první i třetí pohled cílovou skupinou. Nicméně takhle jednou přežrán po obědě, zatím co normální lidé klepou nejty v kolbence, mi rentiéři odpočíváme a stalo se , seděl jsem, viděl jsem, nedýchal jsem....áááách. Jde o klasický hororový projekt České televize, ve kterém (z nějakého záhadného důvodu) figurují celkem zvučná herecká jména. Nevím, zda za tyto donekonečna opakované pokusy o ztrapnění se dostávají dostatečnou gáži, ale vyšlo by nastejno, pokud by si na hlavu položili lejno od dobře rostlého nejlepšího přítele člověka a postavili se na deset minut v řadě pod koně na Venclplacu a zapěli krásnou píseň, Rusko,Rusko, veliká jsi země, ty víš hovno, co se děje ve mně. Už název díla pregnantně vystihuje jeho hlubokomyslný a těžko uchopitelný obsah a myšlenkový přesah. Pominu-li herecké výrony omladiny, čert je vem, pak zmiňovaní staří vlkodlaci a čarodějnice přehrávají jak ochotníci z Horní Dolní. Vypíchl bych zejména básníka, vodníka a kudrnáče, Pavla Kříže, který ač nechutný od Macechy Přírody, zde překonal sám sebe a díky jeho brilantnímu a bravurnímu hereckému excelování , si tak u mě vysloužil Řád zasloužilého Kokota, který si zatím želbohu nevyzvedl a to i přesto, že jeho nedílnou součástí je ampule arsénu s přesným návodem, kamsi ho má držitel ŘzK vrazit. Tak bych mohl zkratkovitě pokračovat asi ve dvaadvaceti smutných případech. Varování ministerstva svatého Peytla, při sledování tohoto materiálu hrozí,díky studu za tvůrce a aktéry, nenapravitelná a zdrcující impotence a to i (věřte nevěřte) u žen. Inu mezi nebem a zemí je spousta nepoznaného a zahrávat si s tím není vždy pro blaho lidstva.(8.8.2012)

Tento seriál si dobře pamatuji z dětských let, kdy mě náramně bavil. Díky traumatickým zážitkům z městské plovárny jsem se nejvíce obával vodníka Pavla Kříže. Děsivě však působil i démonický vlčí muž v podání Vladimíra Dlouhého, nemluvě o Ivaně Chýlkové v roli zákeřné a temné čarodějnice. Opomenout nelze ani dva pubertální pankáče, kteří se vyžívali v šikaně a trýznění dvou hlavních hrdinů.(4.8.2012)

Tenhle seriál mě svým způsobem strašně vadil, přišel mi hloupý, ale zároveň mě něčím přitahoval a byl opravdu napínavý, že jsem se na něj musela dodívat. Trochu hloupé bylo, že se tam každý jmenuje podle toho, čím se zabývá. Atmosféra se ale povedla, docela jsem se u toho bála, a to už mi nebylo -náct. Už jen za to, že mě zajímalo, jak to dopadne, musím dát 3*(19.10.2006)

Jako malej capart, to mi tehdá bylo jedenáct let, když to premiérově běželo na jedničce, jsem to neskutečně žral. No a uběhlo několik let, a já na to s radostí stále vzpomínám, a to se mi u málokerého českého seriálu stane. Měl jsem ho rád a i když potenciál byl hodně nevyužitý já si seriál užíval, miloval ho, a abych pravdu řekl, nevím, na který jiný seriál z českých luhů a hájů bych právě vzpomínal, nebýt tohoto. Možná by to nebyl ani jeden. (6/10)(19.12.2008)

Náhodou, mne sa ten seriál ceľkom páčil. Je síce pravda, že je to už dávno a bola som puberťáčka, ak som ňou teda ¨niekedy bola, ale aj tak. Honza a Klára sú dvaja obyčajný unudený puberťáci, ktorých najviac zo všetkého zaujímajú horori. Nie je preto nič prekvapujúce na tom, že si začnú pre niekoho nič neznamenajúce veci vysvetlovať po svojom. Polednice, vodník, vlkodlak... Všetko akosi zapadá do ich sveta a keďže im nikoto neverí, ostáva len na nich, aby si s tým poradili a ochránili svoju rodinu. Alebo je to skutočne všetko iba náhoda?(24.6.2008)