Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) tak dlouho utíkala před tichým vraždícím monstrem jménem Michael Myers, až se rozhodla změnit taktiku. Přestala utíkat, začala bojovat. Nalákala Michaela do dokonalé pasti. Ta sklapla, jenže… Příběh filmu Halloween zabíjí začíná v okamžiku, kdy předchozí film skončil. Těžce zraněná Laurie odjíždí v doprovodu dcery a vnučky do nemocnice a v protisměru se k jejímu hořícímu domu řítí hasiči. V jeho útrobách je v ohnivém pekle uvězněný zabiják, který ji pronásledoval celý život. Bohužel, nejen kočky mají sedm životů. Uběhne pár minut a Michael Myers už zase chodí ulicemi města, které se připravuje na halloweenskou noc, a úspěšně zvyšuje počet svých obětí. Zpráva o tom, že z její pasti unikl, se dostane i k Laurie, která si je jistá, že když Michaela porazila jednou, porazí ho i podruhé. Jen bude potřebovat pomoc. Bude ale nutné přesvědčit obyvatele městečka, aby se Myerse přestali bát. (CinemArt)

pornogrind

Co jinýho si pustit na halloweenskej večer než nejnovější Halloween zabíjí. Michaela Myerse jsem měl vždycky rád. Ale ruku na srdce, tohle už je prostě jako ždímání suchýho hadru. Michael sice killí o 106 a má celkem vysokej bodycount, stejně tak ale zabíjí scénář a chování některých postav. Ikdyž s tím se už tak nějak počítá. Jamie Lee Curtis je tady jen aby se neřeklo. Film na mě působil hrozně samoúčelně a postrádal jsem jakýkoliv náznak napětí či atmosféry.  Jelikož je ale Michael Myers nesmrtelnej tak věřím, že se ještě dočkáme spousty další pokračování, sequelů, prequelů a nebo taky remake - tak to třeba vyjde někdy příště. Třeba už příští rok kdy na nás D.G.Green chystá Halloween Ends. Podívat se na to sice dalo hlavně díky vydařeným vraždám ale nebudu tenhle film zbytečně nadhodnocovat jen kvůli tomu, že je tam Michael Myers. ()

Vančura

Před 3 lety jsem byl z předchozího Halloweenu od stejného režiséra takřka nekriticky nadšený, ale tohle pokračování už jsem vnímal dost rozporuplně. Má to sice stále výborný soundtrack a samotné Myersovo vražedné běsnění je pořád velmi zábavné, a párkrát jsem se u toho dokonce zasmál (o tom, že by mi ten film přišel byť v jediné scéně nějak strašidelný, nemůže být ani řeč), ale zde už mi skutečně silně vadilo, jak je to celé nevěrohodné, kdy jeden chlapík v klidu vyvražďuje koho si zamane, a nikdo mu v tom nedokáže zabránit - policajti jsou zde tak neuvěřitelně neschopní, že už to fakt nemá obdoby, Myers podle všeho nemůže být z tohoto světa, protože se jeví prostě nesmrtelný, a iritovalo mě tam i chování Laurie, která se krátce po náročné operaci bodného zranění břicha prochází po nemocnici, jakoby nic (poté, co si sama injekčně aplikovala anestetikum) - film, který se mi snaží podsouvat, že je něco takového reálné, skutečně uráží mou inteligenci, protože standardní 60 letí pacienti (tedy ve věku Jamie Lee Curtis) řekněme po vcelku banální operaci břišní kýly trpí několik dní silnými bolestmi a jsou rádi, když můžou po pár dnech odložit bažanta a dojít si sami na záchod, tak ať se mi tahle sračka nesnaží tvrdit, že po zašití nožem rozpáraného břicha se může 63 letá ženská promenádovat po špitále, jako by se nechumelilo! A taky mě asi rozladilo to stupidní finále - zatímco ještě na začátku jsem si říkal, že to vypadá velmi slibně, a těšil jsem se, že by to mohla být stejná pecka jako minule, mé nadšení postupně velmi silně uvadalo, a někde na bod mrazu kleslo v momentu, kdy jsou proti Myersovi zase jen 2 ženský, a člověk se musí ptát, kam zmizel celý ten lynčující dav, policejní četnictvo, jakož i jakékoli mužské postavy obecně. No a když jsem zde po zhlédnutí filmu zjistil, že příští rok půjde do kin další pokračování, tak už mám zcela jasno, že tahle série bude evidentně nekonečná, ale příště už beze mě. ()

Goldbeater

Halloween zabíjí je problematický snímek, jenž trpí jednak syndromem prostředního filmu trilogie (chybí mu začátek i konec), pak taky zvoleným schématem, kdy je dějový záběr rozmělněn mezi mnohé vedlejší postavy, které bohužel nebyly představeny v předchozím snímku, a k tomu působí i lehce „vycpávkově“. Navíc s tím enormním fanservisem a nesčetnými (a zbytečnými) flashbacky to tvůrci přepískli. Jinými slovy je to trochu chaos. Vůbec nechci být zlý, u filmu jsem se solidně bavil, ale mám jistou obavu, zda tvůrčí tým okolo Davida Gordona Greena vůbec ví, kam (kromě vlastní peněženky) celou trilogii vlastně směřuje. ()

mzss1

[80%] Na tento nový HALLOWEEN KILLS jsem se delší dobu těšil. Samozřejmě, že jsem na to rok čekal kvůli covidu, ale na to jsem si už chtě nechtě zvykl. Takže odkud začít? Nebudu zde vypisovat srovnání jednotlivých dílů. Prostě tohle je přímé pokračování verze z r. 2018, kdy halloweenská noc pokračuje. Co se týče trailerů, očekával jsem masakr a skvělou slasherovou zábavu. No, ve finále jsem byl ke konci trochu rozpolcen, že se film ubral jiným směrem a měl spoustu nových věcí, které Halloween nikdy neměl. Rozhodně tím nechci říci, že jsem zklamán. Právě naopak. Přečetl jsem si, proč to spoustě lidem moc nesedlo a některé argumenty chápu. Já to ale moc vytknout nemohu. Třeba vyvražďovačky byly o něco lépe točeny v tom r 2018. Zde byly též určitě dobré a řádně krvavé, u jedné scénky mi to přišlo lehce komické, ale to u slasherů bývá. Ihned z úvodu je tu jistá propojenost s původním filmem (r. 1978). Následující úvodní theme s dýněmi a Carpentorovou hudbou je super! Když už jsem zmínil Carpentera, tak hudba je sice už taková recyklace předchozích počinů, ale poslouchat se dala v pohodě. J. L. Curtis zde neměla tolik prostoru, respektive se v žádné akci neobjevila a mě to vůbec nevadilo. Už jen ten dějový nápad, kdy se městečko semkne a rozhodne se po Meyersovi jít mi přijde zajímavý. Takže nějakou tu myšlenku nám snímek nabídne a to zejména ve finále, které jak tu čtu diváky zklamalo nebo naštvalo apod. Musím se přiznat, že jsem z toho byl paf a ještě ten den jsem si úryvky z filmu, především konce pouštěl znova. Většinu té myšlenky či psychologického pojetí jsem pochopil. Jde o to, aby si diváci nad tím položili otázky co a jak a ne to hned sestřelit slabým hodnocením. Nicméně, závěr mi přišel strhující, okořeněný dobrým soundtrackem, ale něco bych tu ještě pozměnil, třeba asi vynechal Meyersovu poslední vraždu. To už bylo tak trochu na sílu, ale vzhledem k tomu, že se natočí ještě jeden díl téhle „nové trilogie“, tak top chápu. Hlavně jsem hltal záběry, kdy tu Meyers je chvíli bez masky. Šikovně byly natočeny, aby nebyl vidět detailně jeho obličej. Zbytek herců bez problému. Tempo filmu je docela velké, nové nápady tu jsou. Víc si stěžovat nemůžu. Solidní a netypická záležitost ze světa oblíbeného vraha v masce. ()

kingik

Michael Myers se odmítá smířit se svojí derniérou a podniká brutální atak na svoje rodné městečko Haddonfield, kde si před 40 lety vydobyl pověst zrůdně bezcitné vraždící mašiny. Kdyby ale jeho vražedné řádění a běsnění doprovázel ještě navíc sofistikovaný scénář, respektive jakkoli dějově rozvinutý a v nějakém ohledu zajímavý až neprobádaný, neminuly by jeho opětovný pochod zkrvavenými nočními halloweenskými uličkami uznalé ovace. Takhle divákovi zbývá nejvíce se těšit na to, kolik pověstný maskovaný zabiják zamorduje nožem a rukama lidiček a jak mohutný obsah pojme gore. A v tomhle ohledu toho není rozhodně málo. Pověstný zabiják Myers v minulosti prošel leckterými béčkovými produkcemi a na jeho krvavých dobrodružstvích se vystřídala pěkná řádka režisérů nejrůznějších, povětšinou však značně podružných kvalit. Na příhodné zabijácké světlo ho z marastu devalvujících produkcí až v lepší kvalitě, nikoliv však vrcholné, vytáhl dvojnásobně Rob Zombie. Myers mu nepřímo poděkoval, že hororovým fanouškům vrátil jejich ikonu, v roce 2009 se s ním rozloučil a nadále lačně vyčkával, kterého režiséra si na své brutální cestě pěškobusem stopne příště. A v roce 2018 režisér David Gordon Green vycídil jeho ostří, omyl mu prostředkem na nádobí jeho upatlanou masku a zatelefonovalo se Jamie Lee Curtis, jeho neméně slavné filmové sestře Laurie Strode, že se chystá velký filmový návrat hororového monstra, co jí v podstatě udělalo kariéru. Zásadním prohřeškem tohoto filmu je nulová konfrontace Myerse s Laurie. Ti dva se spolu tentokrát vůbec nesetkají(!). Laurie většinu svého skromného času proleží v nemocnici, odstavená od přímého dějství. Snímek bezprostředně navazuje na předchozí počin z roku 2018, kdy kontinuálně sledujeme dění o halloweenské noci poté, co byl náš starý dobrý zabiják domněle zlikvidován, Lauren je převezena do místní nemocnice, kde nad ní bědují dcera a vnučka. Do celé záležitosti se pochopitelně vmísí místní policie a také obyvatelstvo, které zná Myerse z dětství. A rozvášněný a zfanatizovaný dav provede tažení, které má monstrum, dost odolné a nezničitelné, jednou provždy zastavit. Film v tomhle ohledu nebyl nikterak zajímavý, scenáristicky připomínal nehotový patvar, který režisér toužil ideálně zformovat, načež nejvíce jeho úsilí vyniká brutalitou a krvavou sondáží zohavených těl. Napětí má podobu stagnace, přece jen se dostaví. Scenáristický zmar nejvíce odnese finále. Je znát, že scenáristické trio, které je poměrně nesourodé, od posledně jeho členem zůstal Danny McBride i režisér osobně, nemělo v ruce žádný (závěrečný) překvapivý trumf či tah. Oproti tomu vtipně působilo, že v Myersově domě přebývá homosexuální pár, kterému koledníci vyvádějí darebné kousky. Rozhodně je to ale na téměř dvě hodiny méně, než bych čekal. Technicky si film vede velmi zdatně, gore má říz, vraždění není až tak stereotypní, neopomene se na proslulé hudební téma z dílny otce stvořitele Johna Carpentera. A když se zabijákovi sejme v jednom momentu maska, probudí to i zvědavost jak asi vypadá. Režisér si dal i práci nově natočit retrospektivní část pojednávanou ve stěžejním roce 1978, kdy se v Myersovi poprvé probudí vražedné běsnění a zasáhne proti němu policejní hlídka. I tak platí, že scénář je pramálo zajímavý, není si mnohdy jistý, jaké sdělení chce interpretovat, téměř až průměrný a máločím uchvátí. Ovšem je jen a jen dobře, že tvůrci jistým způsobem myslí na důchodové časy u archaické hororové ikony, které se odebrání do ústraní kvapem blíží a stále ji krvežíznivé choutky ani v pokročilém věku neopouštějí.  Počítám s tím, že výši starobního důchodu vysloužilého zabijáka na penzi odhalí následné pokračování. 7/10 () (méně) (více)

dr.horrible

Skvelý začiatok zapadne po chvíľke v hromade nudy a trapnosti. Keď nás chcú potom zhruba v polke tvorcovia presvedčiť, že v priebehu jednej scény (!) vyburcovali celý lekársky  personál nemocnice (!), k hádzaniu žien a pacientov (!) o zem, v afekte verejného lynču, ide už o regulérny výsmech a urážku zdravého rozumu.  A hlavne je to strašne neuveriteľne a monotónne natočené. Jediná pozitívna vec po úvode je, že rodinu Laurie Strodeovej hrajú (opäť) sympatické herečky. Mne to na 2* nestačilo. ()

InJo

David Gordon Green se rozhodl, že natočí sequelovou trilogii k původnímu Halloweenu Johna Carpentera. Skvěle si vymyslel rozjezd (Halloween 2018) a jsem ochoten věřit, že má dobře vymyšlený i konec (Halloween končí). Nějak mu ale nedošlo, že do prostřední části vlastně nemá moc co dát. Hlavní hrdinku postavil úplně bokem a jiné nosné postavy vlastně nemá, takže udělal (kolektivním) hrdinou obyvatele Haddonfieldu. Většinu filmu tak hloupí a neschopní občané ve snaze Myerse zabít mu akorát nabíhají na nůž, aby se na konci ukázalo, že legendárního maskovaného vraha nejspíš ani zabít nejde (Wolverine hadr). Jsem zvědav, jak se tenhle "drobný" problém v následujícím dílu nakonec vyřeší. Mám totiž dojem, že tohohle pána by nejspíš nezastavila ani koupel v roztavené oceli či vystřelení do slunce... 50 % ()

Anderton

Chápem, že Green chcel trochu zariskovať a v závere je jasné, kam celá nová trilógia smeruje a o čom bude jej zakončenie. Mike vážne vraždí jedna radosť, avšak film by bol účinnejší ako priamočiary slasher, než dramaturgicky rozháraná cesta do minulosti a späť, kedy riešime traumy z Halloweenu roku 1978. Ako to už teda pri nových návratoch býva, po ľahkom nadšení z H 2018 prichádza sklamanie a ďalšia časť asi bude pre mnohých už peklom, pretože film proste skončil tak ako skončil a ani ja s takýmto nožíkom do chrbta nie som stotožnený. 5/10 ()

Frajer42

Určitě všichni známe ty situace, kdy se v hospodě s partou přátel ožerete jako hovada a domů se vám jaksi nechce, takže s radostí uvítáte, když nějakou chytrou hlavu napadne, že by nebylo špatné popadnout baseballové pálky a jít zmasakrovat nějakého masového vraha. Tímhle tvůrci udělali ze snímku neskutečně lacinou frašku. Celý děj na pozadí je tedy znovu extrémně ubohý a debilní. Na druhou stranu oceňuji, že si je toho snímek zřejmě do určité míry vědom a nebojí se prokládat děj velmi vítanými komickými vsuvkami. Ať už je řeč o zmasakrování důchodců, páru teplých bratrů, nejzbytečnějšího černého šerifa v celé historii kinematografie, či úžasné trojici vysíračských dětských koledníčků. Jednotlivé vraždičky jsou poměrně kreativní a oku líbivé. Do příště bych si žádal, aby děti neumíraly výhradně mimo kameru. Je to škoda. Kromě vražd, je třeba ocenit i tradiční hudbu. Jako zdejší filmový expert napříč všemi žánry, musím uznat, že zdejší průměrné hodnocení je naprosto odpovídající. Za mě [42 %] ()

Socrates

Obyvatelé Haddonfieldu, včetně členů tamního IZS, jsou tak nepředstavitelně nemožní, že si vlastně všechno to utrpení zaslouží. Strašně pitomý město. ()

Kudly4

Halloween, je má srdcovka a i když musím souhlasit, že tohle nebylo úplně ono, stále pod čtyři prostě nejdu. Retro flashbacky byly fájn, začátek byl výborný a úvodní titulky s legendární melodií přinášející husinu, excelentní. Postavy celkem ale nic moc, logika občas (klasicky) extrémně pod nulou, Jamie Lee Curtis nedostala vůbec žádný prostor (předpokládám ale, že v Ends se to bude točit jen okolo ní) a celkově atmosféra nebyla tak "depresivní a brutální" jako ve 2018. Každopádně, Gore vynikající, zabití je tu celkem dost (Top scény - důchodci s dronem, doktor v autě, skok z okna, homosexuální pár ..). Zklamaný nejsem, ale přeju si, aby to příští rok, bylo o dva levely lepší. ()

silentname

Vyzerá to tak, že "Halloween Kills" bude pre viacerých celkom slušná dávka sklamania na tento rok. A niet sa moc čomu diviť. Ja osobne asi nie som s filmom až na tak negatívnej polohe, no je pravda, že určité elementy mi bránili si film užiť poriadne. Pretože reálny potenciál tu je. Občas inak rozmýšľam, že či je už Michael Myers nejaký superzloduch, ktorý je nesmrteľný, alebo čo sa s ním dá reálne spraviť. Narodil sa ako človek, ale nie je možné ho ničím a nikdy zlikvidovať... a nič nikdy necíti, a každý zásah zvládne bez toho, aby z neho vyšla čo len jedna slabika... to už pre mňa nie je otázka, kto je Michael Myers, ale čo je vlastne Michael Myers? Ale okey... keď toto nechám stranou tak môžem povedať, že film má svoje vizuálne krvavé momentky, Michael tu prinesie asi väčší masaker než Cletus Cassidy vo "Venom: Let There Be Carnage". Minimálne pocitovo. Mne osobne ani nejako vysoko nevadí, že v tomto filme sa mestečko rozhodne postaviť Michaelovi a s heslom "Evil dies tonight" začnú reagovať ako úplne šialení. Je to niečo nové, celkom riskantné a opäť nejakým spôsobom reflektuje súčasné roky. A nielen v Amerike. A myslím, že to tvorcovia často nejakým spôsobom chcú. Takže fajn. Nie najlepšia časť filmu, ale nejaký zásadný problém tam nemám. No sú tu miesta, kde film trošku zabíja čas. Jamie Lee Curtis je vyslovene nevyužitá v tomto filme, no vezmime si aj fakt, že už má po šesťdesiatke a okrem toho po minulom filme zranená. Pocitovo mi však kvôli tomu vadia dve veci. Prvá - 2018 "Halloweenmal byť očividne len jednorazová záležitosť a miesto toho to bolo obnovené na trilógiu, lebo film zarobil prachy. A úplne umelo sa to teraz naťahuje a splieta. Druhá - Je to len vyslovene stredový film, ktorého momentálna výpovedná hodnota je veľmi chabá. A pôsobí len ako zbytočná medzizastávka medzi "Halloween" "Halloween Ends". Lenže sám o sebe tento film toho moc nespraví. Scénky s vyvraždením hasičov a časti pri kolotočoch ma bavili, no to sme mali skutočne Michaela Myersa, ktorý bol proste tým, čím bol vždy. Neviem. Kdesi ma ten film stratil, no nemôžem povedať, že by ma začal v niečom frustrovať. Takže vo výsledku je to skôr priemer. Hodnotenie: C+ ()

PetrPan

Freddy s Jasonem se ve svých sériích dočkali hravosti a odlehčení, Michael hrál prakticky vždy na vážnou notu. Asi nejzábavněji jej pojal Rob Zombie. David Gordon Green pak v roce 2018 natočil důstojnou poctu, o tom žádná. A u ní mělo zůstat. Dvojka hned od začátku jede v naprosto jiných kolejích a deformuje přímočarý slasher do psychologizujícího  komunitního příběhu o zmučeném Haddonfieldu. Nutno podotknout, že zcela neuvěřitelnému, nudnému a hloupě působícímu. Michaelovy vstupy, čti vražedné epizody, jsou sice zase moc fajn a kydlení  má svůj nezpochybnitelný krvavý půvab a náhodností a nesmyslností útoků báječně připomene osmdesátkové slashery, stejně jako Myersova nezranitelnost.  V závěru se pak Green vcelku originálně pustil jinou cestou než jeho vzory a místo zmrtvýchvstání v posledním díle volí vzpouru monstra ještě v tomto. No, jsem zvědavý, co má nachystáno na závěr. Nebýt těch kokotmunitních odstínů zůstal bych zase na čtyřech hvězdách. ()

Arsenal83

Nikdy som nebol najväčším fanúšikom Halloweenu, podľa mňa je to neustále varenie z vody. Jeden trápny zloduch so zakrvaveným nožom, za 40 rokov posun nikde. Vlastne pardon, posun tu bol. Máme tu konečne homosexuálov a dobrých černochov predstavených ako obete a naopak biely lynčovací dav. Presne tak, ako si to dnešná politická korektnosť žiada. ()

korbitch22

Jeden z nejzajímavějších kino zážitků všech dob. A s filmem to vůbec nesouvisí. Naprosto strašný. Já i bratr jsme odešli 20 minut před koncem. Poprvé jsem odešel z kina. Víc k tomu nemám co říct. ()

Chrustyn

David Gordon Green, před 3 lety velice dobře navázal, tak kde skončil Carpenter, vynechal všechny pokračování a po vzoru Halloweenu 2, přímo navázal, tak kde s Halloweenem 2018 skončil. Bohužel ale naštval všechny skalní příznivce původního filmu i spoustu těch, kterým svou verzí udělal docela radost. Rozbil vše co budoval jak Carpenter, tak i on sám a z Haloween zabíjí, udělal tupou ale svým způsobem docela chytlavou a řádně brutální vyvražďovačku. Zamrzí chování většiny postav i to, jakým způsobem ničí vybudovanou mytologii, ale pokud se divák přizpůsobí a uvědomí si, že kouká jen na slasher a to technicky velice podařený a vlastně docela vysokorozpočtový slasher, může se ve filmu docela slušně pobavit. Není to už nostalgická zábava s parádní atmosférou, ale krvák, kde Michael Myers překonal všechny své dosavadní rekordy, co se týká zabití. ()

Oktavianus

Jeden ze slabších Halloweenů, ale na rovinu, přátelé, proti tomu, jak před deseti lety zprznil tuhle úžasnou sérii zoufalý neumětel Rob Zombie, je to pořád veledílo. Ani na vteřinu není nuda (že tu o ní píše každej druhej komentář, nechápu), obrovské množství zábavných easter eggů, sedmdesátkový feeling a Myers v nejlepší formě. K tomu Loomis coby Pleasence! Takže ani nevadí, že to nezačíná samostatně - to se týkalo i dvojky z roku 1981, a jak je to skvělej film. Tak co chtít víc? Ano, postavy se chovají neskutečně nelogicky, ale to do slasheru patří. Ano, občas to je neúmyslně směšné (dvakrát jsem se rozesmál se slovy "no to si snad dělají prdel"). Ano, lidové povstání nebyl dobrej nápad, jak tuhle sérii posunout. Já si nejvíc budu stěžovat na vyzdvihovaný body count: tolik mrtvých je totiž spíš ke škodě než k užitku. Není náhoda, že nejlepší Halloween byl ten první, kde počet mrtvých byl nejnižší ze všech filmů. Umění není o množství, ale o kvalitě... Tady to Michael kosí ve velkým, takže se vytratí atmosféra a je z toho jen a pouze obyčejná vyvražďovačka s místy násilně na pilu tlačenými záběry na nechutnosti jen pro efekt. Já jsem ale staromilec... ()

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

18.10.2021

Poslední souboj, nový film režiséra Ridleyho Scotta (Gladiátor, Vetřelec), měl minulý týden v zámoří premiéru a jestli se někdo těšil, že se v budoucnu dočká více podobných historických velkofilmů,… (více)

O čem bude pokračování Halloweenu?

O čem bude pokračování Halloweenu?

30.07.2020

Režisér David Gordon Green nedávno poskytl rozhovoru serveru Total Film, ve kterém odhalil pár detailů týkajících se chystaného pokračování Halloweenu s podtitulem Kills. První zásadní informací je,… (více)

PF 2020

PF 2020