Herec Jay (Jason Mewes) se snaží vymanit ze škatulky, do které se během let v Hollywoodu dostal. Na radu nejlepšího přítele (Kevin Smith) kompletně změní celý svůj přístup k profesi. Nová herecká metoda, ke které přišel na základě knihy, začne ale brzy zásadním způsobem ovlivňovat jeho duševní zdraví. (Foibos)

Wacoslav1

Ale jo dalo se to vidět. Smíchy jsem se sice neumlátil, ale spousta známých béčkových ksichtů tu hraje o poznání víc v pohodě a sympatičtěji než v těch amatérských akčních zetkách nulového rozpočtu a invence.50% ()

Marze

Jason Mewes je unavený typologií svých rolí. Jeho buddy mu poradí, aby si přečetl knihu o metodě herectví. Tím v sobě nalezne bláznivost. Film po čas sklouzne do přehrávání herců, násilí a podivného smyslu pro zábavu. Je to zmatečné a bez pointy. Je zde sice pár překvapení a něco k zasmání, ale zdá se, že film je terapie režiséra Jason Mewes, který baví jen své fanoušky a pro nějž je to prvotina. ()

ScarPoul

Milá prehliadka starých známych béčkových tvári. To poteší. Šteky od Stana Leeho alebo Teri Hatcher sú super. Jason Mewes sa snaží najlepšie ako vie a nebyť kriminálnej zápletky tak by to bolo o triedu lepšie. Čakal som cestu človeka čo chce preraziť.. Niečo osobnejšie, úprimnejšie a hlavne nostalgickejšie. Po prvých 20 minutách sa to ale ujebe takou cestou, že si to doslova a do písmena pohráva s diváckym vkusom. Toto sa nemôže páčiť hádam nikomu. Oceňujem ale všetkých Mewesových kamošov, že do toho šli. Sú aj horšie debuty. Na druhú stranu sú ale aj omnoho lepšie. ()

Lacike

Je to taká zhúlenecká verzia JCVD. Komédia určená hlavne pre fanúšikov ranných filmov Kevina Smitha. V hlavnej úlohe je Jasom Mewes, ktorý tu hrá komickú verziu samého seba rovnako ako kopa ďalších Smithových spolupracovníkov plus pár ďalších hviezd. Sledujeme Mewesovu snahu vymaniť sa z úlohy Jay pri ktorej zažije kopu bláznivých situácií a pár ľudí za to zaplatí aj životom. V pár scénach má Mewes možnosť predviesť aj vážny výkon. Najlepšia je drsná hádka s Kevinom Smithom, ale väčšina filmu je bláznivá jazda, ktorá často využíva hlášky so starých Smithových filmov. Už nefungujú tak dobre ako keď zazneli prvýkrát, ale stále je to ešte nadpriemerná zábava a bojím sa, že Jay and Silent Bob Reboot nebude ani zďaleka takto vtipný. Vyústenie príbehu je uspokojivé. Viaceré camea ma potešili. Trochu mi bolo ľúto, že niektorí stáli Smithoví spolupracovníci tu chýbali. Napríklad. Ethan Suplee alebo Jason Lee. Damona s Affleckom som v tejto lacnej hovadine ani nečakal. Takisto mi bolo ľúto, že Teri Hatcher a Dean Cain nemali ani jednu spoločnú scénu v ktorej by pomrkli na staré dobré časy v Supermanovi. Ale kto chce vidieť Danny Treja ako buznu v ružovom + kopu ďalších celkom vtipných šialeností a popritom si užiť pomrkávanie na View Askewniverse, tak bude spokojný. 6/10. ()

Tony.cs

Film pro filmové fanoušky se spoustou známých, hlavně seriálových tvářích. Není to film pro obyčejného konzumenta, protože ten nezná nenajde spojitosti. Trochu jako Vincentův svět... Ale je to od mých oblíbenců, takže co. Za ty camea hvězdičku navíc. ()

StanislachKo

Takto. Objektívne to je celkom nedobre natočené a príbehovo nekoncepčné. Občas až tak, že to trochu bolí. Ale sú tam zo dva silné momenty, kvôli ktorým idem s hodnotením hore. Zo subjektívneho hľadiska. Podvod od polovičky (A reakcia hlavnej postavy, že fuh!, škoda, že som to nevidel skôr...) a jej konfrontácia s Kevinom pred nočným klubom. Plus kvantá cameií vrátane Stana Lee (ktorého som tu videl asi naposledy a fakt som ho tu nečakal...). Mewes sám seba narazil na rošt a dokázal, že nie je iba weedguy z pred Grocery storu. Ale že má sebareflexiu ako možno málokto. A nie len herecký talent. Dobre. Ďalšie potvrdenie, že modrá je tu len nič nehovoriace číslo. ()

borec999

Zaujímavá sebareflexia a experiment kde Jason Mewes ako režisér natočil film v hl. úlohe s Jasonom Mewesom, pri čom sa dej točí okolo Jasona Mewesa ktorý hrá samého seba,reflektuje svoju kariéru, pri čom sa snaží stať method actorom a hlavne získať Oscara. Okrem Mewesa tu máme aj jeho blízkeho kamaráta a spolupracovníka Kevina Smitha a vo vedľajších úlohách sa mihne aj pár béčkových hercov(Vinnie Jones,Gina Carano alebo Danny Trejo). Celkový prežitok závisí od toho, koľko toho o Mewesovi a jeho filmoch viete. Keďže ja som mal tú česť vidieť s ním len pár filmov a nie som jeho skalným fanúšikom, tak ma to až tak nechytilo. Ale vyslovene zlé to nebolo. Pár scénok pobavilo a dopozeral som to bez ujmy na zdraví. A záver ma dokonca úprimne pobavil tak, že som sa skoro váľal od smiechu. SPOILER Celý film totiž smeruje k záveru v ktorom tušíte že by Mewes mohol toho svojho vytúženého Oscara dostať a vyfúkne mu ho Danny Trejo s ružovým šálom okolo krku :D KONIEC SPOILERU Lepšie 2* 45% ()

marrrrian

Je logické, že ak sa má od niečoho Mewes odraziť, je ideálnou voľbou otvorene sa vrátiť k škatuľke, do ktorej ho Kevin Smith zatvoril a vydriapať sa z nej von priamo pred očami divákov. So Smithovou pomocou a s pomocou pár ďalších postáv, ktoré s ním, paradoxne, žijú v tej istej škatuľke. Táto rovina šliape, je niečim medzi najľahšou a najodvážnejšou cestou pre Jayov režijný debut. Fakticky je ale jeho šialenstvo dosť nevyvážený film striedajúci slabšie momenty s prekvapivo podarenými. Zážitok z filmu ale aj tak hodnotím skôr pozitívne. Vopred sa nedá odhadnúť, čo z toho nakoniec vylezie, otvára sa tu mnoho tém a mnoho odkazov. Ak však pristúpite na nie klasickú hru prelínania sa reality s absurdnými udalosťami, budete sa aj baviť, budete aj v napätí a v šialenstve budete môcť nájsť fungujúcu metódu. ()

em_zet

hergot, proc tak blby hodnoceni? spousta znamejch tvari a hromada brutalniho humoru. aneb nejvetsi kumst je udelat si prdel sam ze sebe. mimochodem prvni! :] ()