Rok 2018... Ľudstvo kolonizuje posledné neobývané miesta na Zemi - jej oceány. Lenže ani hlboko pod hladinou oceánov sa nedá vyhnúť konfliktom a nepriateľstvu. Úlohou posádky ponorky SeaQuest je zabrániť všetkým problémom a skúmať nekonečné temné diaľavy podmorských vôd. (oficiální text distributora)

Djkoma

Úvod do seriálu o velké ponorce, brouzdající moře a chránící spravedlnost byl rozhodně kvalitním startem pro budoucí (aspoň ze začátku) hit. Obsazení se podařilo a v seriálu se dále rozrostlo o pár zajímavých, tou dobou ještě neznámých, tváří. Nelze srovnávat se Star trekem a to je možná dobře. Za každý akčnější díl jsem byl velmi rád a vzhledem k velkému pacifismu ST, který byl narušen až novou generací bych opravdu vynechal celou Enterprise. ()

tron

Neviem, kedy presne štartoval tento smutne zabudnutý „morský sci-fi“ seriál u nás, každopádne v roku 1993 mal tron dvanásť rokov a nič lepšie v tej dobe neexistovalo. SEAQUEST s jej múdrym, rozvážnym a sympatickým kapitánom (Roy Scheider) a podarenou posádkou, prípadne originálnym nápadom umiestniť dej do záhadnejšieho priestoru, než ako je vesmír (a tým je, pochopiteľne, voda), nemal chybu. Keby sa hodnotila nostalgia, 100%. Bolo to leto plné nanukov a Zelenej vody. ()

corpsy

Meno výkonného producenta : Steven Spielberg, hovorí za všetko. Projekt, ktorý hlavne vďaka jeho menu získal už pred premiérov obrovský hype ( pričom sa to všetko odrazilo na sledovanosti - pravdepodobne polovica USA sedela v premiérový večer pri obrazovkách ) a na ktorý aj dostal. Kultovka, ktorá by sa hlavne nemala remakovať, ale už som to asi aj zakríkol. ()

foundation

trochu to nadhodnotim ale strasne sa mi tu pacil Roy Scheider.film mam nahraty este na vhs ke s ceskym dabingom ktory sa tiez podaril..celkovo mi to to strasne pripomina podmorsky Star Trek co bolo mozno aj tak trochu cielom ()

kissilen

Mne ako fanúšičke star treku a podobných záležitostí dopomohol k novým detským snom. Aj ja raz budem mať taký super život... Teraz už som myšlienkami a snami trochu inde, ale asi by som si pár častí znovu pozrela, keby sa dalo. ()

imaginer21

Zdařilý otvírák ke smutně zapomenutému sci-fi produktu devadesátek, jemuž (většinou) vévodí laskavá tvář Roye Scheidera a své si uloupl i nadějný Jonathan Brandis (který svět opustil taak předčasně, že je tohle dílko asi největší připomínkou jeho památky). Pro originalitu dávám subjektivní hvězdu navíc, i když to byl "jen" lehký nadprůměr. Ostatně jméno Spielberga mezi producenty o něčem hovoří samo za sebe. ()