Komentáře uživatelů k TV seriálu (17)

Je mi jasné, že by tento sci-fi seriál o boji s mimozemskou invazí v dnešní době neobstál - např. triky byly ubohé už v době premiéry na ČT někdy začátkem (v polovině?) devadesátých let. Každopádně jsem v té době jednou týdně v noci usedala k TV a s napětím sledovala, jak si lidský odboj poradí s nezvanými návštěvníky z vesmíru... a líbil se mi svalnatý klaďas Marc Singer:-). Hodnocení 4* je produktem dávné nostalgie, ani nevím, jak se mi tento seriál podařilo vůbec vykutat ze zaprášených hlubin mojí paměti.(21.7.2009)

Toto sú ďalšie 3 cca 90 - minútové epizódy, obvykle nazývané ako druhá séria. --- Treba povedať, že po tých rokoch od uvedenia na ČT 1 (čo tak reprízu vážení ???) tá nostalgia mierne opadla a napr. výkon MARCA SINGERA je na hranici odpadu, ale aj tak je to sci - fi klasika, ktorá nepochybne inšpirovala trebárs DEŇ NEZÁVISLOSTI. A napriek (z dnešného pohľadu) technickej nedokonalosti efektov, dávam pred tvorcami pomyselný klobúk dolu. (18.2.2009)(18.2.2009)

Ještě že máme remake :)(28.6.2010)

Na tenhle seriál se musíme dívat očima 25 let zpátky jako na většinu seriálové tvorby. Ale stále mě baví.(16.3.2011)

O něco slabší než první minisérie. Hlavně asi kvůli trochu nedotaženému konci, kdy to skoro vypadalo, že jim došly nápady a už to chtěli hodně rychle ukončit. Stále mi vadilo, že mimozemšťani mezi sebou mluvili anglicky a že "povstalci" v jejich řadách dokázali tolik, když jich ve finále bylo jen asi pět. Tím ale výčet negativ končí, protože to bylo stejně napínavé jako předchozí díly a hlavně se dostalo i na vývoj postav a jejich vztahy. V obsazení tentokrát vyčnívá Michael Ironside jako Tyler, který přebírá vedení (jako herec i postava), kdykoliv se objeví na scéně.(22.8.2011)

Skvělá,propracovaná věc,byť s ní nemá autor Keneth Johnson nic společného. Pro fandy Míši Ironsidea,povinnost. Parádní hudba. A že by to dnes naobstálo? Tak,pokud pominu efekty,tak v klídku a levou zadní.(5.8.2018)

Pokud se chcete dozvědět podrobnější informace, tak se podívejte na web o tomto původním seriálu Véčko.(2.10.2007)

Přímé pokračování, které drží standard předchozí miniserie. pokud se někomu líbila předchozí, bude i tato.(23.9.2017)

Majk postupně odkládá VHS kameru, bere do ruky zbraň a likviduje nepřátelské emzáky s čím dál větší bravurou akčního hrdiny. Někdy je až úsměvné, jak moc dobře mu to jde...:-) Dobře se podařilo vykreslit postupné získání kontroly mimozemšťanů nad obyvatelstvem a zdroji – za pomoci kamufláže, propagandy a technologické převahy. K dobru ještěráků ve filmu je třeba přičíst, že ne všichni emzáci s rozhodnutími svého vůdce souhlasí a několik jedinců se snaží pozemšťanům v odboji proti jejich vlastní rase pomáhat. Jejich spojenectví je v konečném důsledku klíčové...(18.8.2012)

Nevím, ale to pokračování už bylo takové křečovité a zbytečně dlouhé.(17.5.2010)

V: Final Battle je asi nejlepší série (s2) z původní trilogie "V". Do výborného příběhu o okupaci lidstva nastupuje vojenský veterán a žoldák Ham Tyler v podání Michaela Ironsidea a příběh nabírá na obrátkách po akční stránce. Triky už dnes sice trochu pokulhávají, ale jako celek jsou to 3 série s obrovským poselstvím a po příběhové stránce to hravě strčí do kapsy remake z roku 2009.(30.10.2010)

Navazuje na předchozí minisérii z roku 1983 (zde jako TV film). Opět má úžasnou atmosféru, zajímavé výkony i příběh. S českým dabingem jsem neviděl, protože se mi zdálo, že to degraduje kvalitu celého díla (pod dabingem byly slyšet originální zvuku a hlasy + šum). Co kvalitu trochu sráží je naprosto zpackaný konec. /SPOILER/ Proboha proč musí na konci Zemi zachránit malé dítě nějakou paranormální silou, když by stačilo, kdyby vědělo jen ten barevný kód, protože ho vidělo předtím? Proč hlavní padouška nepozorovaně uteče? /Konec SPOILERu/ Tak protot dávám jen 70%.(9.8.2011)

Tak tohle kdysi dávali na ČT v dvojhlasném českém dabingu. Tyhle díly tehdy nahrané na VHS jsem viděl a je to paráda. Jen škoda, že už je nikdy ani jednou od té doby nedali. Nikde. Děj je stále stejný. CÍL = ubránit se proti převlečeným plazům Akorát konkrétní příběh se zde již trochu změnil. Přidávají se jiné postavy, hraje jiná hudba. Plány a způsoby obrany jsou také trošku jiné. Tahle třídílná řada si dalších pět hvězdiček rozhodně zaslouží. Nic jí nechybí.(24.2.2018)

Pamatuju si že sem měl zakázaný se na to dívat, ale je to už hodně dávno(7.2.2008)

Pamatuju si že to dávala Čt 1 běželo to pozdě v noci myslim kolem pulnoci a mělo to jen dvoj překlad nevim už kdo mluvil holky ale chlapy Alfréd Strejček chtělo by to reprízu(24.2.2009)

Tento serial bezel v pozdnich hodinach a to jeste v simultanim dabingu. Ovsem i tak prvni serie byly velmi napinave. Serial se dost opiral o nektere principy nacistu a jejich propagandy. Nemce nahradili plazi z vesmiru. Specialni efekty odpovidaji dobe, ale pribeh vas vtahne do deje. Bohuzel jak jsem jiz psal prijde mi ze scenaristum dosla v poslednich dilech munice a serialu penize. Ale i tak stoji za podivani.(8.3.2009)

• numan

I po letech celkem koukatelné - i když už zdaleka ne tak dobré jako první původní miniserie. Freddyho Krugera jako hodného emzáka jsem si nemohl nechat ujít, ovšem od scénáře přes hudbu a herecké výkony až po režii je všechno horší než původní tříhodinovka. Kňórání tklivého "JamesLastLike" saxofónu v romantických scénách ještě lze brát jako úlitbu dobovým stereotypům, ovšem špiónka, hopcající během svého zásadního úkolu v útrobách mimozemského korábu na lodičkoidních jehlách už je moc i pro hodně velkýho naivku. Marc Singer jako hlavní klaďas se tu bohužel krutě zvrhnul. Ve vyšponovaných džínách je možná akceptovatelný jako "gaypussy", but jinak je to pozér a ne-herec. V každém záběru se chová hůř než Jennifer Lopez - pr*el v pozoru, vyhozenej bok a co obraz, to "hele, jaxem pjeknej"....Zdravím všechny, co tu do virtuálního prostoru sypou hlášky o tom, jak je nová verze Véčka horší, než originál. Je to samozřejmě naprostá krawina a vůbec ne qůli trikům a pokroku v technologiích vůbec. Ale přesto..... Jako 80ková reliqie zkousnutelné. Jo, a ještě taková prkotina: Extrémní počet scén, kdy si říkáte "aha, ty se moc vykecáváš, ty brzo umřeš..." Ale to už je hnidopišství, současné seriály z takových situací klidně vyfuní celou sezónu, takže vlastně progressivní prvek. :oD(7.5.2011)