Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství

• USA Doctor Strange in the Multiverse of Madness
Trailer 1

Doctor Stephen Strange (Benedict Cumberbatch) sešle zakázané kouzlo, které otevře dveře do multivesmíru, včetně alternativní verze sebe sama, jehož hrozba pro lidstvo je příliš velká. (honzikk)

Trailer 1

• Ve filmu vidíme vládce Dream Dimension (Snová dimenze), Nightmare. Nejčastěji je vyobrazen jako jeden z hlavních nepřátel Doctor Strange anebo Ghost Rider. Je schopen vytáhnout a přenést astrální formu lidí ve spánku do jeho dimenze, kde své oběti mučí a čerpá z nich potřebnou energii (bez ní by neexistoval). Navíc je všudypřítomný a kolem sebe šíří beznaděj. Tuto postavu jsme mohli poprvé vidět v komiksu „Strange Tales #110“ (1963) od legendárního dua Stan Lee a Steve Ditko. Nightmare je jeden ze zaporáckého týmu démonů – Fear Lords ( D'Spayre, The Dweller-in-Darkness, Kkallakku, Nox, Straw Man), jenž se spojili, aby dobyli a ovládli Zemi strachem. Tato skupina měla základnu v místě zvaném Hall of Fear v domovské dimenzi Nightmare a jeho bratrance The Dweller-in-Darkness zvané Everinnye. (3T)
  • Jedná se o první hororový film, který patří k MCU. (Kajman26)