Hotel Transylvánie: Transformánie

• USA Hotel Transylvania: Transformania (více)

Když se Van Helsingův záhadný vynález zblázní, Drak a jeho kámoši se promění v lidi a z Johnnyho se stane příšera! Drak a Johnny ve svých nových, nesourodých tělech se musí spojit a najít lék. S pomocí Mavise a Drakovy party hledají způsob, jak se změnit do původní podoby, než se jejich proměna stane trvalou. (Prime Video)

Rathalos

Hotel Transylvania uz stvrtykrat na filmovom platne,no a musim pochvalit tento diel,lebo je neskutocne vtipny,aspon mne sa tak javil,su tam dobre fory,zasmial som sa i pobavil,takze pre mna pat-hviezdickova crazy animovana zalezitost...:-) ()

MrHlad

Monstra se promění v lidi, Johnny se promění v monstrum a všichni musí zjistit, že rodina je to nejdůležitější na světě, i když si občas její členové nerozumí. Čtvrtý Hotel Transylvánie dělá to samé, co předchozí tři filmy. Jenže v nich ta grotesknost a přepálenost fungovala o dost lépe než tentokrát. Čtyřka občas působí jako film, kde se tvůrci rozhodli nezkoušet nové nápady a namíchali devadesát minut z toho, co fungovalo minule plus přidal na řevu a křiku. Transformánie je asi nejuřvanější film, jaký jsem kdy viděl. Ale pokud pořád nemáte téhle party dost, mohli byste být spokojení. Hraje se tu na jistotu tak moc, až mě to tentokrát poprvé regulérně nudilo. A vlastně i dost otravovalo. . ()

B!shop

Zatim nejslabsi dil ze serie, v podstate naprosto zbytecny pokracovani, kde i ten Sandler se jim na to uz vysral. Dejove sice klasicka blbost, ale tentokrat uz se film snazi i lehce poucovat o dulezitosti rodiny a podobne a bohuzel je to na ukor forku. Kdyz se nad tim tak zamyslim, tak jediny vtipny sceny jsou Draculovo cesta dzungli, to ostatni je jen takova vata s kupou starejch znamejch sympatickejch postav, jejichz premena je naprosto nevyuzita. Slabsi 3*. ()

Spiker01

Pro rodinku Drákulových jsem měl vždycky slabost a ačkoliv se tu jde viditelně co se týče smysluplnosti příběhu dolů, i čtyřka mě celkem bavila a i když se změnil po třech dílech režisér, přijde mi to kvalitativně na stejné úrovni. Nejvtipnější na tom je vyhazov Adama Sandlera z finančních důvodů a najmutí imitátora, takže to vlastně vůbec není poznat. Další díl bych si klidně rád za pár let dal, snad se prodej filmu Amazonu Soňákům vyplatil. ()

Xmilden

Těžko říct jestli kvalita vzrostla, rozhodně neklesla. Zajímavější příběh než minule, lidé se dokáží měnit v monstra a opačně. Adam Sandler tentokráte chybí, Drákulu mluví poprvé někdo jiný. Vůbec mě to nevadilo, protože u nás doma běžel dabing. Pokud by Transylvánie měla připutovat i za další 4 roky v podobné kvalitě, tak je to určitě lepší a méně strašidelné než další díly Doby ledové. 50% ()

Shakers

Prvé dva diely mi prišli celkom fajn, trojka ma už menej bavila a tato Transformánia je na podobnej úrovni čo sa kvality týka. To znamená, že pár dobrých vtipov sa tu nájde, ale ako celok to moc neohúri. Našťastie je to krátke, tak to celkom dobre odsýpa a zas vyložene nuda nehrozí, no predošlým prvým dielom sa toto tretie pokračovanie a celkovo štvrtý diel, nevyrovná. 60% - 3* ()

filmfanouch

Filmy Adama Sandlera mají spoustu fanoušků. A také spoustu odpůrců, kdy si na nich většinou smlsává především kritika. Po snímku Punch-Drunk-Love Paula Thomase Andersona či nedávném Uncut Gems od bratrů Safdieů se poté nejkladnějšího přijetí nicméně dočkala trojice animovaných filmů Hotel Transylvánie, kde Sandler namluvil hlavního hrdinu Drákulu. Ta je ve své kategorii rozhodně super, převedla celkem dost kreativních nápadů a mezi nejlepší filmy Adama Sandlera rozhodně patří. Železo se musí kout dokud je žhavé a zároveň se to s ním nemá přehánět. Čtvrtý film ze série Hotel Transylvánie by tak dávno ohlášen jako film, který celou sérii zakončí, Jenže Adam Sandler u toho tentokrát nebyl a nahradil ho imitátor Brian Hull. Stejně tak odešel režisér původních tří filmů Genndy Tartakovsky, který se alespoň chopil scénáře. A nakonec se kvůli pandemii COVID-19 zcela vyhnul kinům a Sony film prodalo streamovací službě Amazon Prime. Dá se na finále série alespoň koukat?   Lehká pachuť zklamání tam určitě je. Hlavní zápletka o tom, že se z monster stanou lidé a z lidí naopak monstra přitom na první dobrou působí poměrně nosně, ve finále ale vlastně celý nápad působí jako brutálně nevyužitý. Hotel Transylvánie 4 s podtitulem Transformánie přitom nikdy nekoketuje s hranicí snesitelnosti a je to prostě oukey animák. Kouzlo předchozích tří filmů je ovšem tak trochu pryč a jako finále série je to přeci jen tak trochu neuspokojivé.   Předchozí tři filmy se víceméně drželi kontinuity ohledně chování postav, čtvrtý film ovšem v tomto tak trochu selhává. Drákula je v jistých momentech zcela tak trochu mimo charakter, který si za první tři filmy vybudoval a celý ústřední konflikt, který způsobí rozběh zápletky je čistě jeho vinou. Celé by to dávalo přitom dávalo smysl, kdyby to byl Drákula zhruba v polovině prvního filmu. Možná ve finále prvního filmu. Po druhém a třetím filmu se ovšem opět skutečně chová tak trochu jinak. Musí se ovšem ocenit imitátor Brian Hull, protože by člověk absenci Adama Sandlera prakticky nepoznal.   Z výměny rolí monster a lidí nakonec vypadne pár zábavných vtípků, film je poté velmi krátký a po přeměně Johnnyho na monstrum a Drákuly na člověka se vlastně jen jde pro MacGuffin. A pak vyraší nějaký ten konflikt. A pak to skončí, kdy to celé vlastně tak trochu víceméně zavírá jakoukoliv možnost se sérii pokračovat. Přesto ovšem závěr se kterým tvůrci přijdou působí tak trochu zvláštně a lehce naznačený koncept, kterým by se celá série případně přeci jen mohla pohnout kupředu vlastně ve finále nepůsobí dvakrát zajímavě.   Nejen co se týče změny charakterů postav, ale i co se týče kontinuity je vlastně čtvrtý díl v mnoha momentech skutečně mimo, většina postav hrají druhé a možná až třetí housle a mytologie je skutečně výrazně nabouraná. Přesto je ovšem na Hotel Transylvánie 4 zajímavé to, že se vrací k ústřednímu motivu prvního filmu a vztahu mezi Drákulou a Johnnym. Což je věc, která v druhém a třetím filmu šla na druhou kolej a vztah Johnnyho a jeho upířího tchána je ve finále uzavřen uspokojivě. Ten film je sice velmi krátký a kvůli tomu musí sázet na kulometné tempo, přesto ve finále přeci jen funguje jako neurážející animované dobrodružství, které v rámci možností tu sérii vlastně uzavírá pořád celkem slušně. Přesto to lehce zamrzí a ani slušná animace (vlastně celkem lehce zaostávají za předchozími díly) to dvakrát nespasí..   Velmi zábavná animovaná série se dočkala částečně polomrtvého zakončení, které má zábavné momenty, předání poselství či zakončení motivů z prvních filmů zvládá celkem slušně a jinak vlastně tak trochu přichází o kouzlo předchozích filmů. Je to pořád slušné, vlastně ovšem osobně přestávám litovat toho, že série končí. A dost možná lepší teď nežli později, kdyby laťka mohla ještě klesnout. Možnost, že se dočkáme nějakého toho Direct-to-Video sequelu je ovšem nejspíš pořád velmi pravděpodobná.... () (méně) (více)

silentname

"Hotel Transylvania: Transformania" podľa všetkého uzatvára veľkú filmovú sériu o monstrách a ich živote v čarovnom hoteli. Ja som osobne asi nikdy nebol veľkým fanúšikom tejto série. Najmä vďaka tej strelenej počítačovej animácii (a to sa nejako nezmenilo... Johnnyho energetické pohyby sú niekedy fakt strašné) a faktu, že Mavis dokopy bola veľmi nudnou postavou, ktorá len bola vždy nástrojom pre posúvanie príbehu. Ale akosi musím povedať, že tentokrát sa tu dostalo niekoľko tak dobrých fórov, že som sa na tomto filme asi smial zo všetkých najviac. Možno vďaka tomu, že sa trošku vymenili role a potom tie situácie pôsobia úplne inak. Draculovo utrpenie počas toho "výletu" je skutočne podľa mňa celkom sranda. Príbehovo to neprináša dokopy nič nové, postavy sú dokopy tie isté čo sme mali v minulosti, nikoho nového sa moc nedočkáme. Neviem ani prečo som si to vlastne tak užil. Možno som bol na tento film nejako naladený, alebo mi proste sadol ten šialený humor, čo sa tu objavil. Neberte ten pozitívny rating z mojej strany moc vážne, osobne si myslím, že ak nemáte radi klišé, tak to skutočne bude pre vás ťažké sledovať. Lebo toto sa dá predvídať od A do Zet a nemá to moc originálnych nápadov. Ale bavil som sa. Takže tak. Hodnotenie: B- ()

Stanislaus

"Transylvánské hotely" jsem sice nikdy nežral a bral jsem je hlavně jako oddychovky určené primárně pro mladší publikum, i tak mě ale dokázaly místy pobavit i napnout. Čtvrtý díl bohužel trestuhodným způsobem zabil jinak chytlavý námět s transformací postav a takřka zazdil humornou, ale i akční stránku filmu. Postava Johnnyho je otravnější než kdy předtím a nebýt pár scének s gerontem Murraym, člověk by ani necuknul koutkem. Závěrečné ponaučení se pak ve výsledku ztratí jako pára nad hrncem. ()

rikitiki

Být režisérem, tak tenhle scénář hodím scenáristovi na hlavu a řeknu mu: „Hele, hoď tam aspoň nějaký humory, jo?“ Kdybych byla producentem, tak si řeknu: „Vtipný to sice není, ale značka ještě táhne, takže na tom pořád vyděláme.“ Asi tak. Oblíbené postavičky tentokrát nejsou ani trochu zábavné, a když se pokoušejí o humor, vyleze z toho jen trapárna. A zas ten příšerně melodramatický důraz na rodinu. SHRNUTÍ: Jakoby se Drakula dal z krevní diety na veganskou. ()

ARI50

Pro mě je to pořád dělo animák, prohozene role, a bum příběh plný zábavy. Už od prvního dílu si našel u mě místo, každým dílem je příběh lepší, někdy slabší ale pořád to je svět příšer co zbožňují. ()

luka4615

Zcela zbytečné pokračování, které vyjma několika vydařených gagů a povedené animace prostě nemá čím zaujmout. Tohle je zkrátka jeden z těch případů, kdy nezkrotná touha po větším zisku zcela zastínila potřebu nějakých kvalitnějších filmových ingrediencí. Škoda. „We are expanding the hotel!” ()

MoiJe

Na štvrtý diel obstojné. Hlavné postavy sú všetky na facku a nie je tu žiaden poriadny vtip, ale aspoň je to farebné a má to rýchly spád. ()

M.i.k.e

jednička byla svého času výborná,ale s každým dalším pokračování jde Hotel Transylvánie víc a víc do řitě.Už trojka se pohybovala chvílemi na hranici snesitelnosti a tady už je to místy dost za ní.Hlavní podíl na tom má Johnnyho postava,která je neskutečně debilní a otravná a i když věřím,že děti bude bavit,každý dospělý divák z ní zákonitě musí dostat kopřivku.Samotný příběh není nijak originální,ale určitě se z proměn lidí v příšery a příšer v lidi dalo vytěžit víc,než pár povedených vtípků a víc nic.Zamrzí i absence Adama Sandlera.Jeho náhradník se sice snaží přiblížit jeho hlasovému projevu seč mu hrdlo stačí,ale není to ono.To,že nakonec nový hotel skončil přímo na Amazon Prime,tak není vůbec překvapení....40% ()

Vyhy

Už od třetího dílu beru HT jako zábavu pro děti, což mi i čtvrtý díl potvdil. Občas to má nějaké dobré nápady a dospělý divák se pousměje, ale jinak celou dobu se jedná o pohádku, která už nefunguje tak dobře, jako první dva díly. Tím pádem bych už Hotel nechal u ledu. ()

honajz2

Hotel Transylvánie je pro mě tou nejzvláštnější filmovou sérií, protože mi zatím každý díl sedl úplně stejně. Jako fakt ÚPLNĚ, že bych je ani seřadit od nejlepšího po nejhorší nedokázal. Nicméně čtyřku jsem původně bral jako špatný vtip, ale když vyšlo najevo, že to fakt bude, měl jsem celkem pochopitelné obavy, ale ty jsem měl i u trojky. Jenže tady se ty moje obavy už bohužel částečně potvrdily, protože i když se to na jedno zhlédnutí dá a samotný nápad je hodně fajn, už to prostě není ono a moc to neobstojí ani jako příjemná zábava. Svůj účel to splní, vyloženě špatné to není, ale člověk (a mám pocit, že asi ani ta děcka) z toho moc nemá. Holt je to pokračování skutečně tak zbytečné jak se zdálo, ale co už, z příjemného konce v trojce je tady aspoň konec definitivní, doufám. Jestli ne, na pětku už mě nic nenaláká. Řetěz jednoho neuvěřitelného jevu byl přerušen, padla kosa na kámen a já tím pádem nemám jiný důvod se téhle sérii věnovat. 2* ()

vydumnica

Hotel Transylvania 4. Najprv som si pomyslela, no čo tam vedia ešte nové vymyslieť a čuduj sa svete, aj štvrtý diel baví :-) a dokonca je to aj celkom originálne. Tentokrát si Dracula vyskúša, aké to je byť smrteľným človekom a naopak Johnny zistí, aké výhody a nevýhody to má, keď sa z neho stane drak. Spoločne sa vydávajú na dobrodružnú cestu do džungle. Pekné 3*. Bude aj piate pokračovanie? ()

Martrix

Jednou za čas se podívat na infantilní animák, určitě nezaškodí ani předospělému chlápkovi...jsem si řekl. A jo, neuškodilo mi to. Nemusel jsem použít víc mozkových buněk, než stačí na udržení svěračů a víček. Jedny aby se neotevřely, druhé nezavřely. Premisa není blbá a jakýsi potenciál tam je, ale pořád je to hloupoučká pohádka s jasným poučením dětí. Oproti jedničce kouzlo vyprchalo a přestože nechyběly ani vcelku dobré nápady, tak mě to moc nebavilo. Bylo víc než jasné jak to dopadne, i jak se k tomu konci bude směřovat. Ale těžko si stěžovat, že se nekoná žádný další Shrek, nebo aspoń nějaká lepší pixarovina. Hotel Transylvánie: Transformánie, je jednoduše průměrný animák. ()

SniperG1

Transylvánie si mě od prvního dílu omotala kolem prstu a jsem hrozně moc rád, že i čtvrtý díl má stále vysokou laťku...75% ()