Reklama

Reklama

Diskuze

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Tvrdolín Veliký

Tvrdolín Veliký (hodnocení, recenze)

blackkocour

Medzi najlepšie série sa radí 3-5 séria. To je vedecky dokázané. Simpsonovská gold éra skončila s epizódou o "Arminovi Tamzarianovi" to je začiatok 9. série. 

Echelon1

Echelon1 (hodnocení, recenze)

Pierre

Tak 10. séria patrí do vrcholného obdobia Simpsonovcov, je tam mnoho výborných dielov. Keď počujem 10. séria, tak ma hneď napadne diel Školní večírek, typicky veľmi pohodový a vždy ma bavilo, keď mal diel doplnkovú paralelnú dejovú linku.

Uživatel Echelon1 smazal svůj příspěvek.

Pierre

Pierre (hodnocení, recenze)

Echelon1

Jojo, taky bych tak řekl, protože já mám nejradši tak 4-10 séríí a z toho nejradši mám snad desátou, protože je tam plno skvělých dílů (Šťastná doba Hippies a další.) Ale v tomto období je těch dobrých dílů stejně hodně v každé sérii. Od 11. řady mi příjde, že se ten začína trochu měnit, což vyvrcholí asi tak ve čtrnácté, hlavně s výměném dabérů Homera, kde mě ten Bedrna hodně chybí. Ale tak do té +-20.to je to  ještě celkem fajn. Od dvacaté bych už bohužel moc dobrých dílů nenašel, ale může to být i tím, že už je moc nesleduji. Mě ty nové série fakt nebaví.

na příspěvěk reagoval Echelon1, Echelon1, blackkocour

Tvrdolín Veliký

Tvrdolín Veliký (hodnocení, recenze)

Vianočné epizódy a epizódy z budúcnosti sú fajn. Ale napríklad epizódy kde rodina cestuje do inej krajiny už nestoja za reč. V minulosti si tvorcovia dokázali urobiť lepšie srandu z kultúrnych rozdielov. Teraz je v tom kŕč a trápnosť.

Echelon1

Echelon1 (hodnocení, recenze)

Pierre

Vskutku, prvý film bol na prelome 19. série, a povedal by som, že seriál prešiel tromi etapami, kde vždy po cca jednej dekáde a +-10 sérií sa menil charakter. Terajšia fáza za začala objavovať práve od tej 19.-20. Ale nutné dodať, že v tých sériách tesne nad dvadsiatou sú stále výborné diely, niektoré označujem za jedny z mojich najobľúbenejších, hlavne diely fajn rodinného charakteru.

na příspěvěk reagoval Pierre

Pierre

Pierre (hodnocení, recenze)

O těch přípravách druhého filmu  kolojí asi různé neoficiální zvěsti už několik let, dokonce jsem slyšel  i nějaké vyjádření tvůrců, že je to jen otázka času. Ale nic oficiálního na stole stejně zatím podle mě není, nikdy nebylo a myslím, že ani nebude.

Jinak Simpsonovi ve filmu jsou ještě celkem fajn a tak nějak jejich uvedení byl poslední světlý bod. Pak už to začalo jít do kytek. Kdyby to tím filmem ukončili, byl by to vhodný a ještě důstojný konec.

na příspěvěk reagoval Echelon1

Idée_fixe

Idée_fixe (hodnocení, recenze)

Echelon1

To netuším, ale řekla bych, že jo, po takovém úspěchu jedničky...

Navíc Maggie přeci na konci sladkým hláskem zaševelí "Bude dvojka?" :-D

na příspěvěk reagoval Echelon1

Echelon1

Echelon1 (hodnocení, recenze)

Idée_fixe

Bola vôbec potvrdená príprava 2. dielu? Pokiaľ viem, tak len zneli nejaké zvesti, že možno/chceli by atď. ale žiadna priama príprava a postupne sa toho vzdali úplne. 

na příspěvěk reagoval Idée_fixe

PanPyzamo

PanPyzamo (hodnocení, recenze)

Simpsonovi ve filmu byl dle mého názoru skvělý film a osobně jsem si i tehdy říkal, že by nebylo špatné udělat dvojku. Dnes už to ale vidím jinak, protože seriál jde s kvalitou dolů a tak si ani nemyslím, že by se tento film povedl. 

na příspěvěk reagoval Idée_fixe

RigorMortis

RigorMortis (hodnocení, recenze)

Pierre

Zlatá éra Simpsonovcov je dávno preč a ani prvý film nebol svetoborný (keď sa na to pozriem po rokoch). Toto už je podľa mňa iba zbytočné mlátenie mŕtveho koňa a ďalší dôkaz chamtivosti amerických filmárov a snahy vytiahnuť peniaze z čohokoľvek. O tej politickej agende, ktorú tu spomína Echelon ani nehovorím. 

na příspěvěk reagoval Pierre

Pierre

Pierre (hodnocení, recenze)

Echelon1

Vidím to stejně.

Není na to ambinace, není na to chuť, není na to poptávka, není na to situace (nemyslím covid, ale třeba teď to nové dabování černých postav černochy apod.) Simpsonovi už jsou tak trochu prežitek a na druhý celovečerák už je bohužel pozdě. Už nikoho nic nového se Simpsnovými snad ani nezajímá.

na příspěvěk reagoval RigorMortis

Echelon1

Echelon1 (hodnocení, recenze)

Pierre

Nemyslím si, že vznikne. Nevidím ani takú ambíciu, nie to ešte potenciál na úspech u verejnosti. Možno je to aj dobre, tvorcovia majú stále väčší problém vytvoriť fungujúci dej pre 20 min. epizódy (do toho sa tam masívne primiešavajú politické agendy), nie to ešte film. Navyše pomaly umierajú aj dabléri.

na příspěvěk reagoval Pierre

Pierre

Pierre (hodnocení, recenze)

Nevěřím, že to vznikne a pokud náhodou zázrakem ano, tak určitě za hodně dlouho. Navíc Simpsonovi jsou už v posledních letech aková hrůza, že snad ani není o co stát.

na příspěvěk reagoval Echelon1

Idée_fixe

Idée_fixe (hodnocení, recenze)

Rayen1

Dobrá poznámka, ve 12 - 16 by se tím forkem většina asi fakt pobavila, prostě zřejmě asi jako u různých "specielních" vtípků, jsou tyto cíleny na určitou věkovou či zájmovou skupinu. :-)

Pak máš vtípky / narážky, které ocení asi fakt jen dotyčný znalý toho kterého tématu (např. když jsou v Simpsnech odkazy či parodie na různé filmy, nebo když Cimrmani vykládali vtípek, který mohli ocenit jen chemici, či třeba vtípky o violistech pro hudební příznivce, etc. etc.).

Rayen1

Rayen1 (hodnocení, recenze)

Idée_fixe

Jasný no, podobně jako fart jokes :D Vtipný jednou, navíc když ti je patnáct šestnáct a řeže s tebou puberta, ale rychle se to přejí :D A neřikám, že se i ve třiceti fat joke nezasměju, to jo, ale nemusim to mít všude :D

 

To jen tak na okraj :D

na příspěvěk reagoval Idée_fixe

Idée_fixe

Idée_fixe (hodnocení, recenze)

Rayen1

Jo tak, já netušila, že jsi to viděl po tak dlouhé době, to pak úplně chápu.... A souhlasím, že to šlo udělat i jinak, to jako bez debat, zřejmě si mysleli, že pomočování je taková bžunda, až se z toho všichni smíchy pomočí. :-D

na příspěvěk reagoval Rayen1

Rayen1

Rayen1 (hodnocení, recenze)

Idée_fixe

Pro mě to byl spíš šok, když znáš toho starýho Homera a starej humor ze starejch serií a najednou takhle strašně zazděj Homera jako nějakýho... nevim jaký je správný slovo... prostě to byl šok, vrátit se k Simpsponům po letech (plácnu, tehdy to bylo skoro po deseti letech) a jako jeden z prvních dílů vidět tohle. A přitom stačilo, kdyby udělali jen to, že má Homer noční můry, to pomočování prostě asi nezkousnu, přes to nejede vlak, prostě konečná, je to tam prostě přes čáru a k tomuhle seriálu se to nehodí, neni to vtipný ani zbla a neni to fér vůči starýmu Homerovi... jen řikám... :D

na příspěvěk reagoval Idée_fixe

Idée_fixe

Idée_fixe (hodnocení, recenze)

Rayen1

:-DDD (Ten černoch a husy na paštiku :-)))

 

S tím dětstvím jsi to popsal hezky, mám to podobně. :-)

 

Díl s Počátkem je nářez, jeden z těch vyjímek pro mne, to pomočování tam vlastně je chvíli na začátku, a jde o to se dopídit těch příčin, ale ten děj tě pak tak vcucne, že na nějakého Houmieho v plinkách si ani nevzpomeneš. :-D Ono když jim odpustíš to pomočování, tak je to skvěle udělané, pro ty, kdož viděli (a mají rádi) Počátek ideální. ;-)

Ten díl s tou pandou je Homer vs. důstojnost (akorát si nevzpomenu, z které série), jak mu Mr. Burns pod příslibem stále většího balíku peněz dával nesmyslné úkoly pro své vlastní pobavení (např. měl hodit pudink na Lennyho, hrát si na batole na podlaze WC, etc.).

na příspěvěk reagoval Rayen1

Rayen1

Rayen1 (hodnocení, recenze)

No... začal jsem teď koukat na celý Simpsonovi od začátku a prvních devět řad je fakt dokonalejch (no, první řada byla ještě trochu taková prapodivná, ale pak se to nějak ustálilo, postavy maj svůj charakter a příběh, ne jako Smiders, kterej byl v první řadě černoch :D), od desátý už se začalo ukazovat pár slabších dílů, ale pořád to jde. Ono hlavně desátou řadu (plus mínus, nebral jsem to na řady jako dítě) mám tak nějak spojenou s dětstvím, když jsem každý úterý běžel z chovatelskýho kroužku domů, abych na ČT1 v 18:00 stihnul další díl :D A když jsem ho zameškal, měl jsem prostě smůlu, buď to vyžebrat u kamarádů, co si to nahráli na VHSku nebo čekat, jestli nebude někdy repríza... sám jsem si to mohl nahrát, ale video blblo a někdy se stalo, že se nenahrál zvuk, popřípadě zůstala původní zvuková stopa z filmu, co jsem mazal (jednou jsem měl na VHSce Noční můru z Elm Street s audiostopou Mr. Beana, ten smích tomu dal úplně novej rozměr :D).

 

Ono hlavně dneska mi přijde, že Prima COOL to do nás rve pod tlakem jak do husy na paštiku, dřív bejval jeden díl týdně, kolik je jich dneska denně? A to neplatí jen pro Simspnovi, jde i o TBBT, HIMYM a další pořady...

 

Pro mě seriál skončil momentem, kdy parodoval Počátek, když se Homer pomočoval. Jako - WTF?! I když jsem slyšel, že pro někoho to skončilo mnohem dřív, když tvůrci nechali Homera znásilnit pandou. Ten díl si matně pamatuju, ale asi byl tak hroznej, že jsem se ho prostě rozhodnul ignorovat...

na příspěvěk reagoval Idée_fixe

Idée_fixe

Idée_fixe (hodnocení, recenze)

reich

Mám to podobně.... Nejraději mám 1. - 8. sérii, ale pak se to ještě dalo, stále si drželi jistou úroveň, ale od cca 20. série už to hodně sláblo, od cca 25. série jsou fajn tak max pět dílů z každé, a poslední série už ani nesleduji, jen sem tam nějaký díl, víceméně náhodně.

Taky mne mrzí, že právě od té zhruba 20. série to už ani moc není pro děti, někdy už fakt přestřelují. Což by bylo v pořádku, kdyby to původně nebylo cíleno jako dětský / rodinný seriál. Např. u takových (když už jsme u těch animovaných) Griffinů či South Parku bylo už od začátku jasné, že je to pro dospělé (a když děti, tak minimílně 12 - 15 leté).

reich

reich (hodnocení, recenze)

MerlinPolcic

Za mě seriál slábne už dlouhou dobu... Osobně Simpsonovi snesu do 13 série, pak dám ještě 14-17... No a pak od 20 to šlo dolů se vším, vtipy žádné, nuda  nuda prostě od 25 to šlo ještě níž... 

Na film jsem zvědavý, jelikož 1 nebyla špatná, líbila se mi i, ale bojím se toho, že opravdu z toho může vzniknout kravina... 

na příspěvěk reagoval Idée_fixe

MerlinPolcic

MerlinPolcic (hodnocení, recenze)

Úroveň seriálu slabne a nejde to až tak pomaly takže do roku 2022 to celé asi vyústi do kraviny. 

na příspěvěk reagoval reich

Tvrdolín Veliký

Tvrdolín Veliký (hodnocení, recenze)

Film potrebuje silnú súčasnú tému. Ako mal South Park cenzúru, Simpsonovi ve filmu ekológiu...Neviem s čím prídu teraz, aby to malo presah

Uživatel blackkocour smazal svůj příspěvek.

Reklama

Reklama