Henry Warren je vlastník půdy posedlý skupováním veškerých dostupných pozemků ve farmářském městečku v Georgii. Dvě parcely mu však uniknou a on je za každou cenu hodlá získat. Hlavou afroamerické rodiny Scottových, která vlastní jeden z Henryho vytoužených pozemků, je Rose, jež kdysi sloužila v rodném domě Henryho ženy Julie Ann. Henry proto pošle za Rose svou manželku, aby s ní promluvila. Nejenže Rose s prodejem nesouhlasí, ale ještě je z nečekaného návrhu tak rozrušená, že zemře na infarkt. Záhy poté se stane novým majitelem půdy její tvrdohlavý syn Reeve. Henry se mezitím snaží odkoupit také farmářství chudého bělošského páru, svého bratrance Roda McDowella a jeho ženy Lou. A protože statek McDowellových sousedí se Scottovými, Reeve a Rod se rozhodnou spojit své síly proti Henrymu. Ten následně zahájí násilnou odvetu. (Cinemax)

teplic

Rasová melodráma s humornými momentami, ktorá sa ťahá ako práca na plantáži. Tretinu vyhodiť a bolo by to lepšie. Záver mimoriadne naivný a harmonický, ba až sugerujúci. Ale logický vzhľadom na dobu. ()

Martin741

Natocit film o spore pre podu medzi 2 rodinami je super namet na film. Hlavne tie dialogy, to bola radost pocuvat. Kvalitny, hodne podceneny film : 77 % ()

Courtemanche

Film sice dobrý, ale není až natolik zajímavě napsaný, aby to bylo na více než dvě hodiny. Malinko člověk víc otevře oči když uvidí Faye Dunaway (26 let), ještě o kousek víc když se objeví Jane Fonda (30 let), a nakonec když se objeví černoška Diahann Carroll (32 let), tak oči už nejdou zavřít. Ona podle mě by zastavila i ropné pole. ....... Je to příběh bělošské a jedné černošské rodiny (vůbec ne náhodou), boj o půdu mezi sebou. ()

Malarkey

V roce 1967 v americké kinematografii zřejmě frčelo točit milostné scény doslova na krev. Po každé jsem totiž měl pocit, jak kdyby tam ty holky ty chlapy div neznásilnili hned po střihu. Všechno je to tak nějak v křeči a působí to strašně agresivně. Třeba zrovna Michael Caine. On v mládí vypadal jako rapl a když jste ještě k tomu v tomto filmu pozorovali, jak dává pusu Jane Fonda, tak to skoro vypadalo, jak kdyby se před tou kamerou bránila a tu pusu vlastně vůbec nechtěla. Příběhově je to taky hrozně průměrný a v tomto případě vzorově naivní tak, jak to v US kinematografii nemám rád. ()

• Faye Dunaway v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)