poster

Varieté

 • německý

  Varieté

 • anglický

  Jealousy

Krimi / Drama / Romantický

Německá říše, 1925, 72 min (SE: 95 min)

Hudba:

Erno Rapee

Producenti:

Erich Pommer
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (8)

 • Psema
  *****

  Hudba cílená snad na ty nejhloupější diváky a fanoušky Kluse (jo, vím, že to nedává smysl) na pěst. Ale ten film je vizuálně i po skoro století taková bomba (navíc fungující i po stránce příběhu, výkonů a gradace), že to jsem ochotný přehlédnout. Užil jsem si to, Takže díky, KVIFF.(6.7.2015)

 • poz3n
  *****

  Tohle je opravdová magie němého filmu. Karl Freund byl génius a jeho záběrování působí chvílemi jako zjevení dokonalosti. Malý pohyb jeho kamery a daný moment má tak neuvěřitelnou sílu, kterou marně hledá většina dnešních spektáklů. A co víc, Varieté i skvěle pracuje se střihem (a to si přiznejme, není úplně silná stránka některých němých filmů), a v kombinaci se skvěle voleným rakurzem kamery a velikostí záběrů vytváří v některých momentech až dechberoucí zážitek (Například když se Artinelli snaží do svého pokoje nalákat Berthu-Marii: využití nájezdu na Artinelliho ucho - tedy změna velikosti záběru uvnitř záběru samotného - a následná jízda spolu s přicházející B-Marií je po stránce celkového temporytmu naprosto dokonalým momentem). Silný zážitek. A to i v podání experimentálního soundtracku, který tu vzbuzuje tolik emocí. Já si to užil v jednom balení. 9/10(13.11.2018)

 • CiTrus007
  *****

  Zrekonstruovaná verze Dupontova Varieté je opravdovým klenotem rané kinematografie. Již klasický příběh o nevyhnutelnosti nevěry ozvláštnila zvuková složka od skupiny The Tiger Lillies. Nový audiodoprovod má vskutku na divácké vnímání filmu velmi silný vliv, jelikož kromě hudby obsahuje také zpěv, který v některých chvílích volně přechází v melodramatickou naraci až v dabing. Velice příjemný experiment. 9/10 [KVIFF 2015](4.7.2015)

 • Davered
  ***

  Klenot neme ery v prekrasne rekonstrukci, ale bohuzel to cele zabila naprosto idiotska hudba ignorantskych bridilu Tiger Lillies. Zmrvit nemy film zpivanim (tedy spis nez zpev to bylo krakani), ktere nejen vysvetluje dej, ale dokonce dopredu prozrazuje, co se stane je proste netolerovatelne. Texty jsou navic ohromne repetitivni (kolikrat zaznela slova "variety" a "jealousy?") a reduktivni. Ohromna hanba a filmovy zlocin nejhorsiho kalibru.(6.7.2015)

 • MartinNDL
  *****

  Nádhera. Nesmrtelný devadesátiletý německý staříček prodělal pár dalších plastik a doktoři mu jako bonus do jeho němé tváře voperovali zpívající mluvítko Tiger Lillies. Antický příběh o tragické lásce, pomstě a závisti situován pochopitelně do varieté mezi artisty. Kombinace poctivého herectví, nadčasových záběrů a perfektně trefené kabaretní hudby je skutečným meisterstuckem.(7.7.2015)

 • LuccinyFilmy
  ****

  Začínám mít čím dál větší slabost pro němé filmy - nejsou jen oknem do historie, ale i zajímavou ukázkou toho, že určité filmové techniky a příběhy jsou ještě starší, než byste čekali. Ve Varieté zaujmou záběry z krkolomných akrobatických vystoupení; pochvala patří očnímu herectví zhrzeného manžela a pohlavek skupině Tiger Lillies, kteří se nechali unést vlastní egem a pokusili se z filmu udělat videoklip ke svému často zcela nesychronnímu kvičení.(4.7.2015)

 • Vakosik
  *****

  Jestliže film přežije devadesát let, je němý a stále se lidem líbí, už to svědčí o jeho nepopiratelných kvalitách a netřeba více dodávat. Nově vytvořená hudba by nebyla špatná nebýt hloupých textů, jimiž je film v podstatě komentován zpěvem. Němý film rozhodně nemusí být komentován a ani mě nezajímá, co si o ději a postavách myslí zpěvák skupiny The Tiger Lillies, kterou stejně jako většina lidí neznám. [50. MFFKV](8.7.2015)

 • StaryMech
  ***

  Jannings a Freundova kamera (spolu se střihem) jsou na čtyři hvězdičky, scénáři bych dal tak dvě. Písňový doprovod Tiger Lilies - nic proti nim samotným! - jsem neriskoval.(22.6.2019)