Varieté

• německý

Varieté

Jealousy

Krimi / Drama / Romantický

Německá říše, 1925, 72 min (SE: 95 min)

Jestliže film přežije devadesát let, je němý a stále se lidem líbí, už to svědčí o jeho nepopiratelných kvalitách a netřeba více dodávat. Nově vytvořená hudba by nebyla špatná nebýt hloupých textů, jimiž je film v podstatě komentován zpěvem. Němý film rozhodně nemusí být komentován a ani mě nezajímá, co si o ději a postavách myslí zpěvák skupiny The Tiger Lillies, kterou stejně jako většina lidí neznám. [50. MFFKV](8.7.2015)

Klenot neme ery v prekrasne rekonstrukci, ale bohuzel to cele zabila naprosto idiotska hudba ignorantskych bridilu Tiger Lillies. Zmrvit nemy film zpivanim (tedy spis nez zpev to bylo krakani), ktere nejen vysvetluje dej, ale dokonce dopredu prozrazuje, co se stane je proste netolerovatelne. Texty jsou navic ohromne repetitivni (kolikrat zaznela slova "variety" a "jealousy?") a reduktivni. Ohromna hanba a filmovy zlocin nejhorsiho kalibru.(6.7.2015)

Zrekonstruovaná verze Dupontova Varieté je opravdovým klenotem rané kinematografie. Již klasický příběh o nevyhnutelnosti nevěry ozvláštnila zvuková složka od skupiny The Tiger Lillies. Nový audiodoprovod má vskutku na divácké vnímání filmu velmi silný vliv, jelikož kromě hudby obsahuje také zpěv, který v některých chvílích volně přechází v melodramatickou naraci až v dabing. Velice příjemný experiment. 9/10 [KVIFF 2015](4.7.2015)

Když jsem si prohlížel program varského festivalu hledal jsem filmy, které by mohly být něčím výjimečné a málokdo by je mohl před tím vidět. A právě Varieté dokonale splňovalo tato kritéria. Už při příchodu do Městského divadla mi bylo jasné, že mě čeká neopakovatelný filmový zážitek.. a bylo to tak. Varieté má skvěle vystavený děj, který svým způsobem velmi jednoduchý a v některých momentech velmi úderný, především za doprovodu perfektní hudby The Tiger Lillies. Někomu ta hudba šla na nervy, ale já jsem si jí užíval každičký okamžik.. Varietééé! (KVIFF/Městské divadlo)(4.7.2015)

Nádhera. Nesmrtelný devadesátiletý německý staříček prodělal pár dalších plastik a doktoři mu jako bonus do jeho němé tváře voperovali zpívající mluvítko Tiger Lillies. Antický příběh o tragické lásce, pomstě a závisti situován pochopitelně do varieté mezi artisty. Kombinace poctivého herectví, nadčasových záběrů a perfektně trefené kabaretní hudby je skutečným meisterstuckem.(7.7.2015)