poster

Varieté

 • německý

  Varieté

 • anglický

  Jealousy

Krimi / Drama / Romantický

Německá říše, 1925, 72 min (SE: 95 min)

Hudba:

Erno Rapee

Producenti:

Erich Pommer
(další profese)
 • CiTrus007
  *****

  Zrekonstruovaná verze Dupontova Varieté je opravdovým klenotem rané kinematografie. Již klasický příběh o nevyhnutelnosti nevěry ozvláštnila zvuková složka od skupiny The Tiger Lillies. Nový audiodoprovod má vskutku na divácké vnímání filmu velmi silný vliv, jelikož kromě hudby obsahuje také zpěv, který v některých chvílích volně přechází v melodramatickou naraci až v dabing. Velice příjemný experiment. 9/10 [KVIFF 2015](4.7.2015)

 • MartinNDL
  *****

  Nádhera. Nesmrtelný devadesátiletý německý staříček prodělal pár dalších plastik a doktoři mu jako bonus do jeho němé tváře voperovali zpívající mluvítko Tiger Lillies. Antický příběh o tragické lásce, pomstě a závisti situován pochopitelně do varieté mezi artisty. Kombinace poctivého herectví, nadčasových záběrů a perfektně trefené kabaretní hudby je skutečným meisterstuckem.(7.7.2015)

 • Davered
  ***

  Klenot neme ery v prekrasne rekonstrukci, ale bohuzel to cele zabila naprosto idiotska hudba ignorantskych bridilu Tiger Lillies. Zmrvit nemy film zpivanim (tedy spis nez zpev to bylo krakani), ktere nejen vysvetluje dej, ale dokonce dopredu prozrazuje, co se stane je proste netolerovatelne. Texty jsou navic ohromne repetitivni (kolikrat zaznela slova "variety" a "jealousy?") a reduktivni. Ohromna hanba a filmovy zlocin nejhorsiho kalibru.(6.7.2015)

 • Vakosik
  *****

  Jestliže film přežije devadesát let, je němý a stále se lidem líbí, už to svědčí o jeho nepopiratelných kvalitách a netřeba více dodávat. Nově vytvořená hudba by nebyla špatná nebýt hloupých textů, jimiž je film v podstatě komentován zpěvem. Němý film rozhodně nemusí být komentován a ani mě nezajímá, co si o ději a postavách myslí zpěvák skupiny The Tiger Lillies, kterou stejně jako většina lidí neznám. [50. MFFKV](8.7.2015)

 • LuccinyFilmy
  ****

  Začínám mít čím dál větší slabost pro němé filmy - nejsou jen oknem do historie, ale i zajímavou ukázkou toho, že určité filmové techniky a příběhy jsou ještě starší, než byste čekali. Ve Varieté zaujmou záběry z krkolomných akrobatických vystoupení; pochvala patří očnímu herectví zhrzeného manžela a pohlavek skupině Tiger Lillies, kteří se nechali unést vlastní egem a pokusili se z filmu udělat videoklip ke svému často zcela nesychronnímu kvičení.(4.7.2015)