Rozhýbej to! (festivalový název)

• Dánsko

En kort en lang

Shake It All About

Shake It

Komedie / Romantický / Drama

Dánsko / Německo, 2001, 98 min

Další ze skandinávských vztahových eskapád. Bohužel ne dost vtipné na komedii a ne dost silné na drama. Navíc takovouhle zápletku už člověk viděl několikrát a ve skandinávském pojetí už to přece jen vypadá dost stejně. Fakt, že se zde neřeší vztahy na klasické heterosexuální rovině, na tom nic nemění. V podstatě film, který nijak nevybočuje z průměru.(19.10.2009)

tak nevím, jestli dát 4 nebo 5*. takhle jsem se už dlouho nebavila. Myslím, že je ale úplně jedno, jestli to bylo o homosexuálech, takovéhle krize a jejich řešení se dají vztáhnout na jakýkoliv pár, nicméně tato sestava tomu dodala trochu větší šťávu. Mads Mikkelsen je fakt skvělý, ať už se líbá s kýmkoliv. Tento film si určitě ještě někdy pustím. Příjemné spojení vážné tématiky s humorem.(13.12.2008)

Je mi nesmírně sympatické, že Dánové už na přelomu milénia točili filmy o homosexuálech, které se vyhýbaly tradičnímu (a dodnes velmi rozšířenému) zobrazení ve stylu: “Jsem gay, společnost mě odsuzuje, snažte se mě pochopit.” V tomhle filmu jsou všichni gayové se sami se sebou smířeni, jsou integrovaní do společnosti a jejich orientace pro děj filmu jako takového nehraje žádnou významnou roli. Mads Mikkelsen a Troels Lyby jsou kouzelní a jejich společné momenty, kdy je mnohé vyřčeno pouhým úsměvem, gestem nebo pohledem, jsou samy o sobě důvodem, proč En kort en lang vidět. Škoda jen těch z dálky předvídatelných zvratů (noční jízda autem, polonahý chlapec v bytě, závěrečná scéna), které celkový dojem poněkud srážejí a bez kterých bych s radostí šla s hodnocením o hvězdičku výše.(15.1.2014)

Místo Rozhejbej to se to možná mohlo jmenovat " Rozjebej to:)) Ne, pojebej ne, protože tohle byla hodně povedená jeba*ka. Ujeblá, to ano. Ujeblá, šílená, na dány hodně rozverná, ale zase snesitelně, protože já normálně rozverné romatické komedie ignoruju velkým obloukem:). Místama až surrealistické, na konci nerealistické, ale tak nějak mi to bylo jedno, mělo to švih, šťávu, vtip a u titulků jsme si dokonce zatancovali, jak nás tá závěrečná smršť brutálně klišoidních romantických úchyláren rozjařila:) Bravo.(20.2.2015)

Úsmevne, úprimne a s obdivuhodnou ľahkosťou podané dramatické vzťahové čachry-machry, obalené prekvapivo neotravnou a nepodliezavou sexuálnou liberálnosťou. Ďalší z tých severských moc fajn filmov, ktoré ma udivujú, koľko horkokrvnosti a citu v sebe títo "polo-eskimáci" ukrývajú. A Mikkelsen je vážne výborný herec v úplne každej emocionálnej polohe.(9.10.2009)