Sezame, otevři se (TV pořad)

Sesame Street

Animovaný / Loutkový / Komedie / Rodinný / Fantasy / Hudební

USA, 1969, 60 min

Jim Henson, Frank Oz, Fran Brill, Alan Arkin, Charlotte Rae, Eugene Byrd, Leonard Jackson, Mr. T, Casey Kasem, Frank Welker, Stockard Channing, Gedde Watanabe, Raul Julia, Michael Jeter, Alison Bartlett, Will Lee, Kim Raver, Alicia Keys, Kristin Chenoweth, Carlo Alban, Keshia Knight Pulliam, Ben Stiller, Robert De Niro, Liam Neeson, Lily Tomlin, Grace Slick, Jill Scott, Andrea Martin, Cameron Diaz, Conan O'Brien, Tyler James Williams, Jeremy Redleaf, Jack Black, Tina Fey, Brandon Slagle, James Taylor, Pete Seeger, Leslie Feist, Rosemary Clooney, Alexis Cruz, Amy Sedaris, Lorne Greene, Steven Schub, Paul Benedict, Shirley Jones, Bill Irwin, Michelle Obama, Shola Lynch, Wendy Williams, Clarice Taylor, Sarah Jessica Parker, Tony Bennett, Michele Mariana, Bobby Moynihan, Brian Doyle-Murray, Dan Blocker, Arte Johnson, Kirstie Maldonado, Scott Hoying, Mitch Grassi, Avi Kaplan, Kevin Olusola, Samantha Tuffarelli, Michael Easton, Victor Borge, Hal Smith, Michael Chang, Savion Glover, Bruno Mars, Colbie Caillat, Wynonna Judd, Al Roker, Rachael Ray, Tim Gunn, Patti LaBelle, James Randi, Janelle Monáe, Amar'e Stoudemire, Jason Jones, Madisyn Shipman, Kylie Goldstein, Caroll Spinney, Frances Foster, Jessica Stone, Samantha Bee, Andrea Bocelli, John Tartaglia, Gustavo Dudamel, Lin-Manuel Miranda, Marilyn Sokol, Olan Soule, Alaina Reed-Hall, Jaime Sánchez, Yo-Yo Ma, Jim Nabors, Brandon Maggart, Celia Cruz, Wynton Marsalis, David Shiner, Little Richard, Bill McCutcheon, Ruth Buzzi, Branford Marsalis, Brandon Soo Hoo, Lou Rawls, Larry Block, Jake Ryan, Steve Zuckerman

Kostýmy:

Bill Kellard
  • Monoxid

Tak na tohle jsem a vždycky jsem byla alergická. Možná si řeknete, že jsem měla už jako dítě špatnej vkus, ale nic to nezmění na tom, že jakmile jsem v televizi zahlídla tyhle chlupatý příšery, kterejm během mluvení skáče hlava a do toho se ozývaj krákavý zvuky , který jakoby měly vycházet ze švu mezi horní a dolní 'čelistí', utíkala jsem (pozdějc vypínala...). Málokdy dávám odpad, ale z tohohle je mi na blití. Žádný děti bych na to koukat nenechala.(6.3.2011)

Myslím si, že soudit dětský pořad očima dospěláka, je trochu hloupé. Už proto jsem dala hodnocení 5 hvězdiček, protože si pamatuju, jak jsem tento pořad měla jako malá ráda. Navíc byl "Sezam" vypuštěn do světa v 60. letech se záměrem zvýšit gramotnost amerických dětí (cca 3-5letých) zábavnou a nenucenou formou, což se povedlo velmi dobře. Takže srovnávat ho například s pohádkovým českým Krtečkem, kterého mám samozřejmě stokrát radši, mi přijde nesmyslné, jelikož si oba pořady kladou jiný cíl. Škoda, že teď už v podstatě podobné pořady nevznikají...(22.1.2013)

Dětský vzdělávací evergreen a to téměř po celém světě co víc dodat. Myslím si že i učitel národů Jan Ámos Komenský, by s touto výukou ve stylu jeho didaktického spisu "Škola hrou" souhlasil, ba i dokonce by se mu možná líbila..? Ale skotačící plyšáky Ernieho, Berta, Žabáka Kvaka, Bohouše, Elma, Keksíka a Počtáře ty bych určitě měl rád. Klasika která by se mi jako dítěti určitě líbila. Ale mi jsme měli Jů a Heleho posléze Studio kamarád, a také jsme vyrostli tak co(28.1.2007)

Pojašené a neohrabané bábky, ktoré mi v detstve nebúrali predstavy o detskej fantázii a nesnažili sa ma za každú cenu poúčať. Celý seriál je ako zájazd príšeriek z inej planéty , ktorým robia exkurziu ľudia a z tých si vedia tí milo protivní a škaredí "maňásci" spraviť deťmi milovanú a vkusnú srandu.(6.3.2015)

Vzhledem k tomu, že je to vzdělávací seriál pro děti, tak to nutně musí být (aspoň v určitých fázích) dementní. Ale muppeti a jejich scénky jsou zvládnuté moc dobře a zasmát se jím může i dospělý člověk. Čtvrtá hvězdička je za skorokultovní Mahna mahna (pro neznalce: http://www.youtube.com/watch?v=7JZY0F79ZoI).(20.11.2008)

• - Pořad získal od roku 1984 neuvěřitelných 122 cen Emmy v denní kategorii. (Ruuzha)