poster

Matador

 • španělský

  Matador

 • slovenský

  Matador

 • anglický

  Matador

Drama / Thriller

Španělsko, 1986, 110 min

Komentáře uživatelů k filmu (50)

 • slunicko2
  ***

  Perverzní rozkoš z krásy zabíjení. 1) Pro 37letého Pedra Almodóvara (scénář, režie) jsou nejrůznější společenská tabu nikoli překážkou, ale výzvou. V tomto případě sadomasochistické propojení sexu a smrti rozvíjí "perverzní rozkoš z krásy zabíjení" (komentátorka Faye). 2) Úzkoprsou morálku ovšem režisér nijak nemiluje - oděl ji do role bigotní katoličky (matka Angela), čímž jakoby nám říkal - radši smrt, než tohleto. 3) Zajímalo by mě, jaký má pan Almodóvar vztah k býčím zápasům. 4) Ani zde nesmí chybět slaďoučký 26letý Antonio Banderas (Angel).(19.4.2015)

 • huzgi
  ****

  Až snad "hitchcockovsky" laděný Almodovar lehce střižený Colombem. Opět krásná balance nad propastí kýče, čestně ustátá... Docela kousek od Truffatovy Ženy od vedle.(23.6.2010)

 • Jungler
  ***

  Klasicky uchylny Almodovar. Hezky vylet do duse dvou narusenych bytosti, ktere jsou smrti fascinovani natolik, ze ji touzi nejen privozovat ostatnim lidem, ale navic si ji touzi i sami prozit. Btw... Banderas je v roli neuveritelneho ucha a joudy naprosto dokonaly :-)(27.2.2013)

 • rey17
  ***

  Pro mne 3,5 hvězdičky. Zajímavý komentář: jojinecko(26.9.2011)

 • kubilov
  ***

  Matador byl úplně první film, ve kterém uznávaný španělský režisér Pedro Almódovar zamířil do dramatičtějších a celkově vážnějších vod, přesto je však stále znát jeho charakteristický rukopis, což se krásně projevuje už u první, lehce šokující, scény s masturbací u televize. Poprvé také dává větší prostor svému hereckému objevu - Antoniu Banderasovi, který se mu za důvěru odměnil velmi kvalitním ztvárněním velmi nelehkého a podivného charakteru v pokřivené vražedno-sexuální hře plné mrtvol, sexu, lhaní a všemožného matení. Ačkoliv mě jako celek film až tolik nezaujal, jde vidět jasný progres co se týče Almodóvarovy režie, která už byla líbivější a přirozenější.(11.3.2014)

 • Cukro
  ****

  Zaverecna scena je definiciou sexuality. Nic pre ludi co uz 15 rokov raz do tyzdna preferuju len misionara pri zhasnutom svetle po tichu aby ich nepoculi susedia.(10.4.2016)

 • Ganka
  ****

  Banderas:"Chci se přiznat ke znásilnění jedné dívky." - policajtka:"Proč já nemám takové štěstí." Tahle hláška se Almódovarovi teda povedla, patrně jediný komický prvek. Od první vteřiny filmu až do konce člověk hledí s překvapeným a na půl vyděšeným výrazem. Jinak zajímavě perverzní film. Klasický Almodóvar.(5.9.2016)

 • f1
  ****

  Samozrejme opet ponekud nekonzervativni snimek ukazujici, jaci lide jsou a ne, jak vypadaji. Oproti Hollywoodu. Pribeh uz tady nekdo popsal, ale nedodal, jak nadherne jsou detaily popisujici jednotlive postavy Angelova maminka, pravnicka, Toreador, sluha, psycholozka. V podstate nejkrasnejsi je konec, kdy lide daji prednost zatmeni slunce pred, vsak vy vite a vy, co jste nevideli, tak se na to podivejte.(19.6.2007)

 • CountessSuza
  *****

  "Zlo je naše přirozenost.... A dobro?....Dobro je spíš jen záchvatem. " :)))(16.2.2019)

 • Sicilius
  *

  Absurdní propletenec primitivních úchylů pro naivní diváky, prostě Almodovar nezklamal(9.12.2016)

1 2 3 následující >>
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace