• španělský

• slovenský

Drama / Thriller

Španělsko, 1986, 110 min

Perverzní rozkoš z krásy zabíjení. 1) Pro 37letého Pedra Almodóvara (scénář, režie) jsou nejrůznější společenská tabu nikoli překážkou, ale výzvou. V tomto případě sadomasochistické propojení sexu a smrti rozvíjí "perverzní rozkoš z krásy zabíjení" (komentátorka Faye). 2) Úzkoprsou morálku ovšem režisér nijak nemiluje - oděl ji do role bigotní katoličky (matka Angela), čímž jakoby nám říkal - radši smrt, než tohleto. 3) Zajímalo by mě, jaký má pan Almodóvar vztah k býčím zápasům. 4) Ani zde nesmí chybět slaďoučký 26letý Antonio Banderas (Angel).(19.4.2015)

Až snad "hitchcockovsky" laděný Almodovar lehce střižený Colombem. Opět krásná balance nad propastí kýče, čestně ustátá... Docela kousek od Truffatovy Ženy od vedle.(23.6.2010)

Klasicky uchylny Almodovar. Hezky vylet do duse dvou narusenych bytosti, ktere jsou smrti fascinovani natolik, ze ji touzi nejen privozovat ostatnim lidem, ale navic si ji touzi i sami prozit. Btw... Banderas je v roli neuveritelneho ucha a joudy naprosto dokonaly :-)(27.2.2013)

Pro mne 3,5 hvězdičky. Zajímavý komentář: jojinecko(26.9.2011)

Matador byl úplně první film, ve kterém uznávaný španělský režisér Pedro Almódovar zamířil do dramatičtějších a celkově vážnějších vod, přesto je však stále znát jeho charakteristický rukopis, což se krásně projevuje už u první, lehce šokující, scény s masturbací u televize. Poprvé také dává větší prostor svému hereckému objevu - Antoniu Banderasovi, který se mu za důvěru odměnil velmi kvalitním ztvárněním velmi nelehkého a podivného charakteru v pokřivené vražedno-sexuální hře plné mrtvol, sexu, lhaní a všemožného matení. Ačkoliv mě jako celek film až tolik nezaujal, jde vidět jasný progres co se týče Almodóvarovy režie, která už byla líbivější a přirozenější.(11.3.2014)

Zaverecna scena je definiciou sexuality. Nic pre ludi co uz 15 rokov raz do tyzdna preferuju len misionara pri zhasnutom svetle po tichu aby ich nepoculi susedia.(10.4.2016)

Banderas:"Chci se přiznat ke znásilnění jedné dívky." - policajtka:"Proč já nemám takové štěstí." Tahle hláška se Almódovarovi teda povedla, patrně jediný komický prvek. Od první vteřiny filmu až do konce člověk hledí s překvapeným a na půl vyděšeným výrazem. Jinak zajímavě perverzní film. Klasický Almodóvar.(5.9.2016)

Samozrejme opet ponekud nekonzervativni snimek ukazujici, jaci lide jsou a ne, jak vypadaji. Oproti Hollywoodu. Pribeh uz tady nekdo popsal, ale nedodal, jak nadherne jsou detaily popisujici jednotlive postavy Angelova maminka, pravnicka, Toreador, sluha, psycholozka. V podstate nejkrasnejsi je konec, kdy lide daji prednost zatmeni slunce pred, vsak vy vite a vy, co jste nevideli, tak se na to podivejte.(19.6.2007)

"Zlo je naše přirozenost.... A dobro?....Dobro je spíš jen záchvatem. " :)))(16.2.2019)

• Sicilius

Absurdní propletenec primitivních úchylů pro naivní diváky, prostě Almodovar nezklamal(9.12.2016)

1 2 3 následující >>