Bývalý špičkový matador Diego Montes vede v Madridu školu pro toreadory. Zabíjení v aréně mu chybí, tak moc, že tuto posedlost a vášeň obrací do vztahu k ženám. Diegův žák Ángel (Antonio Banderas) je citlivá duše vychovávaná matkou, náboženskou fanatičkou. Aby dokázal svému učiteli mužnost, pokusí se Ángel znásilnit Diegovu snoubenku. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Michelleee

Almodovara mám fakt ráda a myslela jsem, že mě už nemá čím překvapit, ale zjevně jsem se spletla:) Matador mě docela vyděsil-fascinace smrtí a násilím tu podle mého vkusu přesahuje míru..nicméně je to moc zajímavý snímek, ale asi ne pro každého..vyžaduje toleranci diváka-já jí mám dost, takže dávám****. ()

isla

nevedela som,ze almodovar dokaze byt taky uchylny.postavy sa vyzivaju v odtatych hlavach,dokonca pri tom masturbuju alebo zabijaju svoje obete sponami pri sexe.tazko spracovatelna tema,aby to nevyzeralo samoucelne,almodovar to vsak zvlada a co viac,koniec je presne taky,aky mal byt a sice jediny,aky pripadal do uvahy."Ešte nikdy som nikoho nevidel tak štastného."..... ()

Helmut02

První setkání s Almodóvarem nezklamalo. Co mě však zaujalo především, byla vizuální stránka filmu. Především pak kamera a krásné kompozice záběrů. Příběh sice nebyl tak zajímavý, aby mě chytil a vůbec nepustil, ale přesto jsem zcela spokojen. Není to sice nejlepší film, který jsem kdy viděl, ale rozhodně není špatný nebo průměrný. ()

Rockerman

Je to už mé deváté setkání s mistrem Pedrem a opět mě nezklamal. Ikdyž nejde o jeho "TOP" film, ty přišly až později, jedním si můžete být jisti. Almodóvar točí neobyčejné filmy s neobyčejnými příběhy. A takový je i tento film. Film o páru maniákálních vrahů, jednomu skoronásilníkovi a pošukovi a je zde i trocha typického černého humoru, jak to P.A. umí. ()

elshish

Bylo by hloupé konstatovat že ten film je průměrný. Naopak!! Je opět originální. Prostředí matadorské školy je vystiženo do posledního detailu. Jednotlivé postavy mají svou danou úlohu zmáknutou do poslední pídě. Závěr s propojením zatmění slunce je opravdu strhující.. ()

huzgi

Až snad "hitchcockovsky" laděný Almodovar lehce střižený Colombem. Opět krásná balance nad propastí kýče, čestně ustátá... Docela kousek od Truffatovy Ženy od vedle. ()

kubilov

Matador byl úplně první film, ve kterém uznávaný španělský režisér Pedro Almódovar zamířil do dramatičtějších a celkově vážnějších vod, přesto je však stále znát jeho charakteristický rukopis, což se krásně projevuje už u první, lehce šokující, scény s masturbací u televize. Poprvé také dává větší prostor svému hereckému objevu - Antoniu Banderasovi, který se mu za důvěru odměnil velmi kvalitním ztvárněním velmi nelehkého a podivného charakteru v pokřivené vražedno-sexuální hře plné mrtvol, sexu, lhaní a všemožného matení. Ačkoliv mě jako celek film až tolik nezaujal, jde vidět jasný progres co se týče Almodóvarovy režie, která už byla líbivější a přirozenější. ()

iz67

Tak na začátku jsem přemýšlel o 5-ti hvězdách. Mělo to atmosféru a přitom věrhodnost. Vyvrcholení se však Pedrovi podařilo o řád, resp. o 2 hvězdy hůř než Marie a Diegovi. ()

Jungler

Klasicky uchylny Almodovar. Hezky vylet do duse dvou narusenych bytosti, ktere jsou smrti fascinovani natolik, ze ji touzi nejen privozovat ostatnim lidem, ale navic si ji touzi i sami prozit. Btw... Banderas je v roli neuveritelneho ucha a joudy naprosto dokonaly :-) ()

f1

Samozrejme opet ponekud nekonzervativni snimek ukazujici, jaci lide jsou a ne, jak vypadaji. Oproti Hollywoodu. Pribeh uz tady nekdo popsal, ale nedodal, jak nadherne jsou detaily popisujici jednotlive postavy Angelova maminka, pravnicka, Toreador, sluha, psycholozka. V podstate nejkrasnejsi je konec, kdy lide daji prednost zatmeni slunce pred, vsak vy vite a vy, co jste nevideli, tak se na to podivejte. ()

Ganka

Banderas:"Chci se přiznat ke znásilnění jedné dívky." - policajtka:"Proč já nemám takové štěstí." Tahle hláška se Almódovarovi teda povedla, patrně jediný komický prvek. Od první vteřiny filmu až do konce člověk hledí s překvapeným a na půl vyděšeným výrazem. Jinak zajímavě perverzní film. Klasický Almodóvar. ()