Reklama

Reklama

Chen qing ling

(seriál)
  • Čína 陈情令
Trailer

Epizody(50)

V magickém světě znepřátelených klanů čelí dvě spřízněné duše zrádným úkladům a odhalují temné tajemství, které souvisí s tragickou událostí z minulosti. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (14)

Zíza 

všechny recenze uživatele

Začnu negativy. Edit scén – občas scény nenavazovaly na tu předchozí, začaly třeba tam, kde už postava v předchozí scéně šla. I herci měly občas jiný makeup (například zranění, jednou krev tekla, podruhé byla setřená, pak zase tekla). Do toho nějaké nepovedené triky v zobrazení monster (pes, i ta želva nic moc). Některé kulisy působily opravdu levně, místo kamene koukal polystyrén. Některé souboje působily až směšně, jejich choreografie nebyla nijak zvlášť promyšlené. Do toho děj v minulosti byl moc dlouhý. Hraní si na vesnickou rodinku taky. Chápu, proč to tam bylo, ale přišlo mi to moc dlouhé, až mě to chvílemi otravovalo, protože jsem chtěla okamžitě do přítomnosti a řešit tyhle záhady. Naštěstí jsem se ve 33. díle dočkala… No ale jinak mě to bavilo. Vývoj postav, nikdo nebyl černý, ani bílý. Všichni měli své motivace, své charaktery a těch se drželi. Nikdy se nestalo, že by nějaká postava najednou jednala nelogicky, mimo svůj daný charakter. A při takovém množství postav je to opravdu skvělé. Příběh byl promyšlený, autorka věděla, co chce, do toho zasadila postavy a velmi dobře to rozehrála a skvěle dohrála. Na obrazovku to naskákalo bez BL prvků, ale koho to trápí, když tam jde to silné pouto mezi Weiem a Lanem velmi dobře vidět. Proč? Nejde jen o dobrý scénář, ale i o velmi dobře zahrané postavy. Co se týče hereckých výkonů, vlastně si nemohu stěžovat. Všichni hráli své složité postavy s vervou a kvalitně. Postavy procházely různými vývoji, divák je mohl sledovat a buď s nimi soucítit, nebo je nesnášet. Ale nemohl říct, že to či tamto přišlo zničehonic. Vše mělo své místo a smysl. Tuhle logiku a skvělé herecké výkony všeobjímalo krásné prostředí, hladila nádherná hudba a zdobily pěkné kostýmy (tedy co se týče klanů, obyčejní lidé = obyčejné hadry). Na to, že wuxiu nemusím, vlastně mi ten žánr moc neříká, tak jsem si to užila a byla velmi mile překvapena. Asi bych se to nebála doporučit komukoliv. ()

Skeksis 

všechny recenze uživatele

Čo je toto za kravinu?! Vôbec neviem, o čo tam išlo. Ľudia, ktorí všetci vyzerajú ako cez kopirák, trepú blbosti, herectvo preafektované, SGI mizerné, tá ruka s pazúrmi vyzerala ako vyrobená škôlkármi na Halloween. A, áno, odháňať zlých duchov treba jednoznačne zo strechy:)). Jedna hviezda ani neviem za čo, asi za snahu o niečo, čo sa im nepodarilo. ()

Reklama

kklepkaa 

všechny recenze uživatele

Mám ráda tento typ tvorby, takže tenhle seriál byl pro mě jasná volba. Viděla jsem delší verzi, ale mám pocit, že ta kratší by asi i stačila (pouze 20 dílů), ale rozhodně nelituju. Za tu čínskou cenzuru jsem i docela ráda. Sice jsem nečetla předlohu (takže netuším kam až autorka zašla), ale nemyslím si, že by se do tohoto světa hodilo nějak víc BL prvků. Myslím si, že i tak, kdo chce, tak to v tom vidí a nebo naopak :-) Musím říct, že seriál se opravdu povedl a až na drobné mouchy asi nemám větších výtek. Sem tam se nepovedly některé triky či masky, ale jinak je to radost pohledět. Ty kulisy a kostýmy... prostě nádhera. Brala bych více propracovaných soubojů, ale i tak jsem celkem spokojená. Zvláštní, že někdy měli při boji meče od krve a někdy na to jaksi pozapomněli a podobné "kravinky". Postav je tady opravdu hodně, ale každý z charakterů je důkladně propracován. Někdo možná bude mít chvíli problém orientovat se v postavách (většina postav má vícero jmen), ale taky díky oblečení celkem rychle víte k jakému klanu kdo patří a vlastně to není tak zlé a divák si celkem rychle zvykne. Z hereckých výkonů předvedli nejpodařenější Zhan Xiao a Wang Yibo a hlavně Wang Yiboa oceňuji, jak dokázal věrohodně ukázat tolik emocí na tak uzavřeném charakteru jako je Lan Zhan. Ale ani ostatní herci se nenechali zahanbit. Seriál je, dá se říct, rozdělen na dvě části. První je asi 33 dílů dlouhý flashback, kdy divák ví k čemu to všechno směřuje, ale pochopí proč. Zbylé díly navazují na současnost, mám pocit, z druhého dílu. Musím říct, že první část mi občas přišla trochu zdlouhavá. Druhou polovinu jsem si ale neskutečně užila. Škoda, že ne úplně vše bylo dovysvětleno a uzavřeno. A nakonec soundtrack. Tak tohle je rozhodně jeden z nejpovedenějších soundtracků, co jsem měla možnost za poslední dobu slyšet... jak instrumentální verze (dobrá při usínání), tak ta zpívaná. ()

Krysap 

všechny recenze uživatele

Tohle mě totálně rozbilo. Přitom wuxia není vůbec můj oblíbený žánr. Nikdy se mi nestalo, abych u happy endu řvala jak želva. A nejen u něj. V podstatě u všech těch scén, kde byli ti dva spolu a místo slov mluvily pohledy. Pane bože, taková poetika a romantika! Ufffffff... Navíc estetická stránka je kolikrát tak vymazlená, že jsem si prostě dala pauzu a kochala se tou vizuální krásou. To se týkalo hlavně lokací, staveb a kostýmů. Bylo tam samozřejmě pár negativ, a to především některé totálně nezvládnuté triky, jako umělé příšery (ten pes v podzemí) nebo polystyrénové kulisy. Ale jinak... no nemám slov. ()

Darksophie 

všechny recenze uživatele

K seriálu jsem se dostala díky anime sérii a bylo to moje první setkání s hranou čínskou televizní tvorbou. Od počátku jsem byla dost skeptická a rozhodně jsem si neříkala, že to bude něco na co bych se koukala opakovaně. Dokonce jsem původně uvažovala pouze o speciální edici s 20 díly, ale naštěstí jsem se rozhodla pro všech 50. Protože v tom, že si tenhle seriál nedám znovu jsem se rozhodně mýlila. Skvěle rozpracovaný příběh, s postavami, které se v rámci děje opravdu vyvíjejí a člověk je prostě nemůže nemilovat. Fantastická hudba, lokality, kostýmní výprava a skvělé herecké výkony (i když musím říct, že nejsem fanda přehrávání v komediálních situacích, asi to k asijské tvorbě tak nějak patří) S každým dalším dílem se moje láska k tomuhle seriálu jen zvětšovala a jediné čeho jsem se bála bylo, že to skončí nějakým fiaskem ala 8. série Hry o trůny. A to se naštěstí nestalo, tohle rozhodně uvidím ještě několikrát, takhle nadšená jsem už dlouho nebyla. ()

Galerie (179)

Zajímavosti (8)

  • Wang Yibo hrající Lan Zhana je členem čínsko-korejské popové skupiny UNIQ a Sean Xiao hrající WeiWuxiana je členem čínské skupiny X NINE, společně tedy nazpívali i originální soundtrack k The Untamed. (ketyyy257)
  • Na stuhu, kterou mají na čele členové sekty Lan, může sahat jen jejich osudem vybraný partner. To je také důvod, proč Lan Zhan nechce, aby se Wei Wuxian dotýkal jeho stužky, ale nakonec k tomu svolí. (Zuzka.Chalup)
  • Tento příběh můžeme také najít ve formě mangy a anime, obě pod názvem „The Grandmaster of Demonic Cultivation“. (ketyyy257)

Reklama

Reklama