Takoví normální mimozemšťané (TV seriál)

3rd Rock from the Sun

Takí normálni mimozemšťania

Komedie / Sci-Fi

USA, 1996–2001, 48 h 39 min (Minutáž: 20–22 min)

John Lithgow, Kristen Johnston, French Stewart, Joseph Gordon-Levitt, Wayne Knight, Jane Curtin, David DeLuise, Danielle Nicolet, James Earl Jones, Harry Morgan, William Shatner, Larisa Oleynik, Jennifer Rhodes, Marla Sokoloff, Lauren Graham, Nicki Aycox, Shane Powers, Bob Odenkirk, Lindsey Haun, Bonita Friedericy, Tom Towles, Dorian Gregory, Courtney Peldon, Emily Osment, Lisa K. Wyatt, Matt Battaglia, Aaron Paul, Marianne Muellerleile, Greg Proops, Pat Crawford Brown, Marnette Patterson, Kathryn Joosten, Sharon Madden, Sean Gunn, Richard Fancy, Susan Ruttan, Nancy Lenehan, Danny Strong, Kevin P. Farley, Ever Carradine, Elaine Stritch, Dennis Rodman, Kim Johnston Ulrich, Megan Mullally, Angell Conwell, Jake Thomas, Brent Sexton, Genie Francis, Ruth de Sosa, Sam Lloyd, Cindy Crawford, Jim Beaver, Mark Christopher Lawrence, Bodhi Elfman, Michael DeLuise, Naomi Judd, Tracy Morgan, Steve Witting, Wayne Pére, Victor Raider-Wexler, Bob Clendenin, Jeff Lewis, Katherine LaNasa, Jonathan Frakes, Lorna Scott, Randy Newman, Arturo Gil, Anthony Tyler Quinn, Lane Davies, Christine Lakin, Kurtwood Smith, George Grizzard, Diane Delano, Lindsey McKeon, Beverly Johnson, Dave Allen, Gary Carlos Cervantes, Marcus T. Paulk, Steve Paymer, Rex Linn, Jordan Brower, Raye Birk, Christopher Neiman, Bill Irwin, David Chisum, Sean Moran, Karen Austin, Aaron Lustig, Shiloh Strong, Mark McKinney, John Aylward, Michael McShane, Charles Rocket, Jan Hooks, Jane Morris, Ana Gasteyer, John Benjamin Hickey, Brynn Hartman, Jim O'Doherty, Ron Roggé, Michael Ensign, Jack Carter, Jim O’Heir, Marguerite Moreau, Jerry Lambert, Francis X. McCarthy, Sara Ballantine, William Bassett, Matthew Mahaney, Lisa Kaminir, Martha Stewart, Benjamin King, Philip Bolden, James Wellington, Pat Finn, Jim Pirri, Lance E. Nichols, Joel McCrary, Riley Weston, Tom Jourden, Lise Colleen Simms, Jeff Doucette, Tom Kiesche, Barbara Lee Bragg, William Bogert, J.J. Cohen, Lawrence Mandley, Carole Davis, Francis Guinan, John Bennett Perry, Lily Knight, Miriam Flynn, E.J. Callahan, Franc Ross, Andrew Patrick Ralston, Maurice Godin, Ken Thorley, Madison Mason, James Ingersoll, Al Franken, Janet Carroll, Jack Lindine, Charles C. Stevenson Jr., Robert Knott, Brian Palermo, Scott Klace, Paxton Whitehead, Ryan O'Quinn, Michael Dempsey, Sam Chew Jr., Ed Gale, John Balma, Richard Roat, Justin Urich, Michael Milhoan, Peggy Miley, Matt McKenzie, Susan Leslie, John D'Aquino, Patricia Bethune, Lesley Fera, Kim Robillard, Dick Martin, Larry Dorf, Tim Haldeman, Gloria LeRoy, India Dupré, Carol Mansell, Mark Burnham, Jade Harlow, Angela Robinson Witherspoon, Everett Greenbaum, Bob Bancroft, Van Epperson, Michelle Anne Johnson, Jim Jansen, Carlos Jacott, Mark Ankeny, Jeff Austin, Paul Connor, Anna Slotky, Paul Hansen Kim, Shireen Crutchfield, David Dunard, Jeanine Jackson, Linda Kash, Kevin Scannell, Mimi Cozzens, Curtis Andersen, Don Dowe, Julie Claire, Bruce Ed Morrow, Alexander Folk, John Eric Bentley, Steven M. Porter, Sonya Eddy, Alex Nevil, Chyna, Joseph G. Medalis, Patrick Thomas, Theresa Mulligan, Scott Cervine, Whitney Rydbeck, Rochelle Robinson, Terry Rhoads, Richard Karron, Tammy Dahlstrom, Jim Hanna, Elayn J. Taylor, Suanne Spoke, J.P. Manoux, Cheryl Carter, George Takei, Skye McKenzie, Steve Bean, John Cleese, Bryan Cranston, Eugene Elman, Kathy Bates, Curtis Armstrong, Billy Connolly, Simbi Kali, Elmarie Wendel, David Hasselhoff, Steven M. Gagnon, Rakefet Abergel, Barry Casey II, Bill Martin, Mike Schiff, Shay Astar, Patrick Kerr

Scénografie:

Garvin Eddy, Rochelle Moser (set dekoratér), Tara Stephenson (set dekoratér)

Kostýmy:

Melina Root
  • mentos.

Když seriál nedávno začali znovu vysílat poslouchal jsem od mámy, jak jsem to miloval když jsem byl malý. Pravdou je, že si seriál absolutně nepamatuji. A jestli je to pravda, tak nechápu jak jsem to někdy mohl sledovat. Popravdě se mi seriál moc nelíbí a nepřijde mi ani moc vtipný. Občas nějaký ten lepší díl, ale bohužel těch slabších je více. Pro mě je na seriálu nejhorší to, že hlavní postavou je John Lithgow, který je sám o sobě dobrý herec. Bohužel ale ztvárnil jednu z největších záporných postav v jednom z mých nejoblíbenějších seriálů- v Dextrovi. Díky tomu jsem měl k němu a pak i k celému seriálu určitý odpor. 30%(7.1.2013)

Druhé setkání s tímto seriálem mi zprostředkovává Prima COOL. Poprvé ho dávala už nevím která televize. Už tenkrát se mi tenhle seroš líbil. Z humornosti neztratil skoro nic. Johna Lithgowa jsem měl do té doby zažitého jako prvotřídního úchyla a záporáka (Ricochet: Odražená střela, Kainova výchova, Cliffhanger), tady mě mírně řečeno šokoval. Komik je taky dóóst dobrej. Vůbec hlavní pětice je perfektní. Měl jsem tenhle seriál rád a baví mě i dneska - dal bych čtyři tenkrát, dám čtyři i teď. 80 %.(29.2.2012)

Skvělý námět na sitcom + geniální charaktery stvárněné brilantními herci = perla mezi sitcomy. V posledních 2 sériích byla již kvalita nevyrovnaná a přibývalo průměrných dílů, přesto se stále objevovaly skvělé epizody, které dokázaly zaručeně rozesmát. Obrovský rozdíl také je v česky dabované verzi oproti té originální, což pravděpodobně hodně ovlivnilo a způsobilo zdejší nízké hodnocení. S bratrem jsem vytvořil české titulky na komplet všechny díly a tak opravdu vím, o čem je řeč. Nejde o kvalitu dabovacích herců, ale hlavně o otřesný překlad do češtiny, kde většina vtípků jednoduše nevyzní. Tuhle práci někdo odflákl... Tenhle seriál je super, působí až nostalgicky a je velká škoda, že skončil u 6. série - ten potenciál je tu totiž stále obrovský!(23.6.2012)

Zlatý Glóbus - cena (2) - 54. ročník (za rok) 1996 - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál), *Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - John Lithgow + nominace (4) - 54. ročník 1996 - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Kristen Johnston, 55. ročník 1997 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - John Lithgow, 56. ročník 1998 - Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - John Lithgow(9.3.2009)

Tento sitkom ma odrovnal. Absurdne geniálna zápletka o mimozemšťanoch medzi nami, podporená brilantnými gagmi (ako fyzickými, tak akustickými), to všetko podfarbené perfektným hereckým obsadením. V tomto smere nezaujme len neskutočný kapitán John Lithgow, ale i jeho posádka - najstarší člen tímu v najmladšom tele (Joseph Gordon-Levitt), Kristen Johnstonová a French Stewart. Výborné sú aj podporné roličky v čele (Wayne Knight ako policajt).(24.12.2004)

• - Spoiler: Existuje také alternativní konec seriálu, ve kterém se pro Mary (Jane Curtin) vrátí nahý Dick (John Lithgow). Na její otázku "Kdo ksakru jste?" odpovídá "Bez tebe bych odejít nedokázal," a vezme ji na vesmírnou loď s sebou. (PogoJoe)

• - Některé z dialogů Dicka Solomona (John Lithgow) napsal fyzik Brian Greene. (R´Hell)

• - Syn Johna Lithgowa Ian Lithgow si zahrál studenta v Solomonově (John Lithgow) třídě 48 epizodách. (R´Hell)