Takoví normální mimozemšťané (TV seriál)

3rd Rock from the Sun

Takí normálni mimozemšťania

Komedie / Sci-Fi

USA, 1996 - 2001, 48 h 39 min (Minutáž: 139x21–22 min)

John Lithgow, Kristen Johnston, French Stewart, Joseph Gordon-Levitt, Wayne Knight, Jane Curtin, David DeLuise, Danielle Nicolet, James Earl Jones, Harry Morgan, William Shatner, Larisa Oleynik, Jennifer Rhodes, Marla Sokoloff, Lauren Graham, Nicki Aycox, Shane Powers, Bob Odenkirk, Lindsey Haun, Bonita Friedericy, Tom Towles, Dorian Gregory, Courtney Peldon, Emily Osment, Lisa K. Wyatt, Matt Battaglia, Aaron Paul, Marianne Muellerleile, Greg Proops, Pat Crawford Brown, Marnette Patterson, Kathryn Joosten, Sharon Madden, Sean Gunn, Richard Fancy, Susan Ruttan, Nancy Lenehan, Danny Strong, Kevin P. Farley, Ever Carradine, Elaine Stritch, Dennis Rodman, Kim Johnston Ulrich, Megan Mullally, Angell Conwell, Jake Thomas, Brent Sexton, Genie Francis, Ruth de Sosa, Sam Lloyd, Cindy Crawford, Jim Beaver, Mark Christopher Lawrence, Bodhi Elfman, Michael DeLuise, Naomi Judd, Tracy Morgan, Steve Witting, Wayne Pére, Victor Raider-Wexler, Bob Clendenin, Jeff Lewis, Katherine LaNasa, Jonathan Frakes, Lorna Scott, Randy Newman, Arturo Gil, Anthony Tyler Quinn, Lane Davies, Christine Lakin, Kurtwood Smith, George Grizzard, Diane Delano, Lindsey McKeon, Beverly Johnson, Dave Allen, Gary Carlos Cervantes, Marcus T. Paulk, Steve Paymer, Rex Linn, Jordan Brower, Raye Birk, Christopher Neiman, Bill Irwin, David Chisum, Sean Moran, Karen Austin, Aaron Lustig, Shiloh Strong, Mark McKinney, John Aylward, Michael McShane, Charles Rocket, Jan Hooks, Jane Morris, Ana Gasteyer, John Benjamin Hickey, Brynn Hartman, Jim O'Doherty, Ron Roggé, Michael Ensign, Jack Carter, Jim O’Heir, Marguerite Moreau, Jerry Lambert, Francis X. McCarthy, Sara Ballantine, William Bassett, Matthew Mahaney, Lisa Kaminir, Martha Stewart, Benjamin King, Philip Bolden, James Wellington, Pat Finn, Jim Pirri, Lance E. Nichols, Joel McCrary, Riley Weston, Tom Jourden, Lise Colleen Simms, Jeff Doucette, Tom Kiesche, Barbara Lee Bragg, William Bogert, J.J. Cohen, Lawrence Mandley, Carole Davis, Francis Guinan, John Bennett Perry, Lily Knight, Miriam Flynn, E.J. Callahan, Franc Ross, Andrew Patrick Ralston, Maurice Godin, Ken Thorley, Madison Mason, James Ingersoll, Al Franken, Janet Carroll, Jack Lindine, Charles C. Stevenson Jr., Robert Knott, Brian Palermo, Scott Klace, Paxton Whitehead, Ryan O'Quinn, Michael Dempsey, Sam Chew Jr., Ed Gale, John Balma, Richard Roat, Justin Urich, Michael Milhoan, Peggy Miley, Matt McKenzie, Susan Leslie, John D'Aquino, Patricia Bethune, Lesley Fera, Kim Robillard, Dick Martin, Larry Dorf, Tim Haldeman, Gloria LeRoy, India Dupré, Carol Mansell, Mark Burnham, Jade Harlow, Angela Robinson Witherspoon, Everett Greenbaum, Bob Bancroft, Van Epperson, Michelle Anne Johnson, Jim Jansen, Carlos Jacott, Mark Ankeny, Jeff Austin, Paul Connor, Anna Slotky, Paul Hansen Kim, Shireen Crutchfield, David Dunard, Jeanine Jackson, Linda Kash, Kevin Scannell, Mimi Cozzens, Curtis Andersen, Don Dowe, Julie Claire, Bruce Ed Morrow, Alexander Folk

Patrick Kienlen

Scénografie:

Garvin Eddy

Kostýmy:

Melina Root

Mě se tento sitcom líbí moc, konečně je tu něco, co nějakou chvíli vydrží. Vůbec se nedivím tomu, že je tento sitcom tak slavný. Má perfektní herecké obsazení, kterému kraluje můj čím dál oblíbenější John Lithgow a French Stewart. A celá ta jeho zápletka mi přijde vážně geniální. To, jak se mimozemštani seznamují s našimy zvyky a životem, to je prostě paráda. Vtipy zde jsou naprosto parádní a mě to baví fakt bezvadně. Zajímavé jsou na dobu vzniku i povedené triky. Po první řadě jsem zvědav, jak se to bude vyvíjet dál, zatím se opravdu královsky bavím.(18.2.2012)

• mentos.

Když seriál nedávno začali znovu vysílat poslouchal jsem od mámy, jak jsem to miloval když jsem byl malý. Pravdou je, že si seriál absolutně nepamatuji. A jestli je to pravda, tak nechápu jak jsem to někdy mohl sledovat. Popravdě se mi seriál moc nelíbí a nepřijde mi ani moc vtipný. Občas nějaký ten lepší díl, ale bohužel těch slabších je více. Pro mě je na seriálu nejhorší to, že hlavní postavou je John Lithgow, který je sám o sobě dobrý herec. Bohužel ale ztvárnil jednu z největších záporných postav v jednom z mých nejoblíbenějších seriálů- v Dextrovi. Díky tomu jsem měl k němu a pak i k celému seriálu určitý odpor. 30%(7.1.2013)

Tenhle seriál si matně pamatuji z dětství, takže bych ráda poděkovala Prima COOL za reprízu. Za první sérii bych byla ochotná hodnotit 100%, smála jsem se při každé epizodě jako pomatená, všichni herci ztvárňující mimozemskou rodinku jsou zkrátka fantastičtí (vidět zákeřného vraha z "Dextera" jako Dicka je příjemná změna a Joseph je tak roztomilý :)), druhá série už mě ale zkrátka tolik nebaví. Bojím se, že hodnocení ještě budu snižovat, pokud se dostanu až k šesté (proč tolik?!) řadě. P.S. Všechny epizody viděny, hodnocení nesnížím, protože se mezi podprůměrem neustále objevovaly i klenoty. Po závěrečném dílu mi bylo až smutno, že už neuvidím žádné nové příběhy.(24.3.2012)

Herec John Lithgow je do mé paměti obrovskou řádku let vryt jako šílený zabiják z Ricocheta či záporák z Cliffhangera, o to více zvláštně na mne působil v komediální roli mimozemšťana v sitcomu, a musím říci, že mu to jde skvěle. Samotný seriál se zvláštním námětem střídá díly a scény vskutku povedené a vtipné s těmi slabšími. Když to zprůměruji, vychází mi to na průměrné tři hvězdičky. Velkým tahounem je i Kristen Johnston a zajímavé je se koukat na pubescentního Josepha Gordona-Levitta.(28.2.2012)

Kdyby tak tenhle seriál skončil po nějakých třiceti čtyřiceti dílech, tak by to byla paráda. Potom už ale akorát scenáristé dokola a dokola vařili z vody a hodně celý dojem zničili. Původní námět je přitom velmi zajímavý a ze začátku i dost dobře uchopený a zábavný. Je škoda, když si autoři nejsou schopni říct, kdy skončit. 50%(22.1.2017)

• - Syn Johna Lithgowa Ian Lithgow si zahrál studenta v Solomonově (John Lithgow) třídě 48 epizodách. (R´Hell)

• - John Lithgow, Kristen Johnston a French Stewart jsou jediní, kdo se objevil ve všech 139 epizodách seriálu. (PogoJoe)

• - Rodina Solomonů bydlí na adrese Pensdale Road 417 v Rutherfordu v Ohiu. (slatkac)