Takoví normální mimozemšťané (TV seriál)

3rd Rock from the Sun

Takí normálni mimozemšťania

Komedie / Sci-Fi

USA, 1996 - 2001, 48 h 39 min (Minutáž: 139x21–22 min)

John Lithgow, Kristen Johnston, French Stewart, Joseph Gordon-Levitt, Wayne Knight, Jane Curtin, David DeLuise, Danielle Nicolet, James Earl Jones, Harry Morgan, William Shatner, Larisa Oleynik, Jennifer Rhodes, Marla Sokoloff, Lauren Graham, Nicki Aycox, Shane Powers, Bob Odenkirk, Lindsey Haun, Bonita Friedericy, Tom Towles, Dorian Gregory, Courtney Peldon, Emily Osment, Lisa K. Wyatt, Matt Battaglia, Aaron Paul, Marianne Muellerleile, Greg Proops, Pat Crawford Brown, Marnette Patterson, Kathryn Joosten, Sharon Madden, Sean Gunn, Richard Fancy, Susan Ruttan, Nancy Lenehan, Danny Strong, Kevin P. Farley, Ever Carradine, Elaine Stritch, Dennis Rodman, Kim Johnston Ulrich, Megan Mullally, Angell Conwell, Jake Thomas, Brent Sexton, Genie Francis, Ruth de Sosa, Sam Lloyd, Cindy Crawford, Jim Beaver, Mark Christopher Lawrence, Bodhi Elfman, Michael DeLuise, Naomi Judd, Tracy Morgan, Steve Witting, Wayne Pére, Victor Raider-Wexler, Bob Clendenin, Jeff Lewis, Katherine LaNasa, Jonathan Frakes, Lorna Scott, Randy Newman, Arturo Gil, Anthony Tyler Quinn, Lane Davies, Christine Lakin, Kurtwood Smith, George Grizzard, Diane Delano, Lindsey McKeon, Beverly Johnson, Dave Allen, Gary Carlos Cervantes, Marcus T. Paulk, Steve Paymer, Rex Linn, Jordan Brower, Raye Birk, Christopher Neiman, Bill Irwin, David Chisum, Sean Moran, Karen Austin, Aaron Lustig, Shiloh Strong, Mark McKinney, John Aylward, Michael McShane, Charles Rocket, Jan Hooks, Jane Morris, Ana Gasteyer, John Benjamin Hickey, Brynn Hartman, Jim O'Doherty, Ron Roggé, Michael Ensign, Jack Carter, Jim O’Heir, Marguerite Moreau, Jerry Lambert, Francis X. McCarthy, Sara Ballantine, William Bassett, Matthew Mahaney, Lisa Kaminir, Martha Stewart, Benjamin King, Philip Bolden, James Wellington, Pat Finn, Jim Pirri, Lance E. Nichols, Joel McCrary, Riley Weston, Tom Jourden, Lise Colleen Simms, Jeff Doucette, Tom Kiesche, Barbara Lee Bragg, William Bogert, J.J. Cohen, Lawrence Mandley, Carole Davis, Francis Guinan, John Bennett Perry, Lily Knight, Miriam Flynn, E.J. Callahan, Franc Ross, Andrew Patrick Ralston, Maurice Godin, Ken Thorley, Madison Mason, James Ingersoll, Al Franken, Janet Carroll, Jack Lindine, Charles C. Stevenson Jr., Robert Knott, Brian Palermo, Scott Klace, Paxton Whitehead, Ryan O'Quinn, Michael Dempsey, Sam Chew Jr., Ed Gale, John Balma, Richard Roat, Justin Urich, Michael Milhoan, Peggy Miley, Matt McKenzie, Susan Leslie, John D'Aquino, Patricia Bethune, Lesley Fera, Kim Robillard, Dick Martin, Larry Dorf, Tim Haldeman, Gloria LeRoy, India Dupré, Carol Mansell, Mark Burnham, Jade Harlow, Angela Robinson Witherspoon, Everett Greenbaum, Bob Bancroft, Van Epperson, Michelle Anne Johnson, Jim Jansen, Carlos Jacott, Mark Ankeny, Jeff Austin, Paul Connor, Anna Slotky, Paul Hansen Kim, Shireen Crutchfield, David Dunard, Jeanine Jackson, Linda Kash, Kevin Scannell, Mimi Cozzens, Curtis Andersen, Don Dowe, Julie Claire, Bruce Ed Morrow, Alexander Folk, John Eric Bentley, Steven M. Porter, Sonya Eddy, Alex Nevil, Chyna

Kdyby tak tenhle seriál skončil po nějakých třiceti čtyřiceti dílech, tak by to byla paráda. Potom už ale akorát scenáristé dokola a dokola vařili z vody a hodně celý dojem zničili. Původní námět je přitom velmi zajímavý a ze začátku i dost dobře uchopený a zábavný. Je škoda, když si autoři nejsou schopni říct, kdy skončit. 50%(22.1.2017)

Obří Hlava, později Velká Obří Hlava, poslala své čtyři pracovníky, aby zkoumali lidstvo. Pracovníky byly: Egoistický, blbý a sebestřední velitel Dick, který nebyl ženou, protože vyhrál nad svou spolupracovnicí Sally, která pracuje jako odbornice na bezpečnost. Pak je tu nejstarší z nich Tommy, který se na zemi ocitl jako puberťák a pak nejblbější z nich Harry; jedno místo měli navíc. Tito mimozemšťané hrají jednu rodinu a snaží se zkoumat a přizpůsobovat se lidstvu a je s nimi neskutečná zábava.(26.8.2018)

Herec John Lithgow je do mé paměti obrovskou řádku let vryt jako šílený zabiják z Ricocheta či záporák z Cliffhangera, o to více zvláštně na mne působil v komediální roli mimozemšťana v sitcomu, a musím říci, že mu to jde skvěle. Samotný seriál se zvláštním námětem střídá díly a scény vskutku povedené a vtipné s těmi slabšími. Když to zprůměruji, vychází mi to na průměrné tři hvězdičky. Velkým tahounem je i Kristen Johnston a zajímavé je se koukat na pubescentního Josepha Gordona-Levitta.(28.2.2012)

Zpočátku (hlavně první série) se mi to docela líbilo, bylo to ujeté a místy dost humorné, občas padla velmi slušná hláška, jenže potom to spadlo do pověstného kopru jak s humorem, tak zábavností, zabředlo to tam a už nevylezlo, takže se seriál transformoval do pod průměrem ležícího nic, celkem slabší 3* a 52%(3.4.2015)

• JackieBliz

Tohle opravdu není nic pro mě. Koukám na obrazovku, jak se střídají scény, no jo - občas se mi zkřiví koutky do úsměvu - ale jinak nic moc. J. Gordon-Levitt je samosebou pořád borec i jako malej prcek :) Ostatní herci jdou mimo mě. Zápletka originální - to je všechno, co se mi na ní líbí. Ani na oddych ten seriál není. Nevím, prostě mi to nesedlo. Stane se.(30.4.2012)

• - Ve 12. epizodě 1. série si malou roli zahrál Rex Linn, který si zahrál s Johnem Lithgowem již ve filmu Cliffhanger (1993). (kowalski)

• - Rodina Solomonů bydlí na adrese Pensdale Road 417 v Rutherfordu v Ohiu. (slatkac)

• - Syn Johna Lithgowa Ian Lithgow si zahrál studenta v Solomonově (John Lithgow) třídě 48 epizodách. (R´Hell)