Takoví normální mimozemšťané (TV seriál)

3rd Rock from the Sun

Takí normálni mimozemšťania

Komedie / Sci-Fi

USA, 1996 - 1999, 33 h 57 min (Minutáž: 139x21–22 min)

John Lithgow, Kristen Johnston, French Stewart, Joseph Gordon-Levitt, Wayne Knight, Jane Curtin, David DeLuise, Danielle Nicolet, James Earl Jones, Harry Morgan, William Shatner, Larisa Oleynik, Jennifer Rhodes, Marla Sokoloff, Lauren Graham, Nicki Aycox, Shane Powers, Bob Odenkirk, Lindsey Haun, Bonita Friedericy, Tom Towles, Dorian Gregory, Courtney Peldon, Emily Osment, Lisa K. Wyatt, Matt Battaglia, Aaron Paul, Marianne Muellerleile, Greg Proops, Pat Crawford Brown, Marnette Patterson, Kathryn Joosten, Sharon Madden, Sean Gunn, Richard Fancy, Susan Ruttan, Nancy Lenehan, Danny Strong, Kevin P. Farley, Ever Carradine, Elaine Stritch, Dennis Rodman, Kim Johnston Ulrich, Megan Mullally, Angell Conwell, Jake Thomas, Brent Sexton, Genie Francis, Ruth de Sosa, Sam Lloyd, Cindy Crawford, Jim Beaver, Mark Christopher Lawrence, Bodhi Elfman, Michael DeLuise, Naomi Judd, Tracy Morgan, Steve Witting, Wayne Pére, Victor Raider-Wexler, Bob Clendenin, Jeff Lewis, Katherine LaNasa, Jonathan Frakes, Lorna Scott, Randy Newman, Arturo Gil, Anthony Tyler Quinn, Lane Davies, Christine Lakin, Kurtwood Smith, George Grizzard, Diane Delano, Lindsey McKeon, Beverly Johnson, Dave Allen, Gary Carlos Cervantes, Marcus T. Paulk, Steve Paymer, Rex Linn, Jordan Brower, Raye Birk, Christopher Neiman, Bill Irwin, David Chisum, Sean Moran, Karen Austin, Aaron Lustig, Shiloh Strong, Mark McKinney, John Aylward, Michael McShane, Charles Rocket, Jan Hooks, Jane Morris, Ana Gasteyer, John Benjamin Hickey, Brynn Hartman, Jim O'Doherty, Ron Roggé, Michael Ensign, Jack Carter, Jim O’Heir, Marguerite Moreau, Jerry Lambert, Francis X. McCarthy, Sara Ballantine, William Bassett, Matthew Mahaney, Lisa Kaminir, Martha Stewart, Benjamin King, Philip Bolden, James Wellington, Pat Finn, Jim Pirri, Lance E. Nichols, Joel McCrary, Riley Weston, Tom Jourden, Lise Colleen Simms, Jeff Doucette, Tom Kiesche, Barbara Lee Bragg, William Bogert, J.J. Cohen, Lawrence Mandley, Carole Davis, Francis Guinan, John Bennett Perry, Lily Knight, Miriam Flynn, E.J. Callahan, Franc Ross, Andrew Patrick Ralston, Maurice Godin, Ken Thorley, Madison Mason, James Ingersoll, Al Franken, Janet Carroll, Jack Lindine, Charles C. Stevenson Jr., Robert Knott, Brian Palermo, Scott Klace, Paxton Whitehead, Ryan O'Quinn, Michael Dempsey, Sam Chew Jr., Ed Gale, John Balma, Richard Roat, Justin Urich, Michael Milhoan, Peggy Miley, Matt McKenzie, Susan Leslie, John D'Aquino, Patricia Bethune, Lesley Fera, Kim Robillard, Dick Martin, Larry Dorf, Tim Haldeman, Gloria LeRoy, India Dupré, Carol Mansell, Mark Burnham, Jade Harlow, Angela Robinson Witherspoon, Everett Greenbaum, Bob Bancroft, Van Epperson, Michelle Anne Johnson, Jim Jansen, Carlos Jacott, Mark Ankeny, Jeff Austin, Paul Connor, Anna Slotky, Paul Hansen Kim, Shireen Crutchfield, David Dunard

Patrick Kienlen

Scénografie:

Garvin Eddy

Kostýmy:

Melina Root

Skvělý námět na sitcom + geniální charaktery stvárněné brilantními herci = perla mezi sitcomy. V posledních 2 sériích byla již kvalita nevyrovnaná a přibývalo průměrných dílů, přesto se stále objevovaly skvělé epizody, které dokázaly zaručeně rozesmát. Obrovský rozdíl také je v česky dabované verzi oproti té originální, což pravděpodobně hodně ovlivnilo a způsobilo zdejší nízké hodnocení. S bratrem jsem vytvořil české titulky na komplet všechny díly a tak opravdu vím, o čem je řeč. Nejde o kvalitu dabovacích herců, ale hlavně o otřesný překlad do češtiny, kde většina vtípků jednoduše nevyzní. Tuhle práci někdo odflákl... Tenhle seriál je super, působí až nostalgicky a je velká škoda, že skončil u 6. série - ten potenciál je tu totiž stále obrovský!(23.6.2012)

Mě se tento sitcom líbí moc, konečně je tu něco, co nějakou chvíli vydrží. Vůbec se nedivím tomu, že je tento sitcom tak slavný. Má perfektní herecké obsazení, kterému kraluje můj čím dál oblíbenější John Lithgow a French Stewart. A celá ta jeho zápletka mi přijde vážně geniální. To, jak se mimozemštani seznamují s našimy zvyky a životem, to je prostě paráda. Vtipy zde jsou naprosto parádní a mě to baví fakt bezvadně. Zajímavé jsou na dobu vzniku i povedené triky. Po první řadě jsem zvědav, jak se to bude vyvíjet dál, zatím se opravdu královsky bavím.(18.2.2012)

Zlatý Glóbus - cena (2) - 54. ročník (za rok) 1996 - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál), *Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - John Lithgow + nominace (4) - 54. ročník 1996 - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Kristen Johnston, 55. ročník 1997 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - John Lithgow, 56. ročník 1998 - Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - John Lithgow(9.3.2009)

Herec John Lithgow je do mé paměti obrovskou řádku let vryt jako šílený zabiják z Ricocheta či záporák z Cliffhangera, o to více zvláštně na mne působil v komediální roli mimozemšťana v sitcomu, a musím říci, že mu to jde skvěle. Samotný seriál se zvláštním námětem střídá díly a scény vskutku povedené a vtipné s těmi slabšími. Když to zprůměruji, vychází mi to na průměrné tři hvězdičky. Velkým tahounem je i Kristen Johnston a zajímavé je se koukat na pubescentního Josepha Gordona-Levitta.(28.2.2012)

Druhé setkání s tímto seriálem mi zprostředkovává Prima COOL. Poprvé ho dávala už nevím která televize. Už tenkrát se mi tenhle seroš líbil. Z humornosti neztratil skoro nic. Johna Lithgowa jsem měl do té doby zažitého jako prvotřídního úchyla a záporáka (Ricochet: Odražená střela, Kainova výchova, Cliffhanger), tady mě mírně řečeno šokoval. Komik je taky dóóst dobrej. Vůbec hlavní pětice je perfektní. Měl jsem tenhle seriál rád a baví mě i dneska - dal bych čtyři tenkrát, dám čtyři i teď. 80 %.(29.2.2012)

• - Postava Dicka Solomona (John Lithgow) se umístila na 24. příčce seznamu 25. největších sci-fi hrdinů. (R´Hell)

• - Českou stopou v seriálu je láhev Pilsner Urquell, která se objevuje v 10. díle 2. série za barmanem Frankem. (palmrus)

• - Ve 12. epizodě 1. série si malou roli zahrál Rex Linn, který si zahrál s Johnem Lithgowem již ve filmu Cliffhanger (1993). (kowalski)