Reklama

Reklama

Oheň Gabrielův

(TV seriál)
  • USA Gabriel's Fire
Drama
USA, 1990, 22x60 min

Hrají:

James Earl Jones, Dylan Walsh, Madge Sinclair, Anne Bobby, Ken Jenkins, Frank Collison, Richard Fancy, Shaun Toub, Michael Cerveris, (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Černošský policista Gabriel Bird (J. E. Jones) je odsouzen na doživotí za vraždu kolegy. Je pravdou, že bílého policistu zastřelil, ale jen proto, aby zabránil vraždě nevinných během razie. Po několika desítkách let je Gabriel propuštěn a může si konečně dopřávat radosti ze života „venku“, zároveň je ale konfrontován se zcela odlišným světem, než znával. Najde si bydlení nad kavárnou paní Josephiny (Sinclair), s níž se po čase velmi sblíží a díky svým zkušenostem přijme práci soukromého očka pro právníka, který se podílel na jeho propuštění. (J.Connor)

(více)

Recenze (12)

Tosim 

všechny recenze uživatele

Jamesi Earlu Jonesovi se role muže, který se po několika desetiletích vrací z vězení do normálního života, povedla opravdu uvěřitelně ztvárnit. Navíc si scénáristé dobře poradili i s různými fintami, týkajícími se jeho dřívějších zážitků a hluboko zasunutých vzpomínek... ()

cariada 

všechny recenze uživatele

Seriál mého dětství. Starý černoch bývalý polda se vrací z kriminálu a je požádán, mladou advokátkou, aby pro ní řešil případy. Tehdejší večerní nedělní seriál na čt či přesnějí možná ještě na F1. ()

Reklama

Reklama