Měsíc je modrý (festivalový název)

The Moon Is Blue

Ronald Sinclair

Kostýmy:

Don Loper
  • Houdini

Oscar 3 nominace: Herečka HR - Maggie McNamara, Střih, Píseň - "The Moon Is Blue"(8.4.2004)

Moc příjemná konverzačka se skvěle vymyšlenou rolí Petty – její až chorobná otevřenost a upřímnost je alfou a omegou celé komedie. Osobně se divím, že Maggie McNamara nebyla více obsazovaná, tady na mě (nejen vzhledem) působila jako druhé Audrey Hepburn.(28.12.2016)

• danecek24

11. Zlatý Glóbus za rok 1953 - cena (1) - *Nejlepší herec (komedie / muzikál) - David Niven(19.1.2009)

• sator

Jeden díl seriálu MASH je věnovaný "boji" o získání tohoto snímku k promítání za každou cenu.Proč? Protože o filmu šlo "šeptandou" že se jedná o velmi pikantní snímek...(10.12.2017)

Svižná konverzačná perla! Rozkošné, naivné, no odvážne zároveň (vďaka Premingerovi!). Čo scéna, to skvost. Kam sa hrabú moderné romantické komédie...(12.7.2016)

• - Otto Preminger odmítl plat producenta a režiséra výměnou za 75 % ze zisku filmu. (Stoka)

• - V tu dobu se jednalo o první americký snímek, ve kterém padla slova jako „panna“ a „svádění“ – proto byl snímek v Bostonu zakázán. (Stoka)