poster

Krvavé účty

 • Kanada

  A Score to Settle

 • USA

  A Score to Settle

 • Nový Zéland

  A Score to Settle

 • Austrálie

  A Score to Settle

Akční / Drama / Thriller

Kanada / USA, 2019, 103 min

Režie:

Shawn Ku

Scénář:

John Stuart Newman

Kamera:

Mark Dobrescu

Hudba:

John Kaefer

Producenti:

Kevin DeWalt, Eric Gozlan

Střih:

Chad Galster

Scénografie:

Kathy McCoy

Kostýmy:

Maxyne Baker
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (36)

 • mzss1
  *

  (10%) Uf, tak tohle byla teda silná káva. A ani se nestydím, že dávám tak nízké hodnocení. Mám rád béčka a i ty jednak nízkorozpočtové a jednak ty, které jsou většiny diváků hůře hodnocené, ale tohle se prostě nedalo. Zvažoval jsem, že dám odpad, ale nakonec jsem se smiloval kvůli Nicolasovi, který sehrál vcelku slušný výkon – herectví mu jde pořád dobře, to uznávám. Jako herec to sehrál obstojně, ale jeho postava mě těžce nebavila. Přece takovému hovadu divák nemůže fandit, ne? Choval se jako totální vocas a i logicky to nemělo moc hlavu a patu. Celé to sbližování s jeho filmovým synem absolutně nefungovalo. To bych to mohl sehrát vožralej na plech s kámošem a výsledek by byl stejný. Zápletka byla ohraná, ale zde totálně nulová, nezáživná, nezajímavá. Krom toho film obsahuje spoustu trapných scén, až mě samotnému bylo trapně, že takovou pakárnu vůbec sleduji. Mezi nejhorší scény patří pasáže, kdy si Cage nabaluje tu děvku a celé se to tváří jako hrozně emotivní dílo nebo závěr, kdy Nicolas napřahuje basebalovou pálku na chlapa, co leží v nemocnici v umělém spánku. No, to bych tu byl ještě do Vánoc, kdybych to měl takto popisovat. Ostatní aspekty filmu jsou rovněž bezcenné, včetně hudby či nějakého zajímavého úmrtí. Působí to spíš jako těžce nezvládnuté drama než thriller apod. Rychle tento komentář odesílám na CSFD než si to rozmyslím a dám odpad! Cage to zahrál dobře, aspoň tu 1* dávám. SRAČKA JAK VYŠITÁ TO JE!(6.9.2019)

 • T2
  **

  Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $122,074▐ Nicolas Cage a jeho ďalší filmový prešľap. Nemá moc šťastnú ruku na výber úloh, už je dosť vyprchaný. Rozpačitý dej. /30%/(6.1.2020)

 • Xmilden
  **

  Po příběhové stránce se to tváří poměrně ambiciózně a rozhodně je potěšující že Cage rozhodně točí o něco lepší a zajímavější filmy než před zhruba 5 lety. Pořád má ovšem člověk zvláštní tušení, že pokud je v 6 filmech ročně, tak dobrých jich moc být nemůže. 35%(3.2.2020)

 • Wacoslav1
  **

  Úplná katastrofa to není, ale dokázal nám Cage už určitě v poslední době naservírovat i lepší kousky. Že to bude víc drama než thriller nebo akční film bylo jasné už podle trailerů. Nic proti, ale na to by bylo potřeba ten film víc promakat aby po té dramatické stránce líp fungoval, ale jinak nic co by mě nějak pohoršilo.40%(27.9.2019)

 • kingik
  ****

  Nikterak ambiciozně pojednané, ovšem Nick Cage potřeboval už nutně herecky zaperlit. Alespoň u "béčkového" publika. Už jsem si zvykl, že poslední dobou střídá image jeskynního muže s bujným porostem na palici s vizáží rádoby seladona, kterému notně odulé charisma brání v rozletu. Tak tentokrát vsadil na to druhé, neb v posteli skončí s poběhlicí Karolinou Wydra, která vodní zvíře i tak trochu připomíná, a navrch je i trochu vypasený, patrně z jednostranné vězeňské stravy, kterou v kriminále konzumoval po dlouhých 19 let v rámci ztvárnění nespravedlivě odsouzené postavy. Pravda je ale taková, že catering zafungoval výtečně a najedli se všichni. I Benjamin Bratt, druhá známá herecká akvizice, kterou Cage vzal na výpravu do hereckého zapomnění. Film nepřetéká akcí, té je naopak poskrovnu a soustředí se ve větším poměru na shledání otce s odloučeným synem. Jistě, náš hrdina není zlý a není to ani povahou zlotřilec, takže po odplatě na svých dávných kumpánech hned od prvních minut svého pobytu na svobodě nepase, spíše si užívá znovu nabité svobody a vlhké díry hodné společnice, tudíž divák, který pase po akci, nebude z méně kvapného a vesměs neakčního pojetí nikterak nadšen. Režisér Shawn Ku ovšem poměrně zdárně dávkuje dramatické scény a dává vyniknout herectví Nicka Cage, jemuž v rámci své kategorie nelze nic vytknout. Takže nemá smysl se v tom babrat, svoji kategorii to nezapře, nějakou tu vyhrocenou a zdárně natočenou akcí to vládne a nějaké neotřelé příběhové nuance se také najdou. A navíc to nemá optimistický závěr. Krvavá účtenka pro příznivce dávné křivdy, vědomé oběti a následné pomsty byla vystavena s patřičnou grácií levnější filmové kategorie. 7/10(9.2.2020)

 • SeBig
  *

  Kejdž se zas mstí, tentokrát za to, že byl dlouho zavřenej v lochu a neužil si syna. Dohání všechno se shovanýma prachama od hlíny a sem tam pomstí svůj ukradenej čas. Utne mu nikdo ťipec nebo mu to všechno vyjde a bude si dál uživat pěti hvezdičkovejch hotelů se sprchou? To se dozvíme na konci pořadu.(27.1.2020)

 • DEXTER099
  **

  Další akční béčko s Nicolasem Cagem a zde si myslím,že kromě nosné myšlenky se to moc nepovedlo.Cage mi zde přijde ne tak uvěřitelný a pokud jde o akci tak ta tu skoro není.No a jinak je to film,který nemá něco co byste si z něj asi zapamatovali.Šlo to udělat určitě lépe.Film by mohl mít určitě menší stopáž,Jsou lepší filmy s Cagem i ty co točí aktuálně,škoda.Za mě tedy celkově 45% a dvě hvězdy(5.1.2020)

 • Lacike
  **

  Starého kriminálnika pustia z basy a on sa snaží znova zblížiť so svojím synom a popritom navštevuje svojich starých kumpánov a divák postupne zisťuje začo vlastne sedel a o čo mu teraz ide. Na konci sa dočkáme aj jedného zvratu, ktorý mňa osobne prekvapil, ale nijak v mojich očiach kvality filmu nezvýšil. Hlavným kladom filmu je Cage, ktorý zase raz hrá kvalitne. Väčšinu času umiernene a aj to jeho občasné tradičné prehrávanie má v deji logiku, takže nevyznie trápne. Záporom filmu je zápletka, ktorá je podaná strašne nezáživne a film sa celý čas nekonečne tiahol. Bohužiaľ vzťah medzi Cageom a jeho synom na ktorom by mal film stáť je taký nemastný neslaný a rozhodne žiadne emócie vo mne nevyvolal. Tragické vyústenie je u tohto typu príbehov očakávateľné. Takže celkovo to je zase ďalší podpriemerný film s Cageom, ale tentoraz aspoň on nesklamal. 4/10.(4.9.2019)

 • vegetol.mp
  ***

  Žánr by neměl bejt Akční / Drama / Thriller, ale hlavně drama a pak možná trochu ten thriller. Celkově děj ukazuje několik dnů v životě kariérního zločince, kterýho po 19 letech pustí z kriminálu a on si snaží vynahradit si, o co za těch skoro 20 let přišel. Pomsta je tady až na druhým místě. Hlavní je vztah Cage s jeho dospělým synem. Celkově to není špatný, Cage hraje dobře a dějový zvraty, kterých tu je několik, jsou hodně předvídatelný. Divák by měl počítat s tím, že tohle není Sejměte Cartera, ale spíš něco na způsob starých francouzských filmů, ve kterých hraje Delon smolaře. 70 %(3.8.2019)

 • bourec
  *

  Ta jedna je snad jen za to,že se jim na film povedlo sehnat těch pár dolarů.Protože sračka je to řádná.Děj o hovně,kde sice Cage nepodává tak hroznej a strnulej výkon jak v některejch jeho předešlejch filmech,ale jinak spíš nedokoukatelný(mě se to povedlo).A když sem to dokoukal,tak ten konec tomu dal korunu.Směju se ještě tedˇ.10%.(30.11.2019)

 • Martin741
  odpad!

  Klec si jede stale to svoje - takze strucne - tempo plane, kulisy plane, dialogy nepocuvatelne plky - Klec si fakt moze ruky podat so Segosom - 0 %(31.8.2019)

 • Johnny.ARN
  odpad!

  Ty bláho, prečo on bere takéto špatné filmy? ODPAD!(8.1.2020)

 • sedm.1
  ***

  Nemohu začít ničím jiným, než konstatováním, že již odepsaný, na samém dnu filmového průmyslu se plácající Nicolas Cage mile překvapil. Já do toho samozřejmě již předem šel jako do dalšího zbytečného, bezvýznamného, laciného a především mizerného akčního béčka, s neustále na stará kolena ztrapňujícím se kdysi slavným a úspěšným hercem, ovšem pozor, teď to přijde, byl to omyl. Cage tu tedy sice opět připomíná totálního ztroskotance a bohužel se opět nevyhnul poměrně výraznému, až komicky působícímu přehrávání, ovšem tentokrát to k té jeho postavě, respektive roli tak nějak patřilo a tvůrci toho náležitě využili, ale především, spíš než o akční podívanou se jedná hlavně o poměrně nečekaně fungující drama, kde sice podstatou celé zápletky zůstává pomsta, nicméně ono samotné efektní si vyrovnávání starých účtů je upozaděno a film se spíš věnuje ústřední postavě, se kterou jsem se dokázal jednak ztotožnit a jednak mě i docela oslovila a bavila. Samozřejmě filmu ubližuje, že je opravdu dost předvídatelný a průhledný, což mu zvlášť na konci dost ubírá na působivosti, ale i tak to po celu dobu je přesvědčivé, rozhodně nenudící a chvílemi i emočně silné. Zároveň mě bavila i poměrně výrazná nekompromisnost snímku, nicméně mu musím ale i vytknout spoustu těch béčkových nešvarů, jako například kolosálně nablblé chování spousty postav, jednu fakt otřesně trapnou přestřelku a pár pokusů o odlehčení, které vážně neklapli. Celkově ale každopádně za mě nečekaná spokojenost, kdy jsem ochoten i jemně nadhodnotit, neboť Nicolas si to tentokrát za svůj výběr hrát v tomto snímku zaslouží.(5.1.2020)

 • blackJag
  **

  Námět není špatný. Dokáži si představit jeho áčkové provedení a snad proto dokáži odpustit spoustu i té béčkové, tedy této. Cage jede druhou ligu, to už je jasné několik let, ale má za sebou celou řadu skvělých kreací a na jednu insomniační z počátku kariéry (POLIBEK UPÍRA) teď bezvadně navazuje :-) 40%(7.1.2020)

 • iXtr3m3
  **

  Dráma s malým počtom prvkov trileru, akcie minimum. Cage ako vždy aj v jeho súčasnej "kvalite" stále slušný, ale čo z toho, keď ostatné bola len fantasmagória s nekvalitným scenárom?(5.1.2020)

 • joshula
  **

  Je škoda, že herec s takovým jménem a úspěchy se sklonil k takové filmové kvantitě.(2.1.2020)

 • Hanys_
  *

  Po týdnu se mi to už úplně vypařilo z hlavy. Cage se vrací z vězení, aby si dal dopořádku vztah se synem a mezitím kuje pomstu tomu kdo ho dostal do lochu. Je to špatné, Nick se sice snaží hrát, ale v tomhle pekle je to spíš ještě přilévání oleje do ohně.(15.1.2020)

 • woodsman
  *****

  Cage si zasluzi znova zahrat v niakom velkom filmy hlavnu rolu ale aj tieto B su celkom v pohode(21.3.2020)

 • Arsenal83
  **

  Cage natočí ročne takých filmov minimálne 5, to už je pásová výroba. A hlavne s nelogickou premisou. Človek, ktorý má smrteľnú chorobu sa snaží skôr veci urovnať a odísť dôstojne než sa snažiť ešte rýchlo o pomstu. A ešte že Nicolas je taký fešák, že ani prostitútka Wydra skoro od neho nepýta peniaze, taký to je kanec. No komédia. Ale čo, na ten céčkový filmový počin to stačí.(9.1.2020)

 • kenkaku
  ***

  Začátek spíš neutrál. Pak se to zvrhne v divnou love story a nakonec z toho je uplně normální devadesátkový reveverenge movie.(26.3.2020)

 • Fifer
  ***

  Je to zcela průměrný scénář. Béčková oddychovka. Ale já mám Nicolase rád a tahle role mu sedla. Akce tam moc není, spíš jde o příjemné komorní drama o jednom zločinci, který vylezl z kriminálu a přemýšlí o pomstě. Měl by se na to vykašlat, ale staré účty je třeba splatit (a score to settle).(3.8.2019)

<< předchozí 1 2