Starší western z období zlaté horečky, který má spád a zajímavé herecké obsazení, je koukatelný i po šedesáti letech od natočení. Krásná Marilyn sice mnohem lépe vypadá než hraje, ale to mi až tak nevadí, protože jsem od mládí její fanynkou a tuto nedokonalost u ní přehlížím. Vyvažuje to mužný sympaťák Robert Mitchum a jeho filmový synek. Nebezpečné putování na voru po divoké řece dodává příběhu na dramatičnosti a působivé doprovodné písně mu dodávají na poetice.(17.2.2016)

... tak ju nazývajú Indiáni, ktorí budú chcieť dobehnúť trojlístok, plaviaci sa na plti, po rozbúrenej, s dominujúcimi a častými vírmi, aktívnej divokej rieky, ktorá je v kľude bezpečná, ale po zaregistrovaní blížiacich sa nepriateľov, musia uháňať o preteky, aby ich práve tento nevyspytateľný živel, čo najviac vzdialil od horiacich oštepov... Spoločnosť mi budú robiť otec so synom, pritom starý tatko Matt akurát vyšiel z basy, lebo chcel raz pomôcť kamarátovi, ale sudca to zrejme nepochopil. Synátor Mark, ako pozorujem, sa dal na časte popíjanie kávy, až sa stal taký závislák, ako ja. Oni dvaja zatiaľ žijú v pokojnej, obyčajnej harmónii, pokiaľ nespozorujú, ako sa SEXY speváčka Kay, rúti so svojim partnerom, hazardným hráčom Harrym, smerom ku nim, vlastne túto plť pôvodne vlastnil tento „párik zamilovaných” . Odvážny tato sa rozbehne, aby ich oboch pritiahol na breh. Zakrátko na to, sa horlivý a nenásytný Harry zmocní ich koňa a pušky, aby sa vytratil do mesta, a všetkých nechal na neverím v Boha, pred prichádzajúcimi červenými. Duchaprítomný, ale outsiderský Matt sa rýchlosťou svetla pozviecha, aby zachránil seba, syna a speváčku, vstúpia na plť a utekajú po rieke za chlapom, ktorý ich priviedol na psí tridsiatok. A ja pozorujem takmer úžasne dokonalý farebný TECHNICOLOR film, s krásnou prírodou, s nádhernou Marilyn, Mitchum pôsobil, ako totálny outsider + všetko je to zabalené, viete, do takého primitívneho šatu, na ktorý som neskočil, nenechal som sa nachytať na hruškách, i keď priznávam, že si snímok udržuje latku veľmi vysoko, zvláštna milostná chémia medzi ústrednou dvojicou funguje na plné obrátky. Opäť som sa ULAKOMIL na MM, no som na to pyšný. „Trebárs, keď by účinkovala v akejsi reklame na konzervy, venoval by som tomu svoj drahocenný čas” .(13.5.2017)

Dobrodružný romantický příběh (1954, barevný!). Film se odehrává na poskakujícím voru s divokou řekou většinou v zadní projekci, s herci ve westernovém hávu a s válečně pomalovanými indiány v pozadí na břehu. Charakterní farmář Mitchum, který se po létech ujímá svého osiřelého synka, bojuje se zlodějským hráčem, s naivní Marilyn Monroe, otravným lovcem, pořádně divokou řekou a mimochodem taky pár indiány, kteří si přišli pro nevyhnutelnou a zcela zbytečnou smrt z pušky hlavního hrdiny. Zpívající a nastrojená Marilyn vypadá spíše jako pohybující se reklama na erotické služby, ale Mitchum zůstává gentlemanem zahřívajícím vodou prochlazené božské tělo třením zad a masáží lýtek. Nejerotičtější scéna (SPOILER) se tak odehraje na konci, kdy si Mitchum přehodí Marilyn přes záda a odnese do svého nového vozu (rozumí se s koňským potahem). Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=UBPON4KdUGA(7.7.2010)

Průměrný až podprůměrný western s nesympatickým Robertem Mitchumem, na zlatou malinu aspirující Marilyn Monroe a zajímavými studiovými záběry divokých peřejí, kdy jsem se sám sebe ptal, co na to asi říkali tehdejší návštěvníci kina. Dnes to vypadá úsměvně až směšně, ale je možné, že tenkrát byli lidé u vytržení. Jo a fandil jsem tomu Harrymu.(5.7.2015)

• Han22

Absolutně nezáživný western, který jsem dokoukal asi na pošesté, pokaždé jsem totiž během pár minut usnul. Farmářovi ukradne zlatokop koně a pušku a tak se s jeho přítelkyní a svým čerstvě nalezeným synem vydává po divoké řece do města, aby si to s ním vyřídil. Zní to zajímavě, ale bohužel většinu filmu si někdo s někým nudně povídá, hlavní hrdina balí holku tím stylem, že ji málem znásilní (a paradoxně si ji získá) no a veškeré scény z řeky jsou zabité naprosto příšernou zadní projekcí. Marylin umí pěkně zpívat, ale jinak se do westernu nehodí a znovu mě nepřesvědčila v ničem o tom, proč byla tak slavná a stejně nezajímavý je překvapivě i Mitchum, navíc jakákoliv chemie mezi nimi nefunguje. Dvě hvězdičky za pár pěkných písniček a bitku s indiány, jinak ztráta času.(6.9.2018)

• - Film nemal po premiére žiaden úspech a Marilyn Monroe (Kay Weston) o ňom prehlásila, že nikdy v horšom nehrala. Nakoniec prinútilo štúdio Otta Premingerra, aby ukončil zmluvu. (AdamCritic)

• - Robert Mitchum pracoval s prvním mužem Marilyn - Doughertym za 2. světové války v továrně na pásu. Tudíž o Marilyn už něco slyšel. (Pavlínka9)

• - Ve filmu došlo k velkému množství zranění, jelikož režisér Otto Preminger nechtěl používat dubléry. Např. Marilyn uklouzla ve vysokých holínkách ve vodě, spolu s Mitchumem uvízli ve voru na kameni ve vodě, odkud je museli složitě dostávat. (Pavlínka9)