Příšerná Marilyn Monroe (nikdy mi nepřišla sexy) kazí celý film a vypadá jak laciná zlíčená kurva. Robert Mitchum to zachraňuje seč může a je jako vždy westernově stylový. Westerny let padesátých a starší mě nudí a nikdy je nebudu milovat jako ty z let šedesátých a sedmdesátých. Pořádné filmové řemeslo jak ho má dnešní divák rád bylo tehdy ještě v plenkách, barevný film byla novinka a všechno působilo tak naivně a hloupě až to bolí. Přesto je Řeka bez návratu jeden z těch lepších filmů ve své době.(20.3.2014)

One Silver Dollar, I'm Gonna File My Claim a další evergreeny zpívané samou Marilyn jsou zřejmě tím nejlepším na celém filmu. Jinak se jedná o poměrně typický "sbližovací" snímek. Kdy Marilyn poznává, že spolehlivý a starostlivý Mitchum je mužem vyšších kvalit než egoistický Rory Calhoun. Hodně zajímavá je "třecí" scéna. Marilyn je promočená a potřebuje pořádně promasírovat, aby nezemřela podchlazením. Co udělá Mitchum - samozřejmě se slušně vzdálí, aby se Marilyn mohla svléci a zabalit do deky, přes kterou ji pak bude třít. No, jo -jiná doba.(21.8.2005)

THIS COUNTRY IS CRAWLING WITH INDIANS, AND YOU'RE GOING FISHING? THERE ARE LOTS OF WAYS TO DIE. STARVING TO DEATH ISN'T MY FAVORITE!!! Tedy Marilyn, ty jsi byla kus ženské. Chvílemi jsem nevěděl co sledovat dřív. Jestli nádhernou krajinu nebo tvoje sexy křivky a blond hřívu jako z pohádky. Robert tu naopak nehraje žádného super hrdinu, ale jen obyčejného chlapíka se svejma záporama a kladama. Klučina ve filmu nepůsobí imbecilně, jako tomu u tady těch dětských postav bývá a nakonec ještě mile překvapí. Film je jinak monotónní jako desky Karla Gotta a jediný pádnější důvod proč se na film podívat, je jednoznačně Monroe.(30.7.2015)

Starší western z období zlaté horečky, který má spád a zajímavé herecké obsazení, je koukatelný i po šedesáti letech od natočení. Krásná Marilyn sice mnohem lépe vypadá než hraje, ale to mi až tak nevadí, protože jsem od mládí její fanynkou a tuto nedokonalost u ní přehlížím. Vyvažuje to mužný sympaťák Robert Mitchum a jeho filmový synek. Nebezpečné putování na voru po divoké řece dodává příběhu na dramatičnosti a působivé doprovodné písně mu dodávají na poetice.(17.2.2016)

• Han22

Absolutně nezáživný western, který jsem dokoukal asi na pošesté, pokaždé jsem totiž během pár minut usnul. Farmářovi ukradne zlatokop koně a pušku a tak se s jeho přítelkyní a svým čerstvě nalezeným synem vydává po divoké řece do města, aby si to s ním vyřídil. Zní to zajímavě, ale bohužel většinu filmu si někdo s někým nudně povídá, hlavní hrdina balí holku tím stylem, že ji málem znásilní (a paradoxně si ji získá) no a veškeré scény z řeky jsou zabité naprosto příšernou zadní projekcí. Marylin umí pěkně zpívat, ale jinak se do westernu nehodí a znovu mě nepřesvědčila v ničem o tom, proč byla tak slavná a stejně nezajímavý je překvapivě i Mitchum, navíc jakákoliv chemie mezi nimi nefunguje. Dvě hvězdičky za pár pěkných písniček a bitku s indiány, jinak ztráta času.(6.9.2018)

• - Marilyn Monroe (Kay Weston) po ukončení natáčania odišla ďaleko od Hollywoodu. Štúdio s ňou ale muselo natočiť k tomuto filmu ešte niekoľko scén, a preto sa musela vrátiť. (AdamCritic)

• - Robert Mitchum pracoval s prvním mužem Marilyn - Doughertym za 2. světové války v továrně na pásu. Tudíž o Marilyn už něco slyšel. (Pavlínka9)

• - Robert Mitchum chtěl film přejmenovat na "Film bez návratu", jelikož o dost překročili časový rozvrh. (Pavlínka9)