Reklama

Reklama

The Electrical Life of Louis Wain

  • Velká Británie Louis Wain (více)
Trailer

Recenze (6)

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Film o výrazném malíři si zasluhuje výraznou výtvarnou stránku. To si naštěstí Will Sharpe uvědomil a jeho The Electrical Life of Louis Wain má výraznou vizuální stylizaci, která by si nejspíš padla do noty s vizuálním pojetím filmů Wese Andersona. Krom té je ovšem The Electrical Life of Louis Wain především příběhem lehce tragické figurky, kdy je velmi snadné příběh tohoto výrazného výtvarníka podat emocionálně prázdně a v součtu neskutečně ploše. Je ovšem toto případ i biopicu Louise Waina?   Benedict Cumberbatch nezklamal. Po letošní Síle psa jde o jeho další silný herecký výkon, kdy by se dalo automaticky uvažovat o Oscaru. Cumberbatch totiž zcela určitě nadále patří mezi nejtalentovanější herce současnosti, který zlatého plešouna ještě nemá a jeho pojetí tak trochu mentálně nestabilního a sociálně plachého malíře rozhodně stojí za to. V průběhu je ovšem též naštěstí cítit, že je Sharpe jakožto scenárista a režisér člověk, kterého život a dílo Louise Waina skutečně zajímá a skutečně se mu podařilo natočit vizuálně výrazný film. Rozhodnutí o formátu 4:3 celému filmu vlastně hodně prospívá.   Dobové výpravě a kostýmům se prakticky nedá nic vytýkat, autenticita 19. století v Anglii je dostatečná. Od začátku je ovšem především poznat, že je Wainův příběh dostatečně zajímavý pro filmové zpracování. Jako spousty biopiců má poté možná The Electiral Life of Louis Wain potíž v tom, že chce toho o životě Waina říct až příliš, načrtne toho spousty moc, na vše ovšem ve finále není úplně čas.   Ve filmu výrazně funguje vizuální vyprávění, které dokáže spousty věcí srozumitelně vysvětlit pouze skrze zrakové vjemy bez doslovného vysvětlování. Cumberbatche doplňuje skvělá Claire Foy v roli jeho ženy Emily, jejich vztah se opravdu dokáže prodat jako láska dvou outsiderů, kteří společnou láskou oba zaplní jistou prázdnotu. Mnohem rozvernější první polovina je poté nahrazena polovinou druhou, která je depresivní a Waina představuje na dně jeho sil. Mezi rozverností a depresivní atmosférou vlastně The Electrical Life of Louis Wain přeskakuje pořád a i proto možná není úplně jasné, kdy chtěl Sharpe některé scény úplně pojmout a zda chtěl, aby si z nich divák odnesl pozitivní či negativní emoce.   V součtu ovšem potěší to, že není The Electrical Life of Louis Wain typickým biopicem. Zajímavý autor se zajímavým životním příběhem se dočkal zajímavého zpracování svých osudů, které sice po první polovině tak trochu přijde o svou výjimečnost a pořád se chce věnovat příliš mnoha tématům najednou, přesto ovšem v součtu zaujme a dokáže přesvědčit o tom, že Cumberbatch nadále patří mezi nejtalentovanější herce současnosti...... ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

standardně výborný Benedict Cumberbatch v životopise někoho,o kom jsem v životě neslyšel a nejspíš na něj v dohledné době zase zapomenu.Jednak proto,že nemám rád kočky a druhák proto,že životopis Louise Waina ničím nevybočuje a krom Benedcita a zvolené formy nemá nic čím by uvízl v paměti.Wain byl sice svým způsobem svéraz a život ho různě zkoušel,ale na přelomu devatenáctého a dvacátého století určitě nebyl sám kdo si procházel podobnými peripetiemi.Je nicméně dobře,že podobné filmy vznikají a mají možnost nás seznámit (připomenout) s takovými osobnostmi,které by jinak znali jen v jejich domovině (v našich končinách si dovedu představit,film třeba o Josefu Ladovi)...60% ()

ni_ 

všechny recenze uživatele

Throughout history, cats have been worshipped as mystical gods and maligned as the evil allies of witchery and sin. But I think you’re the first person ever to see that they are in fact ridiculous. They’re silly and cuddly. And lonely. And frightened and brave. Like us. ()

Maximilianus 

všechny recenze uživatele

Ďalšia postava minulosti s ktorou som sa oboznámil vďaka filmu. Nemám rád mačky ale mám rád Benedicta ako herca, tak sa to asi nejako vyrovnalo. Príbeh celkom zaujímavý,  len spracovanie mohli byť trochu lepšie. Benedict hrá výborne a je to celé zábavné a milé takým tým suchým anglickým spôsobom. 6,9/10. ()

xzajox 

všechny recenze uživatele

Cumberbatch a mačky? Áno prosím. Herec síce musel zamakať, aby do takejto role vkĺzol, no musím uznať, že to zvládol. Je to trochu smutnejší príbeh o cvok-umelcovi, no má zopár svetlých a farebných(doslova) chvíľ. Tiež bolo zaujímavé dozvedieť sa niečo nové z histórie umenia. Atmosféra prelomu 19./20.storočia bola uveriteľná, herci a kostýmy bez výhrad, a celkový dojem veľmi dobrý. Ktovie, či by bez Waina boli dnes mačky tam, kde sú, a kde patria. Na prvých priečkach obľúbenosti na internete. Celkom som si film užíval, aj keď sledovať, ako sa musí človek, neustále skúšaný osudom, prebíjať životom a živiť sestry a matku, nebolo veľmi pohodlné. Spokojnosť. 76% - 4* ()

Tomas_PO 

všechny recenze uživatele

Podivný životopisný príbeh o umelcovi, ktorý sa venoval maľbám a kresleniu mačiek. Vzhľadom na hviezdne obsadenie v podobe Benedicta Cumberbatcha a Claire Foy môže divák v očakávaní ostať sklamaný, no bez nich by zrejme film nevzbudil väčšiu pozornosť. Film zaznamenáva životný príbeh reálneho umelca - Lousia Waina, jeho kariéru, manželstvo a životné trable. No nebyť 'mačkárom', tak si to zrejme nepozriem. ()

Reklama

Reklama