Vánoční koleda

• Velká Británie A Christmas Carol
všechny plakáty

Epizody(3)

Zahořklý stařec Ebenezer Skruž opovrhuje vánočními svátky. V průběhu Štědrého večera jej navštíví tři duchové, aby mu ukázali jeho minulost, současnost i budoucnost v tomto originálním pojetí kultovní klasiky Charlese Dickense... Seriál "Vánoční koleda" je originální adaptací kultovní vánoční klasiky Charlese Dickense z dílny Stevena Knighta. Původní film je mrazivou sondou do temných zákoutí duše Ebenezera Skruže. V ponurém moderním pojetí, které se odehrává na sklonku 18. století, se kromě oblíbeného Ebenezera Skruže, Jacoba Marleyho, duchů Vánoc minulých, přítomných a budoucích i rodiny Cratchitovy představuje také řada zcela nových postav. Neotřelé ztvárnění klasické povídky, které nabízí současnou interpretaci nadčasového příběhu, se noří hluboko do nitra bezcitného a chamtivého muže a odhaluje jej v dosud nevídaném světle. (HBO Europe)

Recenze uživatele pafka k tomuto seriálu (1)

Vánoční koleda (2019)

eVanocni koledu neznam a videl jsem poprve. Temna atmosfera filmu slusi, celkove dava noir atmosferu s dejem. Chvilema jsem mel pocit, ze je to natazene, aby to dalo na tri dily. To je ale nectnost vsech serialu, byt tady jen tridilneho. Guy Pearce je tu velmi slusny zaporak a vsichni ostatni zde maji jen drobne role. Na konci obrovska otocka v chovani hlavni postavy byla tak nahla, ze tomu neverim ani ted. To me trosku nevonelo. Jinak slusny nadprumer. ()