Epizody(6)

Co když netvoříme svůj osud, ale osud tvoří nás? Mysteriózní drama o zločinu, pomstě a osudové lásce... Šestidílná britsko-novozélandská série vznikla podle stejnojmenného románu Eleanor Cattonové, oceněného Man Bookerovou cenou (česky nakladatelství Argo, 2016). Knihu, která v anglickém jazyce původně vyšla v roce 2013, adaptovala sama Eleanor Cattonová, jež byla přítomná i při natáčení. Série popisuje okolnosti, obklopující záhadnou vraždu v zapadlém koutě Nového Zélandu v období zlaté horečky v 60. letech 19. století... Děj se odehrává ve dvou časových rovinách, před a po zločinu. V jednotlivých epizodách se odhalují další střípky toho, co se skutečně odehrálo osudné noci, kdy byl zavražděn náhle zbohatnuvší prospektor Crosbie Wells a také střípky událostí, které k tomuto zločinu vedly. Z vraždy je obviněna Anna Wetherellová, mladá žena, která na Nový Zéland dorazila teprve před několika měsíci a nyní pod hrozbou oprátky musí zjistit pravdu. Přítomen je motiv osudové lásky a vše je ozvláštněno astrologickou metafyzikou, motivem předurčenosti osudu a role svobodné vůle v utváření lidských životů. Hlavní hrdinku ztvárnila Eve Hewsonová, známá z ceněného seriálu Knick: Doktoři bez hranic (2014–2015), v jedné z hlavních rolí vystupuje hvězdná Eva Greenová. (Česká televize)

Recenze uživatele MoiJe k tomuto seriálu (1)

Otisk prstu (2019) (E01)

Parádni herci, fajn kulisy. Úmyselne zmätočný dej, v hre sú flashbacky, podvody, astrologické súznenie i ópium. Ewe Hewson sa na ústrednú rolu hodí, človek jej verí aj chovanie guvernantky, aj pánskej spoločníčky, aj divožienky pobehujúcou lesom. Len jej motivácie mi nedávajú žiaden zmysel. Neviem, či mám potrebu sledovať ďalej, nemám rada toľké zmätky a záhada, ako sa dostala do svojej súčasnej situácie, nie je pre mňa zas tak odhalenia-nutná. ()