Sedmé nebe (TV seriál)

7th Heaven

V siedmom nebi

Drama / Rodinný

USA, 1996, 243x60 min

Stephen Collins, Catherine Hicks, Beverley Mitchell, Mackenzie Rosman, David Gallagher, Barry Watson, Jessica Biel, Tyler Hoechlin, Adam LaVorgna, Ashlee Simpson, Rachel Blanchard, Jeremy London, Thomas Dekker, Sarah Danielle Goldberg, Katie Cassidy, Andrew Keegan, Lenny Clarke, Marla Sokoloff, Jenette Goldstein, Michael Peña, Gabrielle Union, Haylie Duff, Sarah Thompson, Allison Mack, Matt Czuchry, Mako, Madeline Zima, Lindsey Haun, Keith David, Caitlin Martin, Billy Mayo, Elizabeth Ruscio, Keri Lynn Pratt, Shawn Pyfrom, Kay Panabaker, Bonita Friedericy, Kate Bosworth, Sarah Lancaster, Leighton Meester, Ashley Tisdale, Christian Campbell, Johnny Lewis, Jeremy Lelliott, Scott Terra, Caroline Macey, Shiri Appleby, Nick Zano, Sarah Wright, Ashley Tesoro, Marianne Muellerleile, Landry Allbright, Alona Tal, Lisa Wilhoit, Patrick Cranshaw, Jamia Simone Nash, Michael Welch, Chris Hunter, Kristin Herrera, Faran Tahir, Travis Van Winkle, Katie Stuart, Yvette Nicole Brown, Josh Ryan Evans, Anthony Natale, Frank Collison, Joe Penny, Jake Richardson, Shonda Farr, Ted Rooney, Adam Weisman, Alicia Leigh Willis, Andy Milder, Alexander Gould, Kim Johnston Ulrich, Cara Jedell, Sam Jones III, George Stults, Laura McLauchlin, Kristy DiBiccari, A.J. Trauth, Annie McElwain, Cara DeLizia, Kenneth Tigar, Tim Griffin, Brent Sexton, Randy Oglesby, Tyrees Allen, Chyler Leigh, Andy Umberger, Arjay Smith, Jim Holmes, Orson Bean, Brenda Song, Owen Beckman, Terri Garber, Hudson Leick, Scott Alan Smith, Ruth de Sosa, Judith Hoag, Don Perry, Ray Walston, Chauncey Leopardi, Aaron Carter, Veronica Cartwright, Christian Serratos, Elizabeth Nicole, Costas Mandylor, Richard Lewis, Chase Ellison, Debi Mazar, Mark Moses, Megan Paul, Dave Franco, Stanley Kamel, Sam Page, Daniel Newman, Ian Nelson, Peter Graves, Christopher Miranda, Lee Garlington, Stan Sellers, Garrett M. Brown, Louise Fletcher, Cliff Dorfman, Amanda Pays, Ashley Benson, Mayim Bialik, Tamara Mello, Rachel Boston, Alison Lohman, Mathew Botuchis, Jeff Witzke, Tim Conway, Amanda Fuller, Jacob Chase, Kyle Richards, Dwier Brown, Amanda Thorp, Cristine Rose, Pat Boone, David Dukes, Tom Irwin, Stacey Travis, Geoff Stults, Ann Gillespie, Scott Gurney, Michelle Phillips, Cirroc Lofton, Arlen Escarpeta, Caitlin Crosby, Aaron Staton, Brenda Strong, Jackée Harry, Bill Ferrell, Robert Zachar, Tony Denman, Blake Boyd, Max Brooks, Ben Livingston, Robert Evans, Amy Weber, Michael Dorn, Gary Carlos Cervantes, Rachel Winfree, Raphael Sbarge, Rance Howard, Danielle Keaton, Mackenzie Phillips, Matt Farnsworth, Jordan Brower, Douglas Tait, Marcus Folmar, David Starzyk, Ed Brigadier, Edwin Hodge, Brody Hutzler, William Utay, Kirsten Storms, Leann Hunley, Brynn Thayer, Caroline Keenan, Polly Cole, Phyllis Diller, Lauren Storm, Jean Marie Barnwell, Tracy Nelson, David O'Donnell, Kaela Dobkin, Courtney Hope, Mark L. Taylor, Ryan Bengston, Mike Weinberg, Tammy Caplan, Romy Rosemont, Tricia Leigh Fisher, Rachel Oliva, Lisa Darr, Michael Cole, Shane Meier, Pamela Roylance, Michael Fairman, Amy Aquino, Terri Conn, Wendi Kenya, John Wynn, Rolonda Watts, June Squibb, Natasha Melnick, Mary Donnelly-Haskell, Bubba Lewis, Jason Behr, Jeffrey Licon, Christie Lynn Smith, Alison La Placa, Jane Morris, Clint Jung, Elizabeth Friedman, Sterling Beaumon, Jackie Debatin, Michael Bofshever, Riley Schmidt, Erich Anderson, Brandt Wille, Robert Gossett, Gerald McCullouch, Ashley Edner, Lindsay Taylor, Nicole Cherié Saletta, Molly Orr, Susan Krebs, Jonah Rooney, Jack Carter, David Rountree, Jennifer Freeman, Justis Bolding, Hope Riley, Gregg Daniel, Natalie Ramsey, Kam Heskin, Alan Fudge, Jerry Lambert, John Salley, Vincent Berry, Shelley Robertson, Greta Sesheta, Carol Kiernan, Randy Spelling, Tim DeZarn, Dennis Haskins, Christopher Allport, James Keane, James T. Callahan, Sam Saletta, Rafael Rojas III, Carolyn Lawrence, Eric Podnar, Adam Dior, Dean J. West, Tom Maden, Tom Virtue, Evan Arnold, Jack Kehler, David Wells, David Grant Wright, Mercedes Colon, Loanne Bishop, Michael Feinstein, Claudette Nevins, Richard Riehle, Jordan Warkol, Marjorie Lovett, Bobby Edner, Marlon Young, Mary Mara, Joel Polis, Christine Estabrook, Milton Davis Jr., Scott Atkinson, Jamie Lauren, Amzie Strickland, Bill Henderson, Marilyn O'Connor, Cyndi Martino, Nancy Lee Grahn, Steven Roy, Bryan Callen, Noni White, Mik Scriba, Camille Winbush, Mo Collins, Michael McGuire, Jonathan Runyon, Richard Whiten, Larry Joshua, Scott Wilkinson, Matt Winston, Mitzi McCall, Tony Pasqualini, Michael Saad, Lorenzo James Henrie, Jack Donner, Davenia McFadden, Jack Rader, Billy Beck, John Fortson, Jason Grant Smith, Freda Foh Shen, Rebecca Balding, Brendan Hill, Robin Curtis, Janet Carroll, Anita Dangler, Ming Lo, Susan Chuang, Jordan Masterson, Tegan West, Edie McClurg, Al Ruscio, Andrew James Allen, Maximillian Roeg, Alison Martin, Tamara Braun, Carol Locatell, Michael Dempsey, Gabrielle Boni, Troy Christian, Julie Berman, Tommy Bertelsen, Esther Scott, Penny Peyser, Jonathan T. Floyd, Adam Nelson, Richard Roat, Michael Milhoan, Al Pugliese, Alice Hirson, Norma Maldonado, Miranda Kwok, John Hostetter, Jeff Yagher, John Martin, Matt McKenzie, Steve Stapenhorst, Robin Pearson Rose, H. Richard Greene, Neill Barry, Christopher Murray, Kim Robillard, Ruth Buzzi, Lukas Behnken, Marque Richardson, David Koplan, Cameron Bender, Rocky McMurray, Pat Delaney, Lane Toran, Mike Erwin, Marcus Toji, Josh Wolford, Edward Kiniry-Ostro, Dawn Jeffory, J.R. Cacia, Grant Goodeve, Cyd Strittmatter, Beverly Polcyn, Jackie Harris, Zachary Browne, Sujata Day, Taran Noah Smith, Mark Bramhall, Van Epperson, Carol Arthur, Beau Wirick, René Ashton, Nick Steele, Julius Tennon, Michele Abrams, Rod Loomis, Kristoffer Ryan Winters, Lynsey Bartilson, Berlinda Tolbert, Jo Marie Payton, Allen Perada, Patricia Healy, Rick Scarry, Jeff Austin, Lawrence B. Adisa, Sophia Santi, Edith Fields, Claudia Lonow, Rheagan Wallace
  • Kri-kri

První řadu jsem viděl asi před 15 lety, dávali to v neděli dopoledne na Markíze. Když odmyslíte příšerně agitační duchovní vážnost a věčné pokrytecké moralizování, které je divákům násilně vnucováno, zkusíte to brát s nadhledem a berete tento seriál spíše za recesi a výsměch pánbičkářství, vyjde z toho chvílemi ucházející (třebaže tvůrčím záměrem evidentně nechtěná) oddychová komedie. A slovenský dabing nebyl špatný. Už jen za to, že jsem u toho vydržel, aniž bych měl po shlédnutí potřebu přidat se k Jehovistům, Mormonům či jiným sektářským pošahancům si to alespoň tu 1 * zaslouží. 20%(20.12.2017)

• Americ

Tak tento seriál som v dectve nenávidel,už len obyčajný pohľad na dokonalú rodinku vo mne vyvolával len odpor,ale neostalo to len pri tom ako seriál pokračoval pocit blízky dáveniu vo mne vyvolával každý člen rodiny Kendenovcov ,z môjho hľadiska by mali tento stupídny seriál zakázať z dôvodu vymývania mozgov ( -55%).(25.7.2008)

• Freddie99

Seriál, ktorého prvé dve-tri série boli veľmi dobre pozerateľné, ale ktorý nanešťastie skĺzol do roviny moralizovania a výchovy pubescentnej mládeže. Ak by sa tak udialo len sem-tam, určite by som dal viac hviezdičiek. Ale ak budem chcieť byť vychovávaný, tak siahnem po etike, alebo katechizme. Inak škoda, lebo seriál mal príjemný potenciál, ktorý však utopil v močiari mravoučných poučiek.(9.9.2010)

• Sinn

Nikdy nezapomenu na nejgeniálnější epizodu z celého seriálu. Nejstaršímu synovi vypadne doma z bundy brčko, který dostal od kamarádů, ale protože to je kluk svatá, tak by ho stejně nezhulil. Jenže vykládejte si to pastorovi. Maminka má však se synem podezřelý soucit, načež z ní vypadne, že jednou v sedmnácti tuto fuj fuj nezákonnou cestu do pekel také vyzkoušela. A co se nestane? Pastor ženu zavrhne a chce se rozvádět! Nakonec si ale uvědomí, že to asi nebude dobrý řešení situace, když už se jim v jejich domečku pro barbíny s bílým plotem a labradorem poflakují dva tucty fakančat. No neposrali byste se z toho? Ale jako kulisa k vyléčení angíny to bylo príma.(26.10.2011)

• Tatizz

V prvých sériach ešte znesiteľné, ale čím to postupuje, tým to je priblblejšie a priblblejšie. Hlavne po invázii USA do Iraku sa slovo "invázia" objavuje v každom dieli aspoň 5-krát. Rozumiem tomu, že scenáristi chceli týmto protestovať proti vojne, ale vkladať hercom nezmyselné dialógy do úst mi prišlo nesmierne stupidné. Pozitívum tohto seriálu vidím akurát v dvoch veciach - občasne inteligentnom morálnom poučení a v Jessice Biel, ktorú seriál vystrelil do nebies.(22.8.2011)

• - Postava Erica Camdena (Stephen Collins) sa umiestnila na 11. mieste v rebríčku "50 Greatest TV Dads of All Time". (rador)

• - 7th Heaven je najdlhším rodinným seriálom súčasnosti. Obsahuje 11 sérii. (rador)

• - Barry Watson (Matt Camden) je jediným z účinkujúcich, ktorý režíroval jednu epizódu a k jednej napísal aj scenár. (rador)