Sedmé nebe

(seriál)
Drama / Rodinný
USA, (1996–2007), 178 h 3 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvůrci:

Brenda Hampton

Stephen Collins, Catherine Hicks, Beverley Mitchell, Happy, Mackenzie Rosman, David Gallagher, Barry Watson, Lorenzo Brino, Nikolas Brino, (více)

Série(11) / Epizody(243)

Americký rodinný seriál o početnej rodine kňaza, ich starostiach aj radostiach. Camdenovci každým dňom riešia problémy dospievania ich detí, či prežívajú životné krízy a trápenia. Vždy však otvorene, s láskou a humorom. Na začiatku prvej série tvorilo rodinu sedem členov, ale postupne jej členovia pribúdajú a spolu s nimi aj nové zážitky. Seriál sa odohráva vo vymyslenom mestečku Glenoak v Kalifornii. (klokyn)

Gemini

Trochu jsem se změnil od doby, kdy tady sídlila první verze komentáře k Sedmému Nebi. Teď, když to jistá naše komerční televize začala vysílat od prvních dílů, to beru jako takovou rozjezdovku pro bránici před skutečnou klasou, Krok Za Krokem. Protože teď už se Sedmému Nebi můžu opravdu jenom smát. A že je opravdu čemu...to jak se v idylické křesťanské rodině bojuje ohněm a mečem proti hrozbám moderní společnosti jako je líbání, to opravdu stojí za to:) Ale abych to s tou hanou nepřehnal, některé díly mají opravdu smysl a nejsou jen snůškou blábolů o "skutečně důležitých hodnotách". Nebo ještě jinak - když si mám vybrat mezi Gilmore Girls a 7th Heaven, skoro pokaždé vyhraje rozvětvená (a stále se rozvětvující) rodinka reverenda Camdena. ()

viperblade

Čím více dílů vidíte, tím jde hodnocení dolů. A je docela možné, že se mé hodnocení zasekne na jedné hvězdičce, protože sestra si to nahrává. Každopádně tu jednu dávám jen za Jessicu Biel.. Já mám pro ní velkou slabost.. :-) K datu 29.9.08 Snižuju na tu "slibovanou" jednu hvězdičku. Protože, aby v každém díle řešili válku v Iráku a že je to správné a tak podobně.. to ne.. ()

Dever

Soundtrack Dan Foliart a J.A.C. Redford : 1. What The World Needs - Wynonna ,2. Step by Step - Livingston Taylor ,3. This Is My Father's World - Amy Grant ,4. He's Got The Whole World In His Hands - Randy Travis ,5. Have A Little Faith - Mavis Staples ,6. I'll Fly Away - George Jones ,7. Joshua Fit The Battle Of Jericho - Mahalia Jackson ,8. How Great Thou Art - Sandi Patty ,9. What A Friend We Have In Jesus - Brett James ,10. Someday - The Dixie Hummingbirds ,11. Get On The Happy Side Of Living - Gaither Vocal Band ,12. 7th Heaven (Main Title Theme) - Steve Plunkett, ()

StarsFan

Reverend Eric Camden, jeho manželka a sedm dětí. Tak takhle vypadá konzervativní, americký ideál dokonalé rodiny. Rodiče se navzájem milují i po dvaceti letech manželství, děti nekouří, nepijí a zdárně unikají nástrahám předmanželského sexu. Do toho sice sem tam provedou nějakou vylomeninu jako třeba rozmlácení tělocvičny, které nejstarší dceru dostane téměř do vězení, vloupání se do kina bez placení, případně uzavření manželství do 24 hodin od seznámení se se svou nastávající (v naprosté střízlivosti, Camdenovic děti totiž alkohol samozřejmě neznají). Ale hlavně, že se americké děti dozví, že každý předmanželský sex musí zákonitě skončit těhotenstvím (i za použití antikoncepce), že jeden lok piva v patnácti letech vede s jistotou k posezení mezi Anonymními alkoholiky a že jen přátelení se s lidmi, kteří si někdy zakouří marihuanu, s největší pravděpodobností rozvrátí člověku celý jeho život. My, na druhé straně Atlantiku, pak ještě zjišťujeme, že nejhorší noční můra amerických rodičů je pubertální dcera s make-upem, kondom v peněžence šestnáctiletého syna nebo party, kam byli středoškolské ratolesti pozvané, ale rodiče zrovna nemají telefonní číslo na rodiče pořadatele, a tak nemohou zajistit svým dětem sterilní, bezproblémové prostředí (a proto je na večírek ani nepustí). Do toho se připlete nějaká ta střelba na základní škole (přibližně jednou za dva roky), patriotické díly oslavující americké vojáky v zahraničí, otec špehující neustále své děti, matka, která by mohla kandidovat na postavu nejnesympatičtější seriálové hrdinky, a pár stoprocentně uvěřitelných příběhů ve stylu "reverend podle znaku na opasku jedné dospívající dívky pozná, že je členem mega nebezpečného gangu (něco jako nejtvrdší odnož ruské mafie), a na důkaz svého tvrzení za přítomnosti jejích rodičů nachází pod její postelí sbírku zbraní, která by posloužila k vyzbrojení celé Al Kaidy." Jestli křesťanský ráj vypadá jako Sedmé nebe, tak děkuji, nechci. Na druhou stranu je ale tato konzervativní rodina se všemi těmi empatickými pohledy, které od ní asi odkoukala Pošta pro tebe, velmi zábavná. Občas uvažuji, jestli to celé není pouze geniální parodie nějakých ateistických liberalistů. Minimálně já to za ni považuji a takovýma očima i tenhle seriál sleduju. ()

Sarkastic

"Takový průměrný seriál." To jsem si řekl po prvním díle. Jenže pak jsem ho pustil ještě jednou a zjistil jsem, že ta neustálé moralizování a ještě k tomu ta stupidní víra sráží seriál z průměru. Pokuď nejste věřící, obloukem se tomu vyhněte (no vlastně i pro ty věřící to musí být docela hovadina ;-). ()

• Interiéry domu sa točili v ateliéroch v Los Angeles. (rador)
  • Barry Watson (Matt Camden) je jediným z účinkujúcich, ktorý režíroval jednu epizódu a k jednej napísal aj scenár. (rador)
  • 7th Heaven je najdlhším rodinným seriálom súčasnosti. Obsahuje 11 sérii. (rador)

Související novinky

Kazatelova dcera a prostitut

Kazatelova dcera a prostitut

23.02.2006

Představitelka rebelující dcery kazatele v kdysi nezdravě populárním seriálu 7th Heaven, herečka Jessica Biel, doplní Nicolase Cage a Julliane Moore v hvězdném obsazení sci-fi thrilleru NEXT.…