Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Detektiv Mark Dixon (Dana Andrews) se celý život snažil vymanit ze stínu svého otce, který byl zločincem. Jeho neklidná povaha ho ale přímo žene do konfliktů. Při vyšetřování posledního případu má navíc pořádnou dávku smůly. Jediné štěstí, které ho potká, je seznámení s krásnou Morgan Taylor (Gene Tierney), která na něm vidí i to dobré. (fleurette)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (12)

EdaS 

všechny recenze uživatele

Silné čtyři hvězdičky. Film se opravdu točí hlavně kolem nejednoznačné postavy Dany Andrewse jako policajta, který svádí boj o svou duši. ()

OG_Swifty 

všechny recenze uživatele

Tento film natočený podle románu Night Cry Williama Stuarta je výborně propracovaný noir, který bohužel zůstal ve stínu slavnější Laury Otty Premingera, ve které si oba dva hlavní herci střihli skoro na chlup stejné role. Je to docela škoda, protože film jako takový ač spíš B-čko - měl A-čkové obsazení a příběh. Dana Andrews v roli zpočátku nesympatického detektiva Dixona odvedl dobrou práci a řekl bych, že jelikož v téhle době začínaly jeho problémy s pitím, tak se nemusel ani moc na protivu přemáhat. Podobně se v soukromém životě nedařilo v té době ani nádherné Gene Tierney, která dostala na začátku natáčení filmu "kopačky" od budoucího prezidenta Kennedyho (důvodem byly jeho vysoké politické ambice). Její role byla zapamatovatelná, ale nikterak významná a v žádném případě se nejednalo o femme fatale! Závěr se totiž opíral především o vnitřní boj s rodinným odkazem Sandyho Dixona a nikoliv o vliv Morgan ;) Jako pro film pozitivní skutečnost je i herní obsazení Garyho Merrilla do padoucha Scalise, který se měsíc po vydání filmu oženil se stárnoucí Bette Davis a stal se tak na 10 let jejím čtvrtým a posledním mužem (ona jeho druhou ženou a přestože se rozvedli, ani jeden už znovu do té pomyslné řeky nevstoupil). ()

Reklama

Topco 

všechny recenze uživatele

Po Laure najlepší noirový Preminger. Ťahákom filmu je ambivalentná postava Dany Andrewsa – policajta, ktorý bojuje s (kriminálnou) minulosťou (svojho otca), svojou prchkou povahou a svedomím. Vedľajšie party ani zlosyny dvakrát zaujímaví nie sú, ale poteší pekná tvárička Gene Tierney (aj keď ich spoločné scény zaváňajú melodrámou, zaspomínate si na ikonickú Lauru). Poteší rovnako úloha New Yorku. Aj keď sa väčšina scén odohráva v interiéroch, mesto sa nám často pripomenie v zadnej projekcii alebo cez okná bytov, kde na nás vykúka Manhattanský most či mrakodrap. Jeden z najlepších policajných noirov (hneď za Touch of Evil, The Big Heat či Shield for Murder). Škoda len, že finále s gangstrami nemalo väčšie gule. 4,5* ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Priemerny noir film o istom cloveku- detektivovi /Dana Andrews - Laura 1944, Gangsterska Nevesta/, ktory sa snazil vymanit sa z tiena svojho otca, slavneho zlocinca. Detektiv ma ale kopu nudy a vatovo planych plkov a jedine stastie je to, ze sa stretne s krasnou Gene Tierney. Az prilis vidno kulisy, dialogy obcas nudia a nuda dostala neprirodzene vela priestoru. Pre mna je Premingerova Laura minimalne o 2 patra vyssie a tento noir povazujem len za znesitelny priemer. 66 % ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Pomerne priemerný noir s dobrým motívom s neúmyselnou vraždou, ale aj s na svoju dobu zastaralým štýlom (skoro žiadna hudba) a veľmi nevýraznou rolou pre Gene Tierney. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (1)

  • Robert F. Simon v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Reklama

Reklama