Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EdaS
  ****

  Silné čtyři hvězdičky. Film se opravdu točí hlavně kolem nejednoznačné postavy Dany Andrewse jako policajta, který svádí boj o svou duši.(4.5.2008)

 • liquido26
  *****

  Skvělý příběh, postava Marka Dixona byla opravdu skvěle napsaná, no a jako takovou třešničku na dortu jsem si ujížděl na několika dokonalých záběrech nočního New Yorku. Takhle nějak by měl vypadat noir.(12.2.2010)

 • OG_Swifty
  *****

  Tento film natočený podle románu Night Cry Williama Stuarta je výborně propracovaný noir, který bohužel zůstal ve stínu slavnější Laury Otty Premingera, ve které si oba dva hlavní herci střihli skoro na chlup stejné role. Je to docela škoda, protože film jako takový ač spíš B-čko - měl A-čkové obsazení a příběh. Dana Andrews v roli zpočátku nesympatického detektiva Dixona odvedl dobrou práci a řekl bych, že jelikož v téhle době začínaly jeho problémy s pitím, tak se nemusel ani moc na protivu přemáhat. Podobně se v soukromém životě nedařilo v té době ani nádherné Gene Tierney, která dostala na začátku natáčení filmu "kopačky" od budoucího prezidenta Kennedyho (důvodem byly jeho vysoké politické ambice). Její role byla zapamatovatelná, ale nikterak významná a v žádném případě se nejednalo o femme fatale! Závěr se totiž opíral především o vnitřní boj s rodinným odkazem Sandyho Dixona a nikoliv o vliv Morgan ;) Jako pro film pozitivní skutečnost je i herní obsazení Garyho Merrilla do padoucha Scalise, který se měsíc po vydání filmu oženil se stárnoucí Bette Davis a stal se tak na 10 let jejím čtvrtým a posledním mužem (ona jeho druhou ženou a přestože se rozvedli, ani jeden už znovu do té pomyslné řeky nevstoupil).(24.5.2013)

 • MikO_NR_1909
  ****

  Jeden z HERECKY najlepšie zvládnutých noirov. Dana Andrews potvrdzuje svoje výnimočné schopnosti.(30.8.2014)

 • Martin741
  ***

  Priemerny noir film o istom cloveku- detektivovi /Dana Andrews - Laura 1944, Gangsterska Nevesta/, ktory sa snazil vymanit sa z tiena svojho otca, slavneho zlocinca. Detektiv ma ale kopu nudy a vatovo planych plkov a jedine stastie je to, ze sa stretne s krasnou Gene Tierney. Az prilis vidno kulisy, dialogy obcas nudia a nuda dostala neprirodzene vela priestoru. Pre mna je Premingerova Laura minimalne o 2 patra vyssie a tento noir povazujem len za znesitelny priemer. 66 %(17.2.2015)

 • - Robert F. Simon v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)