Love and Monsters

Monster Problems

(pracovní název)

Dobrodružný / Komedie

USA, 2020, 109 min

Sympaťák Dylan O´Brien se vydává na dlouhou cestu přes Ameriku, kde lidstvo prohrálo ve válce s obřími monstry. A chce najít svou ztracenou přítelkyni. Jenže je to tak trochu neschopný hňup… Love and Monsters zpočátku vypadá jako velice laciná vykrádačka Zombielandu, jejíž tvůrci neměli snad ani jeden vlastní nápad, ale někdy v polovině se to zlomí a tahle dobrodružná romance s hromadou zubatých potvor najde svůj vlastní styl a začne šikovně balancovat mezi humorem, akcí, romantikou i dramatičtějšími momenty. Kouká se na to dobře. Škoda, že vlastní ksicht najde film až tak pozdě. To vykrádání Zombielandu bylo chvílemi až trapné.(21.10.2020)

Teenagerská a možná až dětská postapo komedie, která ze všeho nejvíc připomíná Zombieland, jen je to celé vyžehlené a ořezané o násilí a násilné scény, aby film splňoval nízkou hranici přístupnosti... Tvůrci sem namíchali všechny nezbytné ingredience - humor, výchovný prvek, roztomilý pejsek, rodinné hodnoty, vztahy, přátelství, víceméně neškodná monstra, šablonovitý charakter hrdinů...a samozřejmě happyend... Pro děti a dospívající jistě zábavný mix, navíc velmi pěkně natočený, dospělému divákovi ale nemá moc co nabídnout...(19.10.2020)

Z Love and Monsters je nakonec nečekaný pozitivně přijatý hit, který v blockbusterovém suchu potěší skvělou technickou stránkou a originálním designu monster, kterými se naštěstí nešetří. Sice mi trošku vadí, že je film PG-13 a na můj vkus je zde hodně romance a taky Dylan O'Brien hraje spíše strašpytle než boje schopného hrdinu, ale když pominu tyhle věci, tak se jedná o velmi zábavnou podívanou s dobře vybudovaným světem, kde náš svět ovládly zmutované zvířata, které zahnaly lidi do podzemních kolonií. Film plyne slušným tempem, je hravý, barevný, vtipný, občas i napínavý a s líbivým cliffhangerem na konci. Za monstra přihazuji plusové body navíc, jelikož jednak jsou má slabina, tak dlouho nic podobného nevyšlo. Příběh****, Akce****, Humor***, Násilí>Ne, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 7/10.(19.10.2020)

• lamps

Těšil jsem se, ale i na nepříliš ambiciózní wannabe oddechovku je to šíleně unylé a bez nápadu. Od dobrodružné fantasy s monstry (s potenciálně neomezeným množstvím monster) chceme zábavnou a svižnou atrakci s monstry, a ne takhle uondanou a neustále se zastavující teenagerskou pohádku, kde příběh vlastně neexistuje. Vůbec nic v tom není zapamatovatelné, efekty jsou bídné a cliffhanger hrozně slabý, s neskutečně odfláklým climaxem. Alespoň ten pes a dvojice trosečníků si získá sympatie, jinak je to opravdu hrozná nuda a charakter hlavního hrdiny už více šablonovitý ani být nemohl. 40%(19.10.2020)

Za mě super rodinná komedie, plná akce a příšerek.(18.10.2020)

Love Monsters je oddychová jednohubka se vším všudy. Na první pohled mě zaujal postapokalyptický námět, který je zde trefně přirovnáván k Zombielandu s přijatelnějším ratingem. Základní příběhová kostra je vcelku jednoduchá a nepřináší žánru nic nového. Nicméně děj pěkně odsýpá, je pravidelně prošpikován nevinnou akcí, několika humornými scénami a nejedním okatým poučením do života. Dylan O'Brian zde sice nehláškuje tak živelně jako v Teen Wolf, jeho postava je ale i tak sympatická a vtipná. Potěšila mě menší rolička pro Michaela "Yondua" Rookera a jeho malá společnice mi překvapivě ani nepřišla tak protivná, jak to u dětských hrdinů bývá zvykem. Vizuál monster měl možná nějaké rezervy, za třicet miliónů jde však o solidně odvedenou práci. Pokud bude mít film úspěch, dokážu si představit nějaké to pokračování. P.S. Boy byl stejně nejlepší!(20.10.2020)

Najväčšou devízou filmu je že si je vedomí príbehu aký rozpráva. Nehrá sa na veľké umenie ani sa nesnaží posunúť žáner inam. ALE. Poctivejšiu žánrovku by ste len ťažko hľadali. Pritom je prvých 40 minút naozaj zábavných. Potom síce trošku padne remeň a film sa začne vliecť a následne sa tam objaví aj jedna zbytočná deus ex machina ( ktorú by šikovnejší scenárista nahradil zmenou v jednej/dvoch scénach) ale inak je ten film veľmi pohodový, vtipný a funkčný. Všetko je to samozrejme zásluhou skvelo napísanej hlavnej postavy. Dylan O´Brien je v tomto prípade uveriteľný a prechádza cez film viditeľnou zmenou. On je tá pridaná hodnota, ktorá baví, zoznamuje nás s novým svetom a aj nám na konci pripomenie čo sa všetko naučil ( vďaka iným postávam). Je to taká hraná verzia Ako si vycvičiť draka, len so psom a s celkom uveriteľnou motiváciou - kedže samotný hrdina je naivný hlupáčik. Má to svoje chyby, ale vôbec by som sa nebránil pokračovaniu, ak by sa dal dokopy tím, čo vytvoril toto. Pre mňa príjemné prekvapenie ktoré trochu nadhodnocujem, ale fuck ti. Páčilo sa mi to.(16.10.2020)

• Lacike

Trochu to pripomína Zombieland. Len namiesto zombie apokalypsy sa musí zvyšok ľudstva vysporiadať s obrovským zmutovaným hmyzom a všelijakou inou zverinou. Prvý problém som mal s hlavným hrdinom, ktorý je absolútne nevýrazný a bolo mi jedno jak skončí. Dramatická stránka vďaka tomu vôbec nefungovala. A prekvapivo tu prakticky absentuje akýkoľvek humor. Pochvalu si film zaslúži len za trikovú stránku a sem tam nejakú vydarenú akčnú scénu. Ale ja som sa celkovo strašne nudil a nevedel sa dočkať konca. 4/10.(19.10.2020)

Taková oddychovka, která neurazí. Ale nic dalšího vám nenabídne. Monstra jsou hezky zpracovaná, v sumýším hnízdě jsem se solidně lekl, ale to je tak asi všechno. Záporáci jsou průhlední od prvního pohledu a překvapilo mě, že zmizeli dva průvodci a do konce filmu se už v ději neukázali. Nejlepší na tom všem byl pokec s Mavis a pejsek byl moc pěknej. Toť asi vše. Výplach mozku se vším všudy. 55%(18.10.2020)

Po téměř dekádě definitivně došlo k realizaci monster romance Love and Monsters. Od původně plánovaného režiséra Shawna Levyho (trilogie Noc v muzeu, Ocelová pěst) se nakonec režie chopil jako svého druhého celovečerního projektu Michael Matthews a do hlavní role byl obsazen sympaťák Dylan O´Brien. Víceméně nebylo jisté co od tohoto snímku čekat. A co jsme tedy nakonec dostali? Víceméně fajn oddychovou romanci zasazenou do post-apo světa, která rozhodně není průšvihem, ale přece jen něco chybí k tomu, aby se se tahle post-apo romance z nějakého důvodu zapsala do paměti. Love and Monsters nepřináší v podstatě nic nového, v rámci svého žánru ale představuje poctivou a zábavnou práci. Co se týče monster tak ty jsou s pomocí CGI oživeny v dostatečné formě a i když byste je do kartotéky dokonalých CGI stvoření nezapsali ani náhodou, rozhodně se tu nedá mluvit o digibordelu a totální neschopnosti lidí odpovědných za digitální efekty. Samotný scénář Matthewa Robinsona a Briana Duffielda též nevytváří jeden z nejlepších post-apo příběhů, přesto všechno ale se zde skutečně utváří uvěřitelná romantická linka, je zde vymyšlený celkem zajímavý post-apo svět a především se skutečně daří budovat vztah mezi člověkem a psem. Trochu mě mrzí Michael Rooker, kterého mám osobně rád a jakmile se začalo mluvit o tom, že si v tomto filmu zahraje mentorskou roli, čekal jsem, že dostane pořádný prostor. To se ale ve finále bohužel říct nedá a Rookera ve filmu bohužel není tolik. Přesto je ale Michael Rooker ve své roli super a má parádní chemii s Arianou Greenblatt. Tato herecká dvojice se tak rázem ve finále stane ideálním castingem na videoherní adaptaci Last Of Us, protože chemie tohoto starého muže a mladé holky je prostě opravdu povedená a pokud by se tato dvojice časem dočkala vlastního spin-offu či seriálu, moje očekávání by byla nastavena na maximum. Dylan O´Brien je ovšem naštěstí opět sympatický protagonista a mrzí mě, že tenhle vycházející mladý sympaťák nemá ještě vyloženě tak bohatou kariéru. Pro mně osobně je O´Brien už od Labyrintu kandidát na ideálního filmového protagonistu a platilo to za mně i u slabého Amerického zabijáka. O´Brienův Joey je jako protagonista ideální a podobně jako v Zombielandu existoval průvodce zombie apokalypsou i zde tato postava tvoří svůj vlastní almanach monster. Samotná pouť za nalezením své lásky v podání neskutečně sympatické Jessie Henwick ovšem není tak dramaturgicky dobře promyšlená a tempo 110 minut trvajícího filmu je občas vyloženě vražedné. Samotný nastavený svět post-apo je sice zajímavý, rozhodně ale není domyšlený. Vzhledem k tomu, že od prologu k hlavnímu dění uběhne pouze 7 let je těžko uvěřitelné v jakém stavu ohledně zásob lidstvo aktuálně je. Samotné zabíjení tak obrovských monster ve finále není tak náročné jak by se mohlo zdát. A k tomu je tu několik pár nedomyšlených faktorů, které zrovna u téhle víceméně oddechové monster zábavy asi nejsou vyloženě nutné, přesto mi ale osobně chybí. Jestli ale tento film skutečně něco potřeboval, tak to není jenom více Michaela Rookera, ale také více robota jménem MAV1S! Přes všechny ty lehké výtky se nedá Love and Monsters upřít, že jde o skutečně fajn oddechovou zábavu, s uvěřitelně vybudovanou romancí, sympatickým (a dobrým) castem a pár povedenými akčními pasážemi. K dokonalosti chybí daleko a po konci si nejsem upřímně jistý, jestli tento snímek potřebuje pokračování (ovšem spin-off Rookera a Greenblatt určitě!), přesto ale nebudu pokračování bojkotovat a dám mu šanci. I proto, že jsem si potencionální pilot vlastně fakt dost užil.........(19.10.2020)

Příjemné překvapení se sympatickým hrdinou, roztomilým hafanem a originálními monstry v postapokalyptickém prostředí s překvapivě dobrými efekty. Příběh není nic převratného, vedlejší postavy nevýrazné, ale má to pár dobrých akčních scén i humorných okamžiků. 7/10(20.10.2020)

Zombieland se zmutovanými monstry. Nic proti tomu, ale na můj vkus tu těch potvor bylo málo a až moc se tu kecalo. A to je škoda, protože ty mrchy byly hodně povedené, nemluvě o tom, že úvahy hlavního hrdiny se odrazily na tempu vyprávění. Pošramocený dojem zachránilo solidní finále, které přesně naplňovalo to, co jsem od filmu čekal. Herecky neurážející, ale poněkud nevýrazné a o to je větší škoda, že se víc nepodařilo využít Rookera a jeho malé chráněnky, Každopádně za podívání to stojí. 65%(18.10.2020)

Být mi dvanáct až patnáct, bylo by to super, takhle musí člověk jenom kroutit hlavou nad tou příšernou haldou nelogičností a scenáristických failů. Na druhou stranu se to nebralo nijak zvlášť vážně (na rozdíl od debilního Tichého místa) a pěkně to uteklo. 55%(22.10.2020)

Příjemné obsazení a nečekaně solidní efekty. Postapo atmosféra je dobře vybudovaná, ale přeci jen trochu krkolomná a nelogická. Jídlo, voda...kde to ty lidi sedm let berou? Ale akce je taky ucházející, je to sice spíš takové příjemné než strhující, ovšem zabaví to.(19.10.2020)

Veľmi veľmi sympatická a "good feeling"ová jednohubka, ktorá síce svet nezborí, ale je to taká odľahčený a celej rodine prístupná "tak trochu iná" variácia na Zombieland. Sympatický casting, tak akurát vtipu, tak akurát akcie, tak akurát dobrodružstva. Z kvality spracovania vidieť, že toto nebol titul primárne pre digitálnu distribúciu, lebo je to naozaj ale naozaj kvalitné, farebné, s výbornou výpravou, zaujímavými nápadmi, peknými monštrami, ja som to jednoducho zhltol a vedel by som si pozrieť aj dvojku ohľadom výpravy do horskej kolónie. Nenáročná celorodinná zábava od najmenších po najväčších, dobrodružstvo hrou a ako čerešnička na torte pekný psík, nech tam máme z každého rožku trošku. :)(21.10.2020)

Na Zem padá asteroid tak ho armáda zničí což má za následek, že ty látky se dostanou na zem a zmutují zvířata ty potom vyvraždí takřka vše živé. Film se věnuje chlápkovi co tam má někde holku komunikuje s ní přes vysílačku a jednou se rozhodne jít za ní. Je velká škoda, že mají kina problémy tohle totiž kdyby do nich šlo byla by to pecka takhle to zapadne do průměru bohužel. Má to skvělé monstra (až na toho kraba ten vypadá divně), příběh a ty cca 3 vtipy co tam zazní jsou daleko vtipnější než oba Zombielandy dohromady (i když než dvojka Zombielandu je vtipnější i Pat a Mat) . Hned bych bral druhý díl tady vidím potenciál dokonce i na celou sérii. 80 procent(20.10.2020)

Skvělý zábavný film se sympaťákem Dylanem "utekl jsem z labyrintu" O'Brienem a spoustou příšer. Nebránil bych se pokračování. 8/10(19.10.2020)

• Arsenal83

Dobrodružná historka s prvkami fantasy/hororu, taký ľahší kúsok. Nič ale extra, pretože pri niektorých pršerách to bolo strašidelnejšie aj vo Fantaghire. Miestami sa to snaž byť vtipné, ale vyznieva to sílene. Mladšie kategórie budú spokojnejšie ako ja.(20.10.2020)

Milá oddychovka(17.10.2020)

Trailer mnoha lidem evokoval variaci na Zombieland. Svým způsobem je to pravda. Máme zde sice mírnější rating, takže Love and Monsters je pohodový a relativně optimistický film, bez cynismu, vulgarit, násilí a explicitních scén, ale jinak ta paralela o post-apo příběhu, vyprávěného s notným kusem nadsázky postavou sympatického loosera, sedí velmi dobře. Jen zde máme monstra místo oživlých mrtvol. Poměrně okoukaný námět táhne kupředu jednak žánrová uvědomělost a odlehčenost, druhak poctivá výprava a kvalitní efekty (trailer dokonce ani nevyzradil veškeré obludy, pár překvapení se dočkáme), a za třetí sebejistě hrající Dylan O'Brien, díky jehož projevu má hlavní postava výborné outsiderovské charisma. A Michael Rooker v drsňácké roli taky nikdy nezklame. Výsledkem je neustále mírně ironická, ale i přes postkatastofický setting a občasné emotivní scény vlastně docela veselá podívaná, která si na nic nehraje a nabízí přesně to, co inzeruje svým názvem, žánrovým zařazenín, synopsí i trailerem. Čirá zábava, kterou bych za normálních okolností v kině určitě podpořil.(16.10.2020)

<< předchozí 1 2