Wonderland Masakr

Wonderland

Masaker Wonderland

Krimi / Mysteriózní / Drama / Thriller

USA / Kanada, 2003, 104 min

Od filmu, kde je hlavní postavou John Holmes bych tedy čekal větší maso. Je to něco mezi biografií, detektivkou a dramatem bohužel ve všech případech zůstal film napůl cesty. Největším kladem snímku jsou přesvědčivé herecké výkony (hlavně Kudrow a Bosworth překvapily) a vizuální stránka. Ve výsledku bohužel stějně moc nechápu, co přesně chtěli tvůrci zdělit.(22.9.2007)

Je škoda, že kariéra kdysi hvězdného (Top Gun, Doors, Nelítostný souboj) sekáče Vala Kilmera dnes víceméně tápe a hledá projekty, po kterých by se zase blýsklo na lepší časy.. Zajímavý projekt vznikl na základě skutečných událostí a líčí život pornostar Johna Holmese. Klipové aranžmá je sice líbivé, ale je ho až příliš.. vedle kamery, hudby a střihu toho snímek příliš nenabízí!! Spíše jen sterilní a prázdně odvyprávěné skutečnosti.. 50%.(21.11.2006)

Byla doba, kdy Val Kilmer platil za herce vysokých kvalit a kritika si ho cenila. Přišel pád až do céčkových produkcí, kde se setkává s herci typu Luke Goss a spol., ale ještě než se tak stalo, stihl natočit dobré filmy. Snímek o pornoherci, který padne do bahna zločinu, je natočený podle skutečných událostí. Drogy, násilí a sex, toho je tenhle film plný, ale vedle toho velmi sugestivně navozuje atmosféru počátku osmdesátých let minulého století za podpory velmi pestrého hereckého ansámblu, kterému vévodí nepřehlédnutelný Kilmer, ale z filmu si lze zapamatovat i jiné, jako třeba Kate Bosworth, Dylana McDermotta, Erica Bogosiana a další. Na slabý herecký výkon, jsem v pestré paletě násilí a bezútěšné atmosféry, nenarazil. Zajímavý film. Nezískal žádná ocenění, tak ho zdejší chytráci, co by nenatočili ani reklamu na vložky, poslali ke dnu. Ovšem kdyby film k smrti nudil, a dostal padesát tisíc (porno) oskarů, byl by v červených číslech. 100%(5.6.2012)

• lennyd

Vyšetřovatelé Los Angelské policie pátrají po vrahovi, který brutálně "vybílil" dům na ulici Wonderland (odtud název). Vzhledem k tomu, že tento dům byl místním opiovým doupětem (a nejen opiovým), a mezi svědky (a podezřelými) jsou povětšinou feťáci (a jeden feťák zkříženej s pornohercem), stává se jejich pátrání hledáním jehly (injekční) v kupce sena (trávy)... Filmu vévodí (kromě všudypřítomných drog, sexu a násilí) Val Kilmer, v roli Johna Holmese (právě onoho pornoherce), kterýžto je s hárem a plnovousem takřka k nepoznání (na míle daleko od milého mladíka z např. Přísně tajné). Bohužel jinak film nic ojevného nepřináší, a ani hlavnímu hrdinovi se nedá jeho pokání moc věřit. Ale aspoň na mladičkou Kate Bosworth se dá docela koukat :)(25.7.2004)

Ve škole mi spolužák říkal, že má doma super film! Zeptal sem se ho, jak se ten film jmenuje a on prý Wonderland Masakr. Tak jsem mu řekl, ať druhý den přinese. 3 měsíce jsem to měl uložené v PC. A dneska jsem se na to konečně podíval. Teda nevím, ale nepovažuji to za takový zázrak jaký jsem čekal! Je to průměrný, možná lehce nadrůměrný film! Rekonstrukce čtyřnásobné vraždy, kde si vyslechneme a zhlédneme celkem dvě výpovědi na tento masakr. Jediné čím mně film opravdu uchvátil, tak byli herecké výkony a docela se mi líbila písničky. Takové ty písničky, co jsou nejvíc na pohodu. Herecké výkony jsou opravdu prvotřídní. Val Kilmer je Johnnu "Klackovi" Holmeseovi docela podobný, což je velké plus. Kate Bosworth byla docela i hezká narozdíl od její role v Superman se vrací. Perfektní výkon rovněž podal Josh Lucas, ale všichni podali skvělé výkony. Film ve kterém se o sto šest fetuje si zaslouží 3,5*!(21.3.2008)

• - K vražednému útoku, který film přibližuje, došlo v roce 1981 v blízkosti bydliště Christiany Applegate, která si ve filmu zahrála. (Hans.)