Wonderland Masakr

Wonderland

Masaker Wonderland

Krimi / Mysteriózní / Drama / Thriller

USA / Kanada, 2003, 104 min

Když jsem tady uviděla Vala Kilmera, nemohla jsem se ubránit srovnání s jeho Jimem Morrisonem z Doors. Ten chlap tam měl úžasné charisma a šťávu, zatímco tady byl snad ještě mnohem unavenější než mu kázala role pornoherce v důchodu jedoucího opět jako v Doors - v drogách. Vyšetřování masakru probíhá stylem "moje verze, tvoje verze" a orgány se nemůžou rozhodnout, komu mají věřit. No, film to není špatný, ale když už koukat na xtý masakr a xté vyšetřování, tak by to možná mohlo být zase trochu jinak a hlavně by to celé nemělo stát jen na dobré kameře a střihu.(23.5.2005)

Obal dvd i česky "vylepšený" název (Wonderland masakr) slibuje senzační příběh pornolegendy Johna Holmese, který se na sklonku kariéry stal čtyřnásobným vrahem. Bohužel John "Klacek" Holmes byl očividně mnohem zajímavější jako pornoherec než jako vrah, a tak z jeho příběhu vznikla jen taková nemastná neslaná, a chvílemi dost nudná kriminálka. Z pohledu různých zúčastněných postav sledujete různé verze toho, co se té noci stalo, a já osobne jsem si odnesl především předsevzetí, že už se nikdy nebudu dívat na filmy o feťácích.(10.1.2012)

Ve škole mi spolužák říkal, že má doma super film! Zeptal sem se ho, jak se ten film jmenuje a on prý Wonderland Masakr. Tak jsem mu řekl, ať druhý den přinese. 3 měsíce jsem to měl uložené v PC. A dneska jsem se na to konečně podíval. Teda nevím, ale nepovažuji to za takový zázrak jaký jsem čekal! Je to průměrný, možná lehce nadrůměrný film! Rekonstrukce čtyřnásobné vraždy, kde si vyslechneme a zhlédneme celkem dvě výpovědi na tento masakr. Jediné čím mně film opravdu uchvátil, tak byli herecké výkony a docela se mi líbila písničky. Takové ty písničky, co jsou nejvíc na pohodu. Herecké výkony jsou opravdu prvotřídní. Val Kilmer je Johnnu "Klackovi" Holmeseovi docela podobný, což je velké plus. Kate Bosworth byla docela i hezká narozdíl od její role v Superman se vrací. Perfektní výkon rovněž podal Josh Lucas, ale všichni podali skvělé výkony. Film ve kterém se o sto šest fetuje si zaslouží 3,5*!(21.3.2008)

Škoda, že více nevyužili potenciálu čišícího ze zajímavé postavy legendárního Johna Holmese (tady z něho udělali hlavně smažku místo pornoherce). Jeho životní osudy byly sice do Wonderlandského masakru zajímavě prolnuty, ale jeho život před a po téhle šlamastyce by mě taky celkem zajímal. No, třeba z toho někdy někdo natočí další film (a jestli Val Kilmer shodí, tak si ho třeba klidně ještě zahraje jednou). Co se týká toho, o čem byl tento film: chápu, že je to nechvalně známej americkej případ a režisér nám na něj dá nakouknout z několika pohledů. Je vlastně na divákovi, aby se rozhodl nebo si domyslel, jak to vlastně bylo. Ale ve mě to zůstalo trčet tak, že je mi to celkem jedno, protože toho nevím o moc víc, než před filmem. Respektive vím, ale pořád si nemůžu vybrat, která pravda byla pravdivá. Ale třeba to byl záměr, protože to nikdo pořádně neví. Každopádně s hereckým obsazením jsem byl celkem spokojenej a nejvíc mě asi zaujal věčně sjetej Josh Lucas, kterýho jsem v takové dobré roli ještě neviděl. Val Kilmer nebyl špatnej, no řekněme, že byl natolik dobrej, co mu dovoloval scénář. Takže nic moc.(25.1.2008)

Je škoda, že kariéra kdysi hvězdného (Top Gun, Doors, Nelítostný souboj) sekáče Vala Kilmera dnes víceméně tápe a hledá projekty, po kterých by se zase blýsklo na lepší časy.. Zajímavý projekt vznikl na základě skutečných událostí a líčí život pornostar Johna Holmese. Klipové aranžmá je sice líbivé, ale je ho až příliš.. vedle kamery, hudby a střihu toho snímek příliš nenabízí!! Spíše jen sterilní a prázdně odvyprávěné skutečnosti.. 50%.(21.11.2006)

• - K vražednému útoku, který film přibližuje, došlo v roce 1981 v blízkosti bydliště Christiany Applegate, která si ve filmu zahrála. (Hans.)