Wonderland Masakr

• Nový Zéland

Wonderland

Krimi / Mysteriózní / Drama / Thriller

USA / Kanada, 2003, 104 min

Je škoda, že kariéra kdysi hvězdného (Top Gun, Doors, Nelítostný souboj) sekáče Vala Kilmera dnes víceméně tápe a hledá projekty, po kterých by se zase blýsklo na lepší časy.. Zajímavý projekt vznikl na základě skutečných událostí a líčí život pornostar Johna Holmese. Klipové aranžmá je sice líbivé, ale je ho až příliš.. vedle kamery, hudby a střihu toho snímek příliš nenabízí!! Spíše jen sterilní a prázdně odvyprávěné skutečnosti.. 50%.(21.11.2006)

Jmeno Johna Holmese jsem nikdy neslysel, takze jsem nejak zvlast nevedel co muzu od filmu o nem cekat. Dostal jsem ale prekvapive vybornou detektivku se slusnejma hereckejma vykonama v cele s Valem Kilmerem. Celej film je takovej klipovej a hlavne v prvni polovine se kameraman dost vyradil a celej film ubihal v docela zbesilym tempu. Druha polovina uz tak zbesila neni, ale presto jsem se ani na chvily nenudil. Film je poskladanej ze spousty flashbacku a trech pribehu "jak to tenkrat bylo" (v podani Johna Holmese, prezivsiho clena bandy a policajtu) takze az do samotnyho konce jsem byl solidne napnutej a nevedel jsem kdo co proved, ale nakonec se vse hezky poskladalo, vsechny otazky se zodpovedeli a ja byl maximalne spokojenej. Navic behem celeho filmu hrala vyborna hudba. Ale pres to vsechno mam k filmu dve vytky. Jednak bych precejen cekal, ze ve filmu o nejvetsi porno legende bude naka poradna souloz, ale neuvidite tu ani jedny kozy. Druha vytka se tyka samotnejch 4 "brutalnich" vrazd. Z utrzkovytejch zaberu, fotek a reci, co o nich vsichni maj, skutecne vypadaj na poradnej masakr, ale nikdy je neuvidite hezky natvrdo. Ale celkove musim rict, ze se mi tenhle docela nenapadnej filmecek hodne libil.(19.5.2005)

Škoda, že více nevyužili potenciálu čišícího ze zajímavé postavy legendárního Johna Holmese (tady z něho udělali hlavně smažku místo pornoherce). Jeho životní osudy byly sice do Wonderlandského masakru zajímavě prolnuty, ale jeho život před a po téhle šlamastyce by mě taky celkem zajímal. No, třeba z toho někdy někdo natočí další film (a jestli Val Kilmer shodí, tak si ho třeba klidně ještě zahraje jednou). Co se týká toho, o čem byl tento film: chápu, že je to nechvalně známej americkej případ a režisér nám na něj dá nakouknout z několika pohledů. Je vlastně na divákovi, aby se rozhodl nebo si domyslel, jak to vlastně bylo. Ale ve mě to zůstalo trčet tak, že je mi to celkem jedno, protože toho nevím o moc víc, než před filmem. Respektive vím, ale pořád si nemůžu vybrat, která pravda byla pravdivá. Ale třeba to byl záměr, protože to nikdo pořádně neví. Každopádně s hereckým obsazením jsem byl celkem spokojenej a nejvíc mě asi zaujal věčně sjetej Josh Lucas, kterýho jsem v takové dobré roli ještě neviděl. Val Kilmer nebyl špatnej, no řekněme, že byl natolik dobrej, co mu dovoloval scénář. Takže nic moc.(25.1.2008)

Pokud se chcete dozvědět něco o Johnu Holmesovi, tak si pusťte BOOGIE NIGHTS, nebo krátký dokument o Holmesovi, který najdete jako bonus na dvd k tomuto filmu. Tohle je jen hezky nafiltrovaný povrchní thriller, který vůbec nic neřeší, prostě jen načrtává, ale nedělá žádné závěry, takže se ani nic nedozvíte. Můžete si jen domýšlet, "jak se to stalo".(21.6.2010)

• Matty

John „velkej klacek“ Holmes – král pornofilmů, velice produktivní člověk s údajně největším pracovním nástrojem, ale také notorický lhář, narkoman, alkoholik a možná i vrah. Film Jamese Coxe mapuje (nikterak dopodrobna) vyšetřování jistého masakru, k němuž měl Holmes také co říct. Nejdřív krátce představí hlavního hrdinu, toho času již neproduktivní trosku sjíždějící lajnu za lajnou, pak následuje zadržení jednoho z mnoha podezřelých, výslech, vyposlechnutí jeho verze. Jako další je zadržen Holmes – výslech, vyposlechnutí jeho verze. Nakonec ve zkratce verze policejního vyšetřovatele. To, co mělo k pravdě asi nejblíže, nám v závěru jenom suše sesumarizují titulky. Tyhle titulky mají z celého filmu největší informativní hodnotu, takže jestli vás zajímá jenom samotný případ, nejste zvědavi na Holmesův zpackaný osobní život a na záběry injekčních stříkaček zajíždějících do žil, zabruslete na Wikipedii. O Holmesovi jsem viděl akorát jeden dokument, podobnost mezi nim a Kilmerem je obstojná, ale u ní jeho herecké nasazení končí. O wonderlandském masakru jsem prvně slyšel právě v onom dokumentu a doufal jsem, že bude alespoň zajímavě zrežírován. Nebyl, byla to nuda, že by se z toho jeden vomrdal (teď se mi nechce složitě vysvětlovat, že tohle slovní spojení vlastně vůbec není vulgární, takže mrkněte na výtečný životopisný film Lenny). Jedna, dvě vizuálně zajímavě pojaté scény, novodobá Louis Laneyová v poloze (ano, v poloze), v jaké jste ji ještě neviděli a Paris Hilton v upřímné pidiroličce laciné štětky – fakt slabota. 50% Zajímavý komentář: Barak(17.5.2008)

• - K vražednému útoku, který film přibližuje, došlo v roce 1981 v blízkosti bydliště Christiany Applegate, která si ve filmu zahrála. (Hans.)