1. července 1981 odpoledne reaguje losangeleská policie na volání o pomoc. Odhalí hrůznou čtyřnásobnou vraždu, podobnou jatkám v rodině Tateových, která měl před 10 lety na svědomí bestiální Charles Manson. Policejní vyšetřování vedou otrlí detektivové, kteří objeví zvrácený svět drog a násilí, v němž se pohybovala parta lidí z Los Angeles včetně bývalého odsouzence Davida Linda (DYLAN McDERMOTT), impresária nočního klubu Eddieho Nashe (ERIC BOGOSIAN), americké pornolegendy Johna Holmese (VAL KILMER), Holmesovy ženy Sharon (LISA KUDROW) a jeho mladé milenky Dawn Shiller (KATE BOSWORTH). V ten den se ulice WONDERLAND stala jednou provždy slavnou ... (oficiální text distributora)

evilmind

Obal dvd i česky "vylepšený" název (Wonderland masakr) slibuje senzační příběh pornolegendy Johna Holmese, který se na sklonku kariéry stal čtyřnásobným vrahem. Bohužel John "Klacek" Holmes byl očividně mnohem zajímavější jako pornoherec než jako vrah, a tak z jeho příběhu vznikla jen taková nemastná neslaná, a chvílemi dost nudná kriminálka. Z pohledu různých zúčastněných postav sledujete různé verze toho, co se té noci stalo, a já osobne jsem si odnesl především předsevzetí, že už se nikdy nebudu dívat na filmy o feťácích. ()

Matty

John „velkej klacek“ Holmes – král pornofilmů, velice produktivní člověk s údajně největším pracovním nástrojem, ale také notorický lhář, narkoman, alkoholik a možná i vrah. Film Jamese Coxe mapuje (nikterak dopodrobna) vyšetřování jistého masakru, k němuž měl Holmes také co říct. Nejdřív krátce představí hlavního hrdinu, toho času již neproduktivní trosku sjíždějící lajnu za lajnou, pak následuje zadržení jednoho z mnoha podezřelých, výslech, vyposlechnutí jeho verze. Jako další je zadržen Holmes – výslech, vyposlechnutí jeho verze. Nakonec ve zkratce verze policejního vyšetřovatele. To, co mělo k pravdě asi nejblíže, nám v závěru jenom suše sesumarizují titulky. Tyhle titulky mají z celého filmu největší informativní hodnotu, takže jestli vás zajímá jenom samotný případ, nejste zvědavi na Holmesův zpackaný osobní život a na záběry injekčních stříkaček zajíždějících do žil, zabruslete na Wikipedii. O Holmesovi jsem viděl akorát jeden dokument, podobnost mezi nim a Kilmerem je obstojná, ale u ní jeho herecké nasazení končí. O wonderlandském masakru jsem prvně slyšel právě v onom dokumentu a doufal jsem, že bude alespoň zajímavě zrežírován. Nebyl, byla to nuda, že by se z toho jeden vomrdal (teď se mi nechce složitě vysvětlovat, že tohle slovní spojení vlastně vůbec není vulgární, takže mrkněte na výtečný životopisný film Lenny). Jedna, dvě vizuálně zajímavě pojaté scény, novodobá Louis Laneyová v poloze (ano, v poloze), v jaké jste ji ještě neviděli a Paris Hilton v upřímné pidiroličce laciné štětky – fakt slabota. 50% Zajímavý komentář: Barak ()

castor

Je škoda, že kariéra kdysi hvězdného (Top Gun, Doors, Nelítostný souboj) sekáče Vala Kilmera dnes víceméně tápe a hledá projekty, po kterých by se zase blýsklo na lepší časy.. Zajímavý projekt vznikl na základě skutečných událostí a líčí život pornostar Johna Holmese. Klipové aranžmá je sice líbivé, ale je ho až příliš.. vedle kamery, hudby a střihu toho snímek příliš nenabízí!! Spíše jen sterilní a prázdně odvyprávěné skutečnosti.. 50%. ()

kingik

Byla doba, kdy Val Kilmer platil za herce vysokých kvalit a kritika si ho cenila. Přišel pád až do céčkových produkcí, kde se setkává s herci typu Luke Goss a spol., ale ještě než se tak stalo, stihl natočit dobré filmy. Snímek o pornoherci, který padne do bahna zločinu, je natočený podle skutečných událostí. Drogy, násilí a sex, toho je tenhle film plný, ale vedle toho velmi sugestivně navozuje atmosféru počátku osmdesátých let minulého století za podpory velmi pestrého hereckého ansámblu, kterému vévodí nepřehlédnutelný Kilmer, ale z filmu si lze zapamatovat i jiné, jako třeba Kate Bosworth, Dylana McDermotta, Erica Bogosiana a další. Na slabý herecký výkon jsem v pestré paletě násilí a bezútěšné atmosféry nenarazil. Zajímavý film. Nezískal žádná ocenění, tak ho zdejší chytráci, co by nenatočili ani reklamu na vložky, poslali ke dnu. Ovšem kdyby film k smrti nudil, a dostal padesát tisíc (porno) oskarů, byl by v červených číslech. 100% ()

SOLOM.

Průměrný krimi thriller, který má docela dost hluchých míst - na druhou stranu však i několik velice zajímavých momentů. Val Kilmer byl rozhodně nejlepším článkem celého filmu a podal zde jeden ze svých nejlepších výkonů. Musím se přiznat, že začátek se mi líbil asi nejvíc. Protože při postupném odhalování masakru se dle mého názoru často ztráceli v ději i sami tvůrci a některé informace po chvíli absolutně nedávaly smysl. ()

• K vražednému útoku, který film přibližuje, došlo v roce 1981 v blízkosti bydliště Christiany Applegate, která si ve filmu zahrála. (Hans.)